Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası
Başlamak
This kurs is currently closed

Yin Yoga Yoğunlaştırılmış Uzmanlaşma Programı – Şubat 2024 (75 Saat) 

Yüz Yüze ve/veya Çevrimiçi 
Şubat – Nisan 2024
Bu program, Türkiye’deki ilk Yin Yoga eğitmen eğitimlerini açan, bu alanda 15 yıldır eğitmen yetiştiren Berivan Aslan Sungur tarafından oluşturulmuştur. Yoğunlaştırılmış program, özellikle yoga uzmanlarına ve deneyimli yoga öğrencilerine yöneliktir. 
Bu kişilere, Yin Yoga’nın dayandığı esaslarını, özünü, yaklaşımını ve yoğun bir anatomi bilgisi ile yogaya işlevsel yaklaşımı aktarmaya odaklıdır. Program içeriği yoğun ve çok zengindir. İsteyenler tüm programa online olarak katılabilirler. Programın kullanılan materyaller dolayısıyla, online’daki verimi çok yüksektir. Dileyen öğrenciler, ders vermenin, oluşan alanın inceliklerini yüz yüzede deneyimlemek için son haftasonu buluşmasına yüz yüze katılım gösterebilirler. Son buluşma hibrid gerçekleşecektir.
Buluşmalar dışında katılımcılara eğitimi destekleyecek çok kapsamlı iki kitap ve özel çekilmiş video materyaller verilmektedir.
Yoga uzmanı olanlar, bu program sonrasında bu yaklaşımla Yin Yoga dersleri verebilir hale gelir, Yin Yoga’yı derslerine entegre edebilirler. Deneyimli yoga öğrencileri kendi bedenlerini ve alanı çok daha iyi bilerek, içselleştirmiş bir şekilde, kendi pratiklerini uygulamaya devam edebilirler.
Programda öğrenilen anatomi, beden farklılıkları, yogaya işlevsel yaklaşım gibi bilgiler ve Berivan Hoca’nın yogayı yaşamla iç içe, şefkat, farkındalık, hakikatle bağlantı, travma ve sinir sistemine duyarlılığı esas alarak aktarışı, bilgilerin yogaya en yakın bilim olan psikoloji alanındaki güncel bilgilerle desteklenişi bu eğitimi özgün kılmaktadır. Program bu anlamda katılımcıların hem hayata, hem de genel anlamda yogaya bakış açılarını yenileyecek, destekleyecek niteliktedir. 
Berivan Aslan Sungur, yoganın yanı sıra, 10 yıldan uzun bir süredir psikoloji ve yogayı iç içe geçiren çalışmalar yapmaktadır. Psikoloji alanında, Integral Somatik Psikoloji, Somatik Bağlanma Terapisi, bir beden psikoterapisi yöntemi olan Bodynamics temel eğitimi ve şu anda devam etmekte olduğu Somatik Deneyimleme Uygulayıcı Eğitimi gibi uzun ve kısa süreli birçok eğitim almıştır. Yoga bilgisini psikoloji bilgisi, kendi hayat deneyimleri ile iç içe geçirerek yin yoga vasıtası ile bir çeşit iç çalışma alanı oluşturmaktadır. Katılımcılar bu eğitimde hem genel anlamda yin yogayı hem de bu özgün yaklaşımı tanıyacaklardır. Berivan Aslan Sungur bu yaklaşımın hayatın koşturmacası, yoğunluğu içinde sıkışmış, kendine şefkat göstermekte zorlanan, hakikatinden çoğunlukla kopuk yaşayan biz günümüz modern insanı için kendi hakikati ile bağlantıya geçtiği, dönüştüğü şefkatli bir kucak olarak görmektedir.
Bu eğitimde, Berivan Aslan Sungur’a alanda yine 10 yılı aşkın bir süredir alanda çok deneyimi olan bir hoca olarak Duygu Ela Erdoğan eşlik etmektedir.
 

Mezunlar Ne Dediler ?

Berivan Aslan Sungur ve Duygu Ela Erdoğan’ın eğitim sürecini detaylı anlatacakları, eğitmenleri tanıyabileceğiniz ve sorularınızı yanıtlayacakları 11 Ocak Perşembe 21:30-22:30 arasında gerçekleşecek tanıtım buluşmasına katılabilirsiniz. Bu buluşma tamamen konuşma, soru-cevap formatında gerçekleşecek. Pratik yapılmayacaktır. Hapaka Takvim’den buluşma linkine ulaşabilirsiniz.
Program: 21.30- 22.30  Tanışma/ Programa Dair Sorular ve Cevaplar

(Bu buluşmaya canlı katılamayanlar ya da kaçıranlar kaydını Damla Sakallı’dan rica edebilirler.)

