Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Bedava

Ev Yapımı İnziva

21 Günlük Mindfulness Pratikleri Kampı

(Kapalı Grup Çalışması)

22 Temmuz - 11 Ağustos
Her Sabah 07.30 - 07.55
(Pazar günleri hariç)

Günlük telaşenin içine dalmadan önce her gün kendimize 25 dakika ayırarak güne başlamaya ne dersiniz? 
Sabah uyanıp da güne başlarken Selin Ilgaz rehberliğindeki buluşmalarda, mindfulness pratikleri, somatik egzersizler ve meditasyon gibi araçları kullanacağız. Böylelikle sinir sistemini düzenleyerek, kendi içimize dönmeye alan açtığımız ve dengelendiğimiz bir yerden güne merhaba diyeceğiz.
Kendimizi bulmak için uzaklara kaçıp, herkesten kendimizi uzun günler boyunca izole etmek zorunda değiliz! Gelin bu 21 günlük ev yapımı inziva ile günlük hayatımızda ihtiyacımız olan küçük alanları kendimize nasıl yaratabileceğimizi keşfedelim!
Instagram Canlı Yayını: 20 Mayıs Pazartesi 21:15 @hapakacom Instagram hesabı
Selin Ilgaz ile Ev Yapımı İnziva Çalışmasının İçeriği ve Konu Başlıkları
Meşgul ve yapılacak listeleriyle dolu günlerin nasıl geçtiği anlamıyoruz bile! İş, ev, çocuklar derken kendimizi unutuyor olabiliriz ve kendimize zaman ayırmakta zorlanıyor olabiliriz. Yoğun tempoda devam ettikçe bunalma hisleri ve kaçış isteğiyle karşılaşabiliriz. Bu yaz, uzun günlerden ve güneşin verdiği enerjiden faydalanarak kendimize ait bir alan yaratmayı niyet edeceğiz. Kendimizi bulmak için uzaklara kaçıp, herkesten kendimizi uzun günler boyunca izole etmek zorunda değiliz. İçe çekilmeyi, kendimizle baş başa kalmayı, kafa dinlemeyi mevcut olan hayatımızda da gerçekleştirmek mümkün. Yeter ki buna niyet edelim. 21 gün boyunca sabahlarımızı kendimizle olmaya ayırıp, bir “ev yapımı inziva” tadında kendimize günde sadece 25 dakika hediye edeceğiz. Kapalı bir grup halinde yola çıkacağız ve her gün farklı pratikler yaparak zihnimizi ve bedenimizi bu ana davet edeceğiz. Aynı zamanda grup desteği kurmak ve teorik taraftan beslemek için kapalı WhatsApp grubundan her gün bir yazı, bir şiir, bir günlük tutma sorusu ve günlük hayata taşınacak bir pratik paylaşılacak. Grupta dileyenlerin deneyimlerini paylaşması da mümkün olacak.
21 gün ağırlıklı olarak pratiğe dayalı olacak ve her gün farklı bir pratik uygulayacağız. Uygulayacağımız pratiklerden bazıları:
– somatik pratikler
– sinir sistemi dengeleyici pratikler
– farkındalık pratikleri
– oturma meditasyonları
– hareket farkındalığı pratikleri
Selin Ilgaz ile Ev Yapımı İnziva Çalışması ile Niyetimiz
Kendimizi 21 günlük buluşmalara taahhüt ederek günlük hayat hızının içine biraz durmayı eklemeyi deneyeceğiz! Durma ile beraber belki sakinlik, dinginlik ve iç sessizlik karşımıza çıkabilir. Gün sadece koşturmakla ve yapılacaklarla geçtiğinde bedenle, duygularla teması kaybedebiliriz. Sadece mevcut olduğumuz, gözlemci olduğumuz zamanlara da ihtiyacımız var. Her gün bir sessizlik alanı açmak kendimizle hemhal olmamıza yardımcı olabilir. 21 gün boyunca buluşarak farklı pratikler aracılığıyla bu kampa katılım niyetimiz neyse ona doğru bir yol alırız.
Selin Ilgaz ile Ev Yapımı İnziva Çalışmasına Kimler Katılabilir?
Eğer günün çoğunu aynı anda birçok şeyin idare ederek geçiriyorsanız,
iş ev çocuk gibi emek ve bakım gerektiren işlerle meşgul iseniz,
boş zamanlarınızda bile düşünülmesi ve planlanması gereken şeylerle zihniniz doluysa,
boşluk bulduğunuzda bu anı başka bir şey yaparak nasıl değerlendiririm diye düşünüyorsanız,
kendi ihtiyaçlarınız için zaman bulmakta zorlanıyorsanız,
bütün bu koşturmacanın içinde yalnız hissediyorsanız ve benzer deneyimler yaşayanlarla bağlantı kurmanın size iyi geleceğini hissediyorsanız,
kaçma ve uzaklaşma isteği ara ara geliyorsa,
nasıl kendinizle kalacağınızı ve iç sessizliği bulacağınızı bilemiyorsanız,
uzun süreli ve devamlılık isteyen bir çalışma grubuna ihtiyacınız varsa
bu 21 gün size çok iyi gelebilir.

