Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Bedava

Keşke Bilseydim!

(Ebeveynlik Kapalı Grup Çalışması)

6 hafta boyunca

14 - 21 - 28 Mart
4 - 11 Nisan
2 Mayıs

Salı Günleri
Saat: 21:30 – 22:30

“Keşke Bilseydim!” Ebeveynlik Kapalı Grubuna kayıtlar kapanmıştır. Gelecekteki programlarımız için bizi takipte kalın. İlginize teşekkür ederiz 😊

Sevgili Ebeveynler, 
Valizlerinizi hazırlayın. Birlikte 6 haftalık bir yolculuğa çıkıyoruz.
Ebeveynliğinizde uzun zamandır orada olan ve görülmeyi bekleyen üzüntü, endişe, korku ve öfkeyi, zihninizden bir türlü atamadığınız “her yolu denedim, nerede yanlış yapmış olabilirim” düşüncesini ve çocuklarınızla birlikte edindiğiniz deneyimler sırasında biriktirdiğiniz tüm sorularınızı lütfen valizinize koymayı unutmayın. Rehberimiz Uzman Psikolog Sandra Pasensya ile 6 hafta boyunca; her bir haftada çocukların farklı gelişim dönemleri içerisindeki sinyallerini birlikte inceleyeceğimiz “Keşke Bilseydim!” yolculuğuna çıkıyoruz.
Çocuğumuzun aldığı her yaş ile birlikte ebeveynliğimizin yeni bir dönüm noktasında duruyoruz. Öncesinde yaşadıklarımızın tatlı keşfi ve sonrasında yaşayacaklarımıza duyduğumuz gizemli merak… Her keşifte ebeveynliğimize dair yeni bir öğrenme yolu açılırken, yine aynı keşifte “Keşke önceden bilseydim!” dediklerimiz de, “Bilseydim neyi farklı yapardım?” düşüncesine eşlik ediyor. Yapamadıklarımıza, yetemediklerimize “kabul” penceresinden bakarak, bildiklerimizle “çaba”lamaya ne dersiniz?
“Keşke bilseydim!” buluşmaları anne-babanın kendi ebeveynliğine “proaktif olma hali”ni katacağı 6 haftalık dönüşüm yolculuğunu kapsayacak. Bu yolculukta, çocukların yaşamındaki her bir gelişim dönemi içerisinde biz ebeveynleri nelerin beklediğini, nelere dikkat vermenin bir sonraki dönemi etkileyebileceğini, yetişkin kimliğimizdeki duygusal değişimleri ve çocuklara rehber olma halimizi konuşacağız.
“Keşke biri bana bunu önceden söyleseydi” diye düşündüğümüz tüm endişelerin altındaki ihtiyaçlara bakarak, çocuğun olduğu yaşından öte, gelişim dönemlerinin nasıl birbirine tutunduğunu ve bir bütünü oluşturduğunu gözlemleyeceğiz.
 • Çocukların gelişim dönemlerini detaylı gözlemlemeye destek sağlamak,
 • “keşke önceden bilseydim” diyebileceğimiz bilgileri edinmek,
 • her bir dönem içerisinde çocukta gözlemleyebileceğimiz sinyalleri fark etmek,
 • ebeveynlikte hissettiğimiz her duyguyu “kabul ve çaba” kavramları ile destekleyebilmek isteyen tüm ebeveynleri ve bakım verenleri
 14 / 21 / 28 Mart, 4 / 11 Nisan ve 2 Mayıs Salı akşamları saat 21:30- 23:00 arasında Sandra Pasensya ile “Keşke Bilseydim!” kapalı grup çalışmasına bekliyoruz.
Bu serinin içeriğinde her hafta farklı bir dönemi işleyeceğiz:
 • 1. Hafta – 14 Mart ♦ 2-4 yaş: Keşif dönemi
 • 2. Hafta – 21 Mart ♦ 4-6 yaş: Sınır dönemi
 • 3. Hafta – 28 Mart ♦ 6-8 yaş: Uyumlanma dönemi
 • 4. Hafta – 4 Nisan ♦ 8-10 yaş: Öğrenme dönemi
 • 5. Hafta – 11 Nisan ♦ 10-12 yaş: Sınır dönemi
 • 6. Hafta – 2 Mayıs ♦ Açık Atölye
Aynı zamanda bu sürecin içinde, 25 Nisan Salı saat 21:00 – 22:30 saatlerinde, bir ebeveyn olarak Berivan Aslan Sungur’un kendi deneyimlerini paylaştığı Dönüşümün Doğası / Kabul ve Çabanın Dansı isimli tüm Hapaka üyelerine açık bir semineri de olacak.
“Keşke Bilseydim!” kapalı grup çalışmasına Hapaka üyeleri ücretsiz olarak katılabilir.
Tarih ve Saat Detayları:
Sandra Pasensya ile “Keşke Bilseydim!” kapalı grubu; 14 Mart Salı günü başlayacak ve 2 Mayıs Salı günü tamamlanacak olan her hafta çocuklukta belli bir yaş döneminin çalışıldığı bir programdır.  Her hafta farklı başlıkta gerçekleşecek seminerlerde çocuğun olduğu yaşından öte, gelişim dönemlerinin nasıl birbirine tutunduğunu ve bir bütünü oluşturduğunu gözlemleyeceğiz.
Kapalı grup öncesinde,
13 Mart Pazartesi 21:30’da Zoom üzerinden Sandra Pasensya ile buluşacağız. Kapalı Grup çalışması hakkındaki sorularınızı alacak, program hakkında detaylı bilgilendirme yapacağız. Hepinizi bu canlı buluşmaya bekliyoruz!
Kayıt ve Zoom Buluşma Detayları:
 • Programı kaçıranlar için pratiklerin kaydı alınacaktır. Canlı Buluşmalar ve Kayıtları başlığı altında 24 saat içerisinde yüklenmiş olacaktır. Disiplin oluşturabilmek için tüm pratiklere canlı katılmanızı önemle tavsiye ediyoruz.
 • Program başlamadan ve bittikten sonra olmak üzere iki kez Zoom buluşması yapılacak.
  İlk buluşma 13 Mart Pazartesi günü 21:30’da gerçekleşecek.
 • Buluşmanın günü ve saatinde bu sayfaya ekleyecek olduğumuz Zoom linkinden direkt katılabilirsiniz.
 • Zoom buluşmalarında soru – cevaplara yer verilecek ve tüm soru işaretlerinden arınmanız sağlanacaktır.
 • Sandra Pasensya ile “Keşke Bilseydim!” ebeveynlik kapalı grup çalışması tüm Hapaka üyelerine açıktır. Hapaka üyeliği satın alarak katılabilirsiniz. Üyelik için buraya tıklayın.
 • Hapaka üyeliğinizi başlattıktan sonra, bu sayfaya geri gelerek programa kaydınızı yaptırın.
 • Kaydını gerçekleştirenlerle kapalı bir WhatsApp grubu oluşturacağız. Süreç boyunca rehberimiz Sandra Pasensya bu grup üzerinden kapalı grup paylaşımları kapsamında ilgili bilgileri paylaşıyor olacak. Aynı zamanda grupta dileyenlerin deneyimlerini paylaşması için de olanak sunulacak.
 • Sorularınız için 0542 519 50 03’den Hapaka Müşteri İlişkileri ile iletişime geçin (Sesli çağrı, SMS veya Whatsapp), ya da [email protected]’a e-posta gönderin.
Sandra Pasensya kimdir?
Kurucusu olduğu Renkler Psikoeğitim’de klinik psikolog ve davranış analisti olarak çalışmalarına devam etmektedir.
Sorbonne Üniversitesi’nde psikoloji; Liverpool Üniversitesi’nde klinik psikoloji ve California Üniversitesi’nde uygulamalı davranış analizi bölümlerini tamamlayan uzman psikoloğun, davranış problemleri konulu araştırması, İngiltere’de birinci seçilerek onur derecesi ile ödüllendirilmiştir. Çalışmalarına çocuklar ve aileleri ile devam etmektedir.
Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!