Yin Yoga ile Derin Gevşeme

Fiziksel olarak bedenimiz esneyip, bağ dokularımızdaki yapışmalar açılırken bir yandan da hızlı akan günlük hayatın koşuşturmacası içinde kendi iç sesimizi duymayı ve kendi ritmimizi fark etmeyi pratik edeceğiz.

Ne yapacağız? – Pozlarda 2-5 dakika kalınan pasif yer pozlarından oluşan ve genellikle kalça, pelvis, uyluk ve omurgaya odaklı pratikler deneyimleyeceğiz.
Kimler için? – Meditatif bir yoga uygulamasıyla bedenini esnetirken gevşemek ve kendi iç ritmini keşfetmek isteyen herkes bu pratiğe katılabilir.
Ne zaman? – Her Salı 21:30 – 22:30

Didem Uycan Yılmaz rehberliğindeki Yin Yoga pratikleri, meditatif bir uygulamadır ve kişiyi içe bakmaya yönlendirir. Bedenin maksimumda zorlanmadığı yin yoga genellikle kalçaların, pelvisin, uyluğun ve omurganın etkilendiği ortalama olarak 2-5 dk. kadar kalınan, pasif yer pozlarından oluşur. Yin yoga; fiziksel olarak çalışılan bölgedeki kaslar uygulama esnasında pasif bırakıldığı için derindeki fasya dokular, ligamentler, kemikler ve hatta eklemlerdeki boşluklar üzerinde onlara bir miktar stres uygulayarak çalışmamıza olanak sağlar. Daha duygusal ve zihinsel katmanlarda ise kişinin kendi merkezine dönmesine, kendi ile bağını güçlendirmesine destek olur.

Dersler her seviyeye uygun olup katılım için herhangi bir deneyim gerekmemektedir. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız ders başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Pratik esnasında rahat kıyafetler tercih etmeniz ve uygulama boyunca yanınızda bir minder, bir büyük yastık ya da bolster, blok, kemer ya da bunlara muadil başka malzemeler, bir battaniye gibi yardımcı malzemelerin olması pratiğinizde sizleri destekleyecektir. Bu malzemeleri pozda rahatça kalabilmek için bedeninizin yardıma ihtiyacı olan herhangi bir bölümünde kullanmaktan çekinmeyin.

  • Her Salı 21:30 - 22:30
Gün
Saat
Dakika
Saniye

04-06-2024 Salı 21:30

Kayıtlı Diğer Pratikler için Üye Olun