Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Bedava

“Sinem Mengi ile Hayatın İçinde Mantra ve Tanrı(ça)lar Aracılığıyla Yoga Pratiği

(Kapalı Grup Çalışması)

7-28 Ocak Pazar 10.00 - 11.00

Sinem Mengi ile Hayatın İçinde Mantra ve Tanrı(ça)lar Aracılığıyla Yoga Pratiği Kapalı Grubuna kayıtlar kapanmıştır. Gelecekteki programlarımız için bizi takipte kalın. İlginize teşekkür ederiz 😊

Sinem Mengi ile “Hayatın İçinde Mantra ve Tanrı(ça)lar Aracılığıyla Yoga Pratiği Kapalı Grup Çalışması ile her yeni hafta, değişen bir temanın etrafında şekillenen paylaşımlarla yogayı mantra ve tanrı(ça)lar aracılığıyla hayatımızın içine almaya niyet ediyoruz.
Buluşmalarımızda belirlediğimiz niyetlere, mantra, mudra, pranayama (nefes) ve içsel araştırmalar eşlik edecek. Her buluşmanın temasını bedenselleştirmeye yardımcı olacak, mudralarla güneşe selam uygulamalarını da dahil edeceğiz.
Yoga matında uyguladığımız asanaların ötesine geçmek, hayatın içindeki semboller vasıtasıyla yoga felsefesini biraz daha yakından tanımak ve uygulamalarla yogayı hayatının içine almak isteyen herkesi bu yolculuğa bekliyoruz!
“Hayatın İçinde Mantra ve Tanrı(ça)lar Aracılığıyla Yoga Pratiği” Kapalı Grup Çalışması ile Amacımız ve Haftaların Temaları
Yeni bir yılın ilk ayında, her hafta farklı bir niyet ile bir araya gelerek yoga çatısı altında buluşacağız. Buluşmalarda amacımız tüm yoga severlerle, yoga asanalarının ötesinde pranayama (nefes çalışmaları), mantralar, mudralar ile niyetlerimizi tanrı & tanrıçalar aracılığıyla ortaya koymak ve pratik etmek.
4 hafta boyunca, her Pazar günü online ve canlı buluşmalarımıza gelirken yanınıza merak duygunuz, bir defter ve kalem, mantra uygulaması için varsa bir adet mala ve rahat kıyafetlerinizle gelmeniz yeterli. 
Her buluşmanın sonrasında, o hafta boyunca bireysel olarak aşama aşama tekrar edilecek çalışmalar için destek dökümanlar paylaşılacak ve her zaman olduğu gibi rehberimizin de dahil olacağı bir whatsapp grubunda, hep birlikte hareket edeceğiz.

1.Hafta – Ganesha Haftası
Yeniye adım atmak, kafamızın içinde kendi yarattığımız engelleri yine kendimiz kaldırabilecek gücü ve cesareti kamçılamak için odaklı ve adanmış pratik yardımıyla, zihnin unuttuğunu hatırlayacağız.  
Hatırlatıcı: Yeni başlangıçlar, adım atma cesareti, engelleri büyümek ve gelişmek için fırsat olarak görmek,
imkansız görüneni mümkün kılmak. 
-Niyet
-Ganesh Mantra
-Ganesh Mudra
-Pranayama
-Yeni başlangıçlar/ Cesaret için güneşe selam (Bedenselleştirme)
-İçsel araştırma


2. Hafta – Lakshmi Haftası

Sadece var olmamızın sevgiyi, bolluğu bereketi hak etmek için yeterli olduğunu hatırlayacağız. 
Hatırlatıcı: Yeterince sahibim, yeteri kadar yapıyorum, yeterliyim.
-Niyet
-Lakshmi mantra
-Lotus mudra
-Pranayama
-Yeterlilik için güneşe selam
-İçsel Araştırma

3. Hafta – Hanuman Haftası
Bu bedende hayat buluşumuzu kaynağa adayarak kutlayacağız. 
Hatırlatıcı: Kendini adamanın, kaynağa/bütüne hizmetin, eyleme dökülen sevginin gücü.
-Niyet
-Hanuman Mantra
-Pranayama
-Eyleme dökülen sevgi için güneşe selam
-İçsel Araştırma

4. Hafta – Kali Haftası
Özgürlüğümüze ve mutluluğumuza hizmet etmeyenleri fark etmek ve dönüştürmek için pratik edeceğiz.
Hatırlatıcı: Dönüşüm, Kırılım, kısıtlı zihinsel patternlerin ölümü, baskı altında zarafeti koruyabilme.
-Niyet
-Kali Mantra
-Kali Mudra
-Pranayama
-Zihinsel patternlerin kırılması için güneşe selam
-İçsel araştırma

 

“Hayatın İçinde Mantra ve Tanrı(ça)lar Aracılığıyla Yoga Pratiği” Kapalı Grup Çalışmasına Kimler Katılabilir? 
Tüm yoga severlerin ilgisini çekecek bu çalışmaya, yoga felsefesinin derinliklerine dalmak isteyen herkes katılabilir. 
Eğer daha önce yoga yapmamış ama merak ediyorsanız, yoga asanalarının ardındaki felsefe ve öğretilerle birlikte pratiğe başlamak için doğru bir çalışma olabilir. 
Uzun zamandır yoga yolundaysanız, her hafta belirli bir tema etrafında derