Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Bedava

Bedene Dönüş & Yaşamla Dans

(Kapalı Grup Çalışması)

6-27 Mart arasında
Her Çarşamba 21.30 - 23.00
Her Pazar 20.15 - 20.45
30 Mart Cumartesi
Son Buluşma 20.15 - 20.45

Özgecan Tapa ile “Bedene Dönüş & Yaşamla Dans” Kapalı Grup Çalışması ile her yeni hafta, değişen bir temanın etrafında şekillenen paylaşımlarla, somatik hareketler ve dans aracılığıyla bedenlerimizle ve yaşamla yeni bağlantı yolları keşfedeceğiz!
Paylaşacağımız pratiklerde, bedeni düzeltilmesi, değiştirilmesi, onarılması, sürekli eğitilmesi gereken bir makine olarak gören bakış açısından çıkmaya; bedenlerimizdeki duyumları hissetmeye, hislerimizle güvende kalabilmeye ve hayatın akışıyla uyum içinde olabilmeye niyet ediyoruz. 
Evrenle ve yaşamla birliğimizi ve bütünlüğümüzü hatırlayacağımız bu yolculuğa, bedensel hareketleri bir araç olarak kullanmaya merak duyabilecek herkesi bekliyoruz!
“Bedene Dönüş & Yaşamla Dans” Kapalı Grup Çalışması ile Amacımız
“Evrende bir şeyi tek başına incelediğimizde, bütün her şey ile bağlantılı olduğunu görürüz.’ John Muir 
İnsan bedeni, etrafındaki doğa ve canlılarla ilişki içinde yaşarken yeni şeyleri öğreniyor ve bu ilişkilerin içinde iyileşiyor. Öte yandan da hareket ve dans, bütün dünya kültürlerinde var olan en eski iletişim dilimiz, ilişki kurma biçimimiz olarak karşımıza çıkıyor.
Bu kapalı grup çalışmasında paylaşılacak somatik pratikler ve uygulayacağımız bedensel hareketler de etrafımızdaki her şeyin oluşturduğu zengin iletişim ağı ile ilişkiyi sürdürerek “mevcut olmamızı” desteklemeyi amaçlıyor. Uygulanacak pratikler kalbi atan her beden için uygun ve fiziksel & duygusal ihtiyaçlarımıza göre güvenli şekilde, kolaylıkla çeşitlendirilebilir.
Bu somatik pratikler, bedeni düzeltip değiştirilmesi ve tamir edilmesi veya sürekli eğitilmesi gereken bir makine olarak gören bakış açısından çıkarak; onu hissetmeye, hislerimizle güvende kalabilmeye ve böylelikle yaşamla uyum içinde dans edebilme niyetine hizmet eder.

Özgecan Tapa ile Bedene Dönüş & Yaşamla Dans Kapalı Grubuna kayıtlar kapanmıştır. Gelecekteki programlarımız için bizi takipte kalın. İlginize teşekkür ederiz 😊

Haftaların Temaları
4 hafta boyunca her çarşamba 90 dakikalık teori+pratik ve her pazar 30 dakikalık pratik için buluşacağımız bu çalışma boyunca, doğada var olan diğer canlıların hareketlerini tanıyıp ilham alırken, içsel ritimlerimizi keşfedeceğiz. Böylelikle kendi özgün ve bireysel ihtiyaçlarımıza duyarlı, canlı ve sürdürülebilir bir dans/hareket pratiği oluşturmayı amaçlayacağız.
Her hafta değişen temaları destekleyen 2 buluşmanın yanı sıra, dileyenlerin katılabileceği WhatsApp grubunda rehberimiz Özgecan Tapa da bizimle olacak ve 4 haftalık bu yolculukta hep birlikte hareket edeceğiz.
1.Hafta 
6 Mart: Beden ve Yerçekimi İlişkisi
10 Mart: Yerçekimi
Haftalık Araştırma önerisi: Ay takvimi tutma 
2.Hafta 
13 Mart: Enerji akışı ve yönleri / İlişkisel hiza 
17 Mart: Akışkan hareket araştırmaları
Haftalık Araştırma önerisi: İnsan toplulukları içinde bedenimizle ilişkiyi fark etme öneri ve pratikleri  
3.Hafta 
20 Mart: Bahar Ekinoksu Gece-Gündüz eşitliği ve Aktif araştırma hali 
24 Mart: Harekette tekrar ve ritmin etkisi
Haftalık Araştırma önerisi: Doğadaki hareketi gözlem ve doğa ile hareket halinde ilişki
4.Hafta 
27 Mart: Deneyimleri içselleştirme 
30 Mart: Yaşamla Dans
Haftalık Araştırma önerisi: Süreç boyunca yapılan keşifler ile ilgili paylaşımlar
 
“Bedene Dönüş & Yaşamla Dans” Kapalı Grup Çalışmasına Kimler Katılabilir? 
+Hareket etmek isteyen, kalbi atan her beden
+Somatik hareketler ile bedeniyle bağ kurmaya heves edenler
+Doğa ve ritim sevdalıları
+Dans severler ve hayatında dansın yerini derinleşmek isteyenler
+Dış dünyanın stresini bedeninde hisseden kişiler
+Anatomi meraklıları
+Birlikte keşfetmenin gücüne inanan bireyler
 
Tarih ve Saat Detayları:
Instagram Canlı Yayını: 26 Şubat Pazartesi saat 21.00 @hapakacom Instagram hesabı
Canlı Buluşmalar: 6-31 Mart arasında
Her Çarşamba 21.30 – 23.00 ve Her Pazar 20.15 – 20.45
Son Buluşma 31 Mart yerine 30 Mart Cumartesi 20.15 – 20.45’de olacaktır.

Kayıt ve Zoom Buluşma Detayları:
Canlı buluşmalara, buluşmanın günü ve saatinde bu sayfada yer alacak
Zoom linkinden doğrudan katılabilirsiniz. 
Kapalı grup buluşmalarına canlı katılamayanlar için kayıt alınacak. Canlı Buluşmalar ve Kayıtları başlığı altında 24 saat içerisinde yüklenmiş olacak. Rehberle ve katılımcılarla interaktif bir paylaşım alanında daha fazla yarar sağlayabilmeniz içinde tüm buluşmalara canlı katılmanızı önemle tavsiye ediyoruz. 
  • Özgecan Tapa ile “Bedene Dönüş & Yaşamla Dans” Kapalı Grup çalışması tüm Hapaka üyelerine açıktır. Hapaka üyeliği satın alarak katılabilirsiniz. Üyelik için buraya tıklayın.
  • Hapaka üyeliğinizi başlattıktan sonra, bu sayfaya geri gelerek programa kaydınızı yaptırın.
  • Kaydını gerçekleştirenlerle kapalı bir WhatsApp grubu oluşturacağız. Süreç boyunca rehberlerimiz  bu grup üzerinden kapalı grup paylaşımları kapsamında ilgili bilgileri paylaşıyor olacak. Aynı zamanda grupta dileyenlerin deneyimlerini paylaşması için de olanak sunulacak.
  • Sorularınız için 0542 519 50 03’den Hapaka Müşteri İlişkileri ile iletişime geçin (Sesli çağrı, SMS veya Whatsapp), ya da [email protected]’a e-posta gönderin.
Özgecan Tapa kimdir?

Özgecan, İstanbul’da müziğin hep duyulduğu bir evde, sanatçı ve öğretmen bir anne-babanın ikinci çocuğu olarak doğdu. Anne karnında başlayan dans sevgisi, 6 yaşında girdiği ilk klasik bale dersiyle zenginleşmeye başladı. Hayatını insan olma deneyimini, hareket üzerinden anlamaya adadı. 20 yılı aşan profesyonel dans yaşamında şimdilik 4 kıtada dans etti ve etmeye devam ediyor.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Bale bölümü ve AB Sanat Bale Okulunu bitirdi. Çağdaş dans, doğaçlama, jazz dance ve sosyal danslar üzerine çalıştı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümünü burslu olarak tamamladı. Danset Sahne Sanatları Topluluğuyla Türkiye ve dünyayı gezdi. Kurulduğu sene, Cihangir Yoga’nın üyesi oldu ve burada öğrenmeye başladığı yoga ve meditasyon pratiklerinin etkisiyle, ritüel danslara duyduğu ilgiyi keşfetti. Trans dans, embodiment uygulamaları, somatik tavırla hareket, 5 Rhythms, global kabile dansları, medicine (şifa) dansları, flow arts, mindfulness ile ilgileniyor ve keşfettiklerini paylaşıyor.

The School of Sacred Wild California’da Wise Woman Tradition of Healing ve Folk Herbalism konularında çıraklık eğitimini sürdürüyor. 2016’dan beri Los Angeles’ta yaşıyor. NBC Universal Studios ve LGBT Center Hollywood ‘da yoga dersleri veriyor. Çeşitli sanatsal projelerde performanslarını sürdürüyor. Dans, yoga ve somatik hareket odaklı atölyeler ve doğa gezileri düzenliyor.

Özgür Dans

Dans, bilinen en eski şifa yöntemlerinden biridir. Dünyadaki tüm toplumlar kültürel olayları, mevsim geçişlerini, bireylerin hayatındaki çeşitli eşikleri kutlamak için birlikte dans ederler. Fiziksel faydalarının yanı sıra, bilimin de kanıtladığı üzere, özgürce dans etmek, kişinin hayal gücünü ve yaratıcılığını ortaya koymasını destekleyen bir süreçtir. Her defasında değişen sürprizli bir kişisel keşif alanıdır.

Özgecan bu derslerde, içinizden geldiği gibi özgürce dans edebilmeniz için yönlendirmelerde bulunuyor ve güvenle kendi ritminizi keşfetmeniz için sizi yüreklendiriyor. Hareketli meditasyonda bedeninizde fiziksel, duygusal ve spiritüel bir yolculuğu deneyimlerken zihnin katmanlarını da gözlemleme şansı elde ediyoruz. Bu yolculukta bizlere global kabile ritmleri, kendi sesimiz ile sessizlik eşlik ediyor olacak.

Dans etmenin keyfini ve şifasını birlikte tatmak üzere…

https://vimeo.com/532423165/36a3cdb8e7
https://vimeo.com/290374493

Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!