Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Bedava

Stres ve Kaygıya Yönelik

Kundalini Yoga ve Meditasyon

(Kapalı Grup Çalışması)

4 hafta boyunca
Her Salı ve Perşembe
23 Şubat - 21 Mart
Saat: 8:15 - 9:00

Çok zorlansak da, zihin-beden-ruh bütünlüğümüzü korumaktan sorumlu olduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Yaşadığımız depremden direkt zarar görmesek yoğun ve zorlu duygularla baş başa ve ne yapacağımızı bilemez haldeyiz. Böyle dönemlerde yalnız olmadığımızı bilmeye ve zor zamanların içinden birlik olarak geçmeye ihtiyaç duyuyoruz.

Asude Didem Durak rehberliğinde Stres ve Kaygıya Yönelik Kundalini Yoga ve Meditasyon kapalı grup çalışmasında, 4 hafta boyunca ani şok ve travmalarda ortaya çıkan duygu durumu karmaşası, fiziksel ve zihinsel yorgunluğu yönetmek için çalışmaya davetliyiz.

Stres ve Kaygıya Yönelik Kundalini Yoga ve Meditasyon Kapalı Grubuna kayıtlar kapanmıştır. Gelecekteki programlarımız için bizi takipte kalın. İlginize teşekkür ederiz 😊

Stres ve Kaygıya Yönelik Kundalini Yoga ve Meditasyon Kapalı Grup Çalışmasıyla Niyetimiz
Ani şok, travmalarda, bireysel veya kolektif kayıplarda sinir sisteminde oluşan basıyı bir nebze hafifletmeye, güven kaybı ile ortaya çıkan ilkel bilinç seviyesinin getirdiği duygu durumunu fark etmeye, fiziksel bedenle teması hissetmeye, hüzün, yas, acı, keder gibi kalbe ağır gelen duyguları birlik bilinci ile göğüslemeye niyet ediyoruz.
Stres ve Kaygıya Yönelik Kundalini Yoga ve Meditasyon Kapalı Grup Çalışması Kimler İçin?
 • Fiziksel ve zihinsel yorgun hissedenler
 • Yüksek stres seviyesi olanlar
 • Şok ve travmalarda merkezinden uzaklaşanlar
 • Ani ve kontrolsüz duygu iniş çıkışları yaşayanlar
 • Duygularını ifade etmekte zorlananlar
 • Güven kaybı hissedenler
 • Korku ve fobileri yoğun olanlar
 • Nefes akışı kısa, kesik, hızlı, ritmik olanlar
Stres ve Kaygıya Yönelik Kundalini Yoga ve Meditasyon Kapalı Grup Çalışmasında Bizi Neler Bekliyor? 
Bireysel ve kolektif travmalarda yükselen ve kontrol edilmesi güçleşen ilkel duyguları özgürleştirmek, stres ve endişeyi hafifletmek için Kundalini pratikleri, asana (poz), nefes, meditasyon ve Geleneksel Çin Tıbbı yöntemleri ile çalışacağız.
1. Hafta – Stres Seviyeni Hafiflet veya Yönet
2. Hafta – Zihinsel Yorgunluğunu Hafiflet
3. Hafta – Sinir Sistemini Regüle Et
4. Hafta – Birlik Duygusunu Hisset
Hayatıma olası yansımaları neler olabilir derseniz…
 • Fiziksel ve zihinsel yorgunluğu hafifletmek
 • Duyguları özgürce hissedebilmeye alan tanımak
 • Suçluluk, öfke, kızgınlık gibi yoğun duyguların salınmasını desteklemek
 • Stres hormonu, kortizol seviyesini dengelemek
 • Güven duygusunu beslemek
 • Böbrek meridyen kanalını dengelemek
 • Yaşam enerjisini harekete geçirmek
 • Sinir sistemini güçlendirmek
 • Bir’lik duygusunu hissetmek