Selin Ilgaz ile Ev Yapımı İnziva Çalışmasının Bitiminde Cebimde Neler Kalacak?
  • Sinir sistemi regülasyonu
  • Belki iç sessizlik, dinginlik ve sükuneti bulmak, belki içgörülere kapı açmak 
  • Her gün bir pratiğe adanmanın zorlukları, sıkıntısı ve isteksizlikleriyle karşı karşıya kalarak zorluklarla farklı bir ilişki geliştirmek
  • Günlük hayat koşuşturmacasına denge getirmek
  • Yeni bir alışkanlık edinmek
  • Zorlayıcı ve stresli durumlar karşısında savrulmadan merkezde kalabilmek

Tarih ve Saat Detayları:
Canlı Buluşmalar: 
22 Temmuz – 11 Ağustos arasında
Pazar günleri hariç her sabah 07:30 – 07.55

Kayıt ve Zoom Buluşma Detayları:
Canlı buluşmalara, buluşmanın günü ve saatinde bu sayfada yer alacak Zoom linkinden direkt katılabilirsiniz. Kapalı grup buluşmalarına canlı katılamayanlar için tüm pratiklerin kaydı alınacaktır. Canlı Buluşmalar ve Kayıtları başlığı altında 24 saat içerisinde yüklenmiş olacaktır. Disiplin oluşturabilmek için tüm pratiklere canlı katılmanızı önemle tavsiye ediyoruz.

2022 yazında ilkini gerçekleştirdiğimiz bu buluşmalar çok sevildi.
İlk kamp katılımcılarının deneyimlerine göz atmak ister misiniz?

Selin Ilgaz ile Ev Yapımı İnziva Kapalı Grubuna kayıtlar kapanmıştır. Gelecekteki programlarımız için bizi takipte kalın. İlginize teşekkür ederiz 😊

  • Selin Ilgaz ile Ev Yapımı İnziva Kapalı Grup çalışması tüm Hapaka üyelerine açıktır. Hapaka üyeliği satın alarak katılabilirsiniz. Üyelik için buraya tıklayın.
  • Hapaka üyeliğinizi başlattıktan sonra, bu sayfaya geri gelerek programa kaydınızı yaptırın.
  • Kaydını gerçekleştirenlerle kapalı bir WhatsApp grubu oluşturacağız. Süreç boyunca rehberlerimiz  bu grup üzerinden kapalı grup paylaşımları kapsamında ilgili bilgileri paylaşıyor olacak. Aynı zamanda grupta dileyenlerin deneyimlerini paylaşması için de olanak sunulacak.
  • Sorularınız için 0542 519 50 03’den Hapaka Müşteri İlişkileri ile iletişime geçin (Sesli çağrı, SMS veya Whatsapp), ya da [email protected]’a e-posta gönderin.
Selin Ilgaz kimdir?

MindCare Ortak Kurucu
Psikolog ve Nörobilim MSc
Mindfulness (MBSR) Eğitmeni

Selin Ilgaz, Psikoloji ve Nörobilim dallarında uzmanlaştıktan sonra kollarını sıvadı ve hep merak ettiği Mindfulness pratiğini deneyimlemek için yola koyuldu. Meditasyon ile macerası Nepal’de 10 günlük sessiz Vipassana inzivası ile başladı (2014).

Bu deneyimle beraber meditasyon ve Mindfulness hızlıca günlük hayatının bir parçası haline geldi ve halen düzenli olarak inzivalara ve eğitimlere katılmaya devam ediyor. Bu pratiğin birçok insana yardımı dokunacağına ikna olarak öğrendiklerini doğru ve bilimsel bir şekilde paylaşmak istedi. 2016 yılında İspanya’da bulunan Mindful Academy’den aldığı eğitimle akredite Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) ve Mindfulness eğitmeni oldu.

Mindful Istanbul çerçevesinde 2016 yılından bu yana 40’tan fazla eğitim verdi ve yüz yüze 500’den fazla kişiye ulaştı. 2019 yılının Ocak ayında Yoga Alliance onaylı YogANA (RYS) okulunda 200 saatlik Yoga eğitmenlik eğitimini tamamladı.

Kişisel pratiği ve eğitmen kimliği bedensel pratiklerden (yoga, dans, tai chi), travma odaklı somatik çalışmalardan ve analitik psikolojiden esinleniyor ve etkileniyor.

www.mindfulistanbul.com

www.mindcareacademy.com

Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!