Yüz Yogası

    Tıpkı vücudumuzun formda ve sıkı kalmak için düzenli egzersize ihtiyacı olduğu gibi, yüz ve boynumuzda bulunan 57 kasımızın da çalıştırılması gerekir. Yüzümüzde bazı kasların güçlendirilmesi ve sıkılaştırılması gerekirken, bazılarının da gevşetilmesi gerektiğini hiç düşündünüz mu?

Ne Yapacağız; yüz yogası ile yüzü sıkılaştırıp, şekillendirerek, çizgilerin ve kırışıklıklarının oluşumunu önleyeceğiz ve var olanların da azaltılmasını sağlayacağız. Ayrıca yüz yogası, en iyi halimizle görünmemize katkı sağlayacaktır.
Kimler için; ister yüz yogasını daha önce deneyimlemiş olun, ister ilk defa deneyimleyecek olun fark etmez, herkesin (18 yas üzeri) katılımına uygun. Ek olarak; yüz yogasına başlamak için asla geç değildir.
Ne zaman; Her Pazartesi ve Perşembe 21:15 – 21:45
5 – 22 Haziran tarihleri arasında

Nilay Bayrak rehberliğindeki Yüz Yogası pratikleriyle; yüz egzersizi, yüz masajı, akupresur noktalarına bası, gevşeme ve wellbeing (esenlik) kombinasyonlarını deneyimleyeceksiniz. Bu bileşenler, binlerce yıldır Dogu’da – Hindistan, Cin ve Japonya’da- kullanılmaktaydı. Ayrıca, modern araştırma ve tekniklere de dayanmaktadır.

Yüz egzersizi ile yüz kasları güçlenir, sıkılaşır ve böylece kaslara bağlı cildiniz de sıkılaşır. Sonuç olarak çizgilerin görünümü azalır.

Yüz masajı; dolaşımı, lenf akışını arttırır ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Yüz akupresuru; parmak uçlarını kullanarak yüzünüzdeki belirli noktalara bası uygulama sanatıdır. Yüzdeki gerginliği azalttığı, dolaşımı arttırdığı ve cilde sağlıklı bir ışıltı verdiği bilinmektedir.

Gevşeme; yüzdeki gerilimi gevşetmeyi öğrenerek, stres ve yüz buruşturmanın neden olduğu derin çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya ve önlemeye yardımcı olur.

Wellbeing (Esenlik); kendiniz için bir şeyler yapmak için zaman ayırmak ve sonuç olarak daha iyi görünüp, daha iyi hissetmek paha biçilemez. İçimizde iyi hissettiğimizde bu dış görünüşümüze de yansır.

    Pratik esnasında; elleriniz ve yüzünüz temiz (tercihen makyajdan arındırılmış) olmalıdır. Yüzünüz ve mümkünse boyun bölgeniz açık olmalıdır. Masaj esnasında kullanmak üzere, yüz kremi, serumu veya soğuk sıkım bir yağ (kayısı çekirdeği, jojoba, badem veya avokado yağı tüm cilt tiplerine uygundur) kullanabilirsiniz.

Bu pratiğin yeniden canlı olarak verilmesi konusundaki fikir ve önerilerinizi her zaman bizimle [email protected]‘dan paylaşabilirsiniz.

Kayıtlı Diğer Pratikler için Üye Olun