Tarih ve Saat Detayları:
Ön Buluşma: 21 Şubat Salı 18:00 (Kapalı Grup öncesi tanışma ve soru-cevap)
Canlı Buluşmalar: 23 Şubat – 21 Mart arası, her Salı ve Perşembe, saat 08:15 – 09:00 arasında
Kayıt ve Zoom Buluşma Detayları:
Canlı buluşmalara, buluşmanın günü ve saatinde bu sayfada yer alacak Zoom linkinden direkt katılabilirsiniz. Kapalı grup buluşmalarına canlı katılamayanlar için tüm pratiklerin kaydı alınacaktır. Canlı Buluşmalar ve Kayıtları başlığı altında 24 saat içerisinde yüklenmiş olacaktır. Disiplin oluşturabilmek için tüm pratiklere canlı katılmanızı önemle tavsiye ediyoruz.
 • Asude Didem Durak ile Stres ve Kaygıya Yönelik Kundalini Yoga ve Meditasyon kapalı grup çalışması tüm Hapaka üyelerine açıktır. Hapaka üyeliği satın alarak katılabilirsiniz. Üyelik için buraya tıklayın.
 • Hapaka üyeliğinizi başlattıktan sonra, bu sayfaya geri gelerek programa kaydınızı yaptırın.
 • Kaydını gerçekleştirenlerle kapalı bir WhatsApp grubu oluşturacağız. Süreç boyunca rehberimiz Asude Didem Durak bu grup üzerinden kapalı grup paylaşımları kapsamında ilgili bilgileri paylaşıyor olacak. Aynı zamanda grupta dileyenlerin deneyimlerini paylaşması için de olanak sunulacak.
 • Sorularınız için 0542 519 50 03’den Hapaka Müşteri İlişkileri ile iletişime geçin (Sesli çağrı, SMS veya Whatsapp), ya da [email protected]’a e-posta gönderin.
Asude Didem Durak kimdir?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Psikoloji Bölümü’nden mezun olan Asude Didem Durak, devamında İngiltere’de University of Birmingham’da Pazarlama İletişimi üzerine yüksek lisans yapmıştır. Okul sırasında başlayan “eğitim” sevdası kurumsal hayatında da profesyonel işine dönüşmüş ve 15 yıl kadar kurum ve üniversitelerde Eğitim Danışmanı ve Profesyonel Akademi Yöneticisi olarak çalışmıştır. 

Asude Didem Durak, bu süreçte, hayatında olan yoga öğretisinin birçok farklı dalını Türkiye, İngiltere, İsviçre, İsveç ve Hindistan’da deneyimleme fırsatı buldu. Yoga felsefesinde derinleşmeye ilk olarak Kundalini Yoga ile Hindistan’da bu öğretiyi dünyaya yaymış büyük ustalardan Gurmukh Kaur Khalsa ile çalışarak başladı. 2017’de ‘Kundalini Yoga Eğitmenlik’ Programı’nı Kundalini Research Institute (KRI) onaylı 220 saatlik programı tamamladı.

Kundalini Yoga’nın sunduğu derin fiziksel, duygusal, bilinç seviyesindeki dönüşümlerin beden ve zihin üzerindeki etkilerini profesyonel anlamda çalışmak ve bu alanda uzmanlaşmak için İsveç’te 4 yıl süren ‘Geleneksel Çin Tıbbı Eğitimi’ne başladı. Kundalini Medicine School’da, Guru Dharam rehberliğinde 2022 yılında 550 saatlik yoğun bir programı tamamlayarak Türkiye’de bu alanda uzman olan ilk 3 terapistten biri olarak mezun oldu. Bu kapsamda; yoğun stres, anksiyete/panik atak, kronik ağrı, depresyon, beyin sisi, çocukluk travmaları, travma sonrası iyileşme süreci, uyku sorunu, dikkat eksikliği/hiperaktivite, yeme bozuklukları ve hayattaki geçiş dönemleri, hastalık sonrası iyileşme süreçlerinde destek amaçlı konularda çalıştı. 2021 yılında terapilerde kullanılan en güçlü enstrümanlardan biri olan meditasyon alanında derinleşmek için Meksika’da Nirvair Singh ile gerçekleşen 50 saatlik ‘Meditasyonun 21 Adımı’ 1. Seviye Programı ile meditasyonun beyin üzerindeki etkilerini aktaran ve deneyimleten yoğun bir meditasyon tamamladı.

Bu farkındalık seviyesinin verdiği dönüşümü paylaşabilmek için profesyonel anlamda yoga ile buluştuğu andan beri kurum ve merkezlerde düzenli dersler, atölyeler vermeye ve Kundalini Yoga Terapi ile grup ve birebir çalışmalar olmak üzere Geleneksel Çin Tıbbı, Ayurveda, Aküpresür Noktaları, Numeroloji, Çakra Sistemi ve Şifa üzerine çalışmalara başladı.

Asude Didem Durak, öğrenmenin ve eğitim vermenin son bulmadığı bir yaşam sürmenin niyetinde…

Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!