 • Pratiğin tarihçesi, özü ve esasları
 • Uygulamanın ardındaki temel mantık
 • Yoga asanaları deşifre edebilmek için kullanılacak anatomik alt yapı
 • Anatomik farklılıklar ve yoga uygulamamıza etkileri
 • Kemik Sistemimiz, Eklem Sistemimiz
 • İskelet ve Kas Sistemi, 
 • Yin Yoga için adapte edilmiş anatomik modellemeler
 • Fasya
 • Germe ve Kompresyon kavramları
 • Yoga asana uygulamasına işlevsel yaklaşım
 • Pawanmuktasanalar 
 • Yin Yoga seanslarını destekleyen mini yang seriler
 • Yin Yoga asanaları, önemli asanaların analizleri ve uygulanma şekilleri
 • Kendi pratiğini oluşturmak
 • Yoga derslerine Yin Yoga’yı entegre etmek
 • Farklı yapıda Yin Yoga dersleri planlamak
 • Uygulamanın psikolojik ve zihinsel etkileri
 • Berivan’ın Yin Yoga’ya insanın kendisi ile bağlantı kurmasına, yeni bir iç ses geliştirmesine, iç çalışma yapmasına odaklı yaklaşımı
 • Günümüz insanına bir ilaç olarak Yin Yoga
 • Meditasyona hazırlayıcı bir pratik olarak Yin Yoga
 • Bir şefkat ve farkındalık pratiği olarak Yin Yoga  
 • Çi ve Meridyen Teorisi

Berivan Aslan Sungur’un yoga okulunun yin yoga’ya yaklaşımını ve eğitmenleri tanımak ve sorularınızı sormak için iki ayrı imkanınız olacak : 

 • Dilerseniz 28 Aralık 20:30 – 22:00 Berivan Aslan Sungur’un hapaka.com platformunda vereceği canlı ve online yin yoga dersine ücretsiz katılabilirsiniz. (Bu derse katılamayanlar, dersi kaçıranlar kaydını eğitim koordinatörü Damla Sakalllı’dan rica edebilirler.)
 • Dilerseniz Berivan Aslan Sungur ve Duygu Ela Erdoğan’ın eğitim sürecini detaylı anlatacakları, eğitmenleri tanıyabileceğiniz ve sorularınızı yanıtlayacakları 11 Ocak Perşembe 21:30-22:30 arasında gerçekleşecek tanıtım buluşmasına katılabilirsiniz. Bu buluşma tamamen konuşma, soru-cevap formatında gerçekleşecek. Pratik yapılmayacak.

  (Bu buluşmaya canlı katılamayanlar ya da kaçıranlar kaydını Damla Sakallı’dan rica edebilirler.)

Program tüm 200 saatlik yoga uzmanlık sertifikası olan veya buna denk bir yoga deneyimi olan katılımcılara açıktır. Bu katılımcılar program sonrası Yin Yoga dersi verebilir, pratiğin esaslarını derslerine dahil edebilirler.

Deneyimli yoga öğrencileri bu programa Yin Yoga’yı daha bilinçli bir şekilde kendi hayatlarına dahil etmek için katılabilirler. Bu katılımcılar, program sonrası Yin Yoga dersi veremezler.

 • Yin Yoga Yoğunlaştırılmış Uzmanlaşma Program Kitapçığı (Kalın, kapsamlı bir kitap niteliğinde, PDF formatındadır, indirilebilir ve katılımcıda kalır.)
 • Asana Kitapçığı (Kalın, kapsamlı bir kitap niteliğinde, tüm pozların detaylı anlatımlarını içerir, PDF formatındadır, indirilebilir ve katılımcıda kalır.)
 •  Berivan Aslan Sungur’un Yin Yoga derslerinden ses kayıtları (indirilebilir, katılımcıda kalır.)
 • Program içeriğini destekleyici teorik ve pratik içerikli videolar (program süresince ve program bittikten sonra bir ay boyunca izlenebilir.)
 • Tüm canlı buluşmaların video kayıtları (kaçıranlar veya tekrar etmek isteyenler için kayıttan izlenebilir.)

Hafta sonu / Hafta içi  Buluşmaları 

22 Şubat perşembe 20:30 – 22:30 (herkes için online)

24-25 Şubat cumartesi ve pazar 10:00 – 18:00  (herkes için online)

7 mart  perşembe 20:30 – 22:30  (herkes için online)

21 mart  perşembe 20:00 – 22:00  (herkes için online)

9-10 Mart cumartesi ve pazar 10:00 – 18:00  (herkes için online)

23-24 Mart cumartesi ve pazar 10:00 – 18:00 (hibrit buluşma : isteyen yüz yüze isteyen online katılabilir)

17 Nisan çarşamba 20:00- 22:00 (herkes için online)

30 Nisan salı 20:30- 22:30 (herkes için online)

Tüm buluşmalar, kaçıranlar ve tekrar etmek isteyenler için kayda alınır. Kayıtlar, program ana sayfasında izlenebilir. Eğitimin verimi için, özel mazeretler dışında buluşmalara canlı katılım beklenir.

Programın ana bölümü haftaiçi ve haftasonu canlı ve ağırlıklı online olarak gerçekleştirilen bu buluşmalardır. 23-24 mart haftasonu buluşması hibrid (isteyen online isteyen yüz yüze katılabilir) gerçekleşecektir. Bu programın ilk iki buluşma içeriğini, Berivan Aslan Sungur online olarak, yüz yüzeden çok daha verimli bir şekilde aktarmaktadır ve bu yüzden bu şekilde vermeyi tercih etmektedir.

Programın bu ilkbahar döneminde Duygu Ela Erdoğan, Berivan Aslan Sungur’a eğitmen olarak eşlik edecektir.

Yüz yüze buluşmalar, Fındıklı’daki çok merkezi ve rahat bir lokasyonda bulunan Istanbul Healing Academy’nin stüdyosunda gerçekleşecektir(Adres : Pürtelaş Hasan Efendi mh. Mebusan yokuşu sk. No:15 Kat:4-5 Beyoğlu – İstanbul (İstanbul Film Akademi’nin olduğu bina 4-5. kat).

Bireysel ve grup ödevleri 

Program sürecinde öğrencilere, öğrenilenleri desteklemesi ve konuların oturabilmesi için çeşitli bireysel ve grup ödevleri verilmektedir. Sertifikaya hak kazanmak için katılımcıların buluşmalara katılmış ya da kayıttan takip edip gerekli ek çalışmaları yapmış ve bu ödevleri tamamlamış olmaları gerekmektedir. 

Program süresince 10 yin yoga dersine katılım 

Programın çevrimiçi buluşmaları hapaka.com platformu üzerinden  yapılır. Bu platform Berivan Aslan Sungur’un kurucularından olduğu bir dijital platformdur. 

Program süresince katılımcıların program buluşmaları dışında öğrendiklerini, bol bol pratikle desteklemek için yukarıdaki buluşma saatleri dışında, ayrıca 10 yin yoga dersine katılım beklenir. 

Bu dersler hapaka.com sitesindeki yin yoga dersleri olması tercih edilir. Platformda Berivan Aslan Sungur’un ara ara canlı, birçok kayıtlı dersi bulunmaktadır ayrıca eğitimlerde kendisiyle birlikte ders veren Duygu Ela Erdoğan, Didem Uycan Yılmaz gibi hocalar da bu platformda ders vermektedir. Hapaka.com üyesi olmayan katılımcılara, eğitim başında tüm hapaka.com içeriklerine erişim sağlayan özel indirimli üyelik imkanı verilecektir. Hapaka.com’daki canlı derslerin saatlerine uyamayan kişiler kayıttan dersleri uygulayabilirler.

www.hapaka.com platformu dışındaki yin yoga derslerine katılacak olan katılımcıların, Berivan Aslan Sungur’un yin yogaya yaklaşımına benzer dersler vermekte olan eğitmenlerin derslerine katılmaları beklenir. 

Eğitim programına özel çekilmiş ve sisteme yüklenecek pratik ve teorik videolar ve 2 ayrı dijital, kapsamlı eğitim kitapçığı

Öğrenciler Berivan Aslan Sungur’un eğitmen eğitimine özel çekilmiş bazı yin yoga pratiklerine, birçok zengin anatomi ve yin yoga teorik video içeriğine platformdan eğitime yazıldıktan sonra erişebilir olurlar. 

Ayrıca programda öğrencilerin kendi zamanlarında çalışabilmeleri için, Berivan Aslan Sungur tarafından 15 senelik deneyimle yazılmış olan kapsamlı iki dijital kitap verilir. Bu kitaplar öğrencilere hem program süresince hem de sonrasında çalışabilmeleri için zengin bir materyal sağlar. 

Program sonunda 75 saatlik Yoga Alliance onaylı, uluslararası geçerli bir sertifika verilir. Sertifika yurtdışında da tanınır. Ayrıca Berivan Aslan Sungur’un Yin Yoga okulu Türkiye’deki ilk Yin Yoga eğitimlerini veren 15 senelik bir okuldur. Sertifikaları yurtiçinde de stüdyolar ve kurumlarca tanınmaktadır.

