Hatha Yoga

Hatha Yoga (Her Seviye)

Batı dünyasında günümüzde uygulanan ve kısaca yoga olarak bilinen çoğu fiziksel egzersiz ve stres azaltıcı nefes pratikleri Hatha Yoga’dan ortaya çıkmıştır ve ruhsal ve fiziksel sağlık amacıyla yapılmaktadır.

Can Bora rehberliğindeki her seviyeye uygun bu dersimizde, pozlarda biraz daha fazla kalarak çaba ve gücü deneyimleyeceğiz. Bu dersin amacı yoga pratiğimizi güçlendirerek, zihin-beden ilişkimizi bir adım daha öteye taşımak. Can’ın eğlenceli yaklaşımıyla, bu dersin bir diğer amacı da aslında güçlük ya da ciddiyette sıkışıp kalmaktansa yaptığımız pratik ve eylemlerden zevk ve haz duyma kapasitelerimizi de geliştirmek olacak. 

Bu dersi pratik edebilmek için güçlü ve esnek olmanız gerekmiyor. Fakat Her Seviye derslere katılmak için minimum bir aylık bir yoga deneyimi gerekmektedir. Ders, birbirine zincirlenmiş poz gruplarından oluşurken, katılımcı kendi pratiğine uygun olan seviyede rahatlıkla kalabilir ya da asana döngülerini tamamlayabilir.

Ders için mat, rahat bir kıyafet ve alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için derslerde her zaman minder, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurabilirsiniz.

Bu pratiğin yeniden canlı olarak verilmesi konusundaki fikir ve önerilerinizi her zaman bizimle [email protected]‘dan paylaşabilirsiniz.

Kayıtlı Diğer Pratikler için Üye Olun