Bu sertifikayı almaya hak kazanmak için, tüm buluşmalara katılmak, verilen bireysel ve grup çalışmalarını, ödevleri ve okumaları tamamlamak şarttır. 

Buluşmalara canlı katılımınız beklenir. Ancak mazeretiniz olduğu durumlarda ya da saat farkından dolayı yurtdışı katılımlarında, asistanlar haberdar edilerek dersler sonrasında kayıttan da tamamlanabilir. Kayıttan izlenilen buluşmalar sonrasında, calı katılamayanların sertifika alabilmek için kayıtların izlendiğini gösteren bir ek çalışma yapması beklenir.

Buluşma kayıtları öğrencilerin içerikleri tekrar edebilmeleri için eğitim bitiminden yaklaşık bir ay daha, program ana sayfasında izlenime açık olur.

Sertifika ile tamamlanan saatler, Yoga Alliance’ın Devamlılık Eğitim Saatlerine sayılmaktadır.

200 Saatlik bir yoga uzmanlık sertifikası veya buna denk bir yoga deneyimi, bilgisi olan kişiler, bu sertifika ile Yin Yoga’yı öğretmeye, pratiğin ardındaki prensipleri ve Yin Yoga asanalarını kendi derslerine entegre etmeye başlayabilirler ve bu alanda YACEP uzmanlık sertifikası alırlar.

Bu sertifika Berivan Aslan Sungur’un Yoga Alliance tarafından onaylı 300 saatlik Yoga Uzmanlığını Geliştirme Programına dahildir. Dileyenler program saatlerini 300 saate tamamlayarak E-RYT 500 sertifikası alabilir.  300 saatlik programın tüm içeriği için [email protected]’a yazabilirsiniz.

Program fiyatı 24.000 TL (KDV dahildir).

Program Ücreti İade Politikası:

20 Şubat 2024’den itibaren program dökümanları ve program sayfaları katılımcılara açılmış olacağı için bu  tarih itibariyle ücret iadesi mümkün değildir.

Program ücreti ve katılım hakkı Şubat_Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenen Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Uzmanlaşma Programı için geçerlidir. Bu hak başkasına devredilemez ve başka dönemlerdeki eğitimler yerine kullanılamaz.

Berivan Aslan Sungur 2006 senesinden beri yoga alanında Yin Yoga’ya odaklanmış, Yin Yoga’nın Türkiye’de yaygınlaşması ve sevilmesinde öncülük yapmıştır. 2009 yılında Türkiye’deki ilk Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’nı hayata geçirmiştir ve bu alanda 15 yılı aşkın bir sürede yüzlerce hoca yetiştirmiştir.

Yoga dışında psikoloji, travma, mindfulness, sinir sistemi, anatomi, astroloji gibi alanlarda çeşitli eğitimler almıştır. Yaklaşık 10 yıldır psikoloji ve yogayı iç içe geçiren çalışmalar yapmaktadır. Psikoloji alanında, Integral Somatik Psikoloji, Somatik Bağlanma Terapisi, bir beden psikoterapisi yöntemi olan Bodynamics temel eğitimi ve şu anda devam etmekte olduğu Somatik Deneyimleme Uygulayıcı Eğitimi gibi programlar bunlardan bazılarıdır.

Derslerinde kadim yoga bilgisini, modern psikoloji bilgisi, kendi hayat deneyimleri ile iç içe geçirerek yin yoga vasıtası ile bir çeşit iç çalışma alanı sunmaktadır. Bu alanın hayatın koşturmacası, yoğunluğu içinde sıkışmış, kendine şefkat göstermekte zorlanan, hakikatinden çoğunlukla kopuk yaşayan biz günümüz modern insanı için, kendi hakikati ile bağlantıya geçtiği, dönüştüğü şefkatli bir kucak olarak görmektedir.

Yin Yoga, yoga anatomisi, tao vinyasa, yogaya işlevsel yaklaşım ve anatomik poz analizleri alanları hala yoga hocalarına eğitim verdiği alanlardır. Bunlar dışında birey ve kurumlara sinir sistemi güçlendirme, regülasyon, somatik pratikler, meditasyon ve Kendime Annelik gibi bütünsel eğitimler de vermektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; Paris’de, IFM’de Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Evlidir, iki oğlu vardır. 25 seneden uzun süredir yoga ve çok çeşitli içsel çalışmaların içerisindedir. Kendi hayat deneyimlerinden damıttıklarını, yoga öğretisi ile iç içe geçirmeye çalışmakta ve sıradan bir hayatın içinde, yogayı, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır. Bu alanlarda konuşmalar yapmakta ve yazılar yazmaktadır. Hthayat, Cnnturk iyilik sağlık, Yoga Journal Türkiye, Dünyahali, Formsante, Pozitif gibi dergilerde yazıları bulunmaktadır.

İnsanlara hayattaki zorlanmalarında farklı araçlarla rehberlik ve destek sunan  www.hapaka.com adlı dijital platformun kurucu ortaklarındandır. Yuvam Dünya Derneği eğitim kurulu üyelerindendir. İklim krizi alanında farkındalık yaratmak için gönüllü olarak çalışmaktadır.

www.berivanaslansungur.com

2009’da yogayla tanışan Duygu Elâ bu yolculukta, ilk 200 saatlik hocalık eğitimini Hatha Yoga üzerine Çağ Rical Gürle’den aldı. Ardından yine Çağ ile Meridyenler ve Beş Element üzerine eğitimlerini devam ettirdi. Hocalık eğitimlerine Berivan Aslan Sungur ile 200 saat Yin Yoga Hocalık Eğitimi ile devam etti, Berivan’la önce 200 ardından da, 300 saatlik ileri seviye Yoga Uzmanlığını Geliştirme Programı’nı tamamladı. Kendisine uzun yıllar asistanlık yaptı. Zeynep Aksoy ile Yoga Tarihi ve Felsefesi, Deniz Bağan ile Psoas eğitimleri aldı. Nur Sakallı ile Hamile Yogası eğitimini tamamladı.

Son 2 yıldır, uzun yıllar asistanlık yaptığı Berivan Aslan Sungur’un yoga okulunda eğitmen olarak yer almaktadır. Uzun yıllar boyunca çeşitli platformlarda ve önemli studyolarda dersler vermiştir. Ayrıca, kendi özel grup ve bireysel dersleri bulunmaktadır. Yin yang yoga ve somatik pratikler, hatha yoga ve yin yoga tarzında dersler vermektedir.

İstanbul Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı mezunu olan Duygu Ela, şu anda yine aynı üniversitede Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. 

Yoganın yanı sıra bir takı tasarımcısıdır. Kendi tasarladığı ve ürettiği tasarımlarını, 2014’de kurduğu L’atelier D’ela markası adı altında paylaşmakta ve satışa sunmaktadır.

12 aya kadar taksit imkanı olan kredi kartları:

Banka transferi için: [email protected] veya 0542 519 50 03  (Çağrı, Whatsapp)

Program ile ilgili daha fazla bilgi ve tüm sorularınız için
program koordinatörü Ece Örken’e [email protected] e-posta adresinden ve
0542 201 70 78 numaralı telefondan
  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Berivan Aslan Sungur’un bakış açısıyla Yin Yoga

Yin Yoga, her yaşa ve seviyeye uygun, meditatif bir yoga uygulamasıdır. Uygulamanın özü, yoganın köklerine dayanır. Pozlarda uzun süreli kalınır ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılır. Bedene esneklik kazandırır. Hem zihni hem de bedeni meditasyona hazırlar.

Berivan, kişiye pozlara ezbere girmeyi öğretmek yerine, birlikte pozları ve öğrencinin bedenini tanıyarak, anlayarak, her gün, kişinin o günkü hakikatini baz alarak uygulama yapmayı aktarmaya çalışmaktadır. Yin Yoga’yı aktarış tarzı, alan dışında aldığı farklı eğitimler ve annelik, partner deneyimi ile seneler içerisinde evrilmiş ve özünde günümüz modern insanını kendine yaklaştırmaya niyet eden, şefkati ve farkındalığı odaklı bir uygulama halini almıştır.

Yin Yoga, modern yaşama hakim olan “aceleye, yapmaya, başarmaya odaklı” hayatımızı dengeleyici niteliktedir. İnsanı yavaşlatarak, kendini dinlemesine, kendi içine bakmasına vurgu yapar. Ruhu ile kopan bağını yeniden oluşturmasına, insanın kendine yaklaşmasına yardımcı olur. Bu anlamda günümüz insanı için yoga terapisi niteliğinde olabileceği söylenebilir. Diğer yandan fiziksel olarak da yang (dinamik, kasları güçlendirmeye odaklı) yoga uygulamasını ve tüm yang fiziksel aktiviteyi dengeler. Özellikle kalça, bel bölgesi, leğen kemiği, omurga ve bacaklardaki bağ dokularını hedef alır. Omurga sağlığı için çok faydalıdır.

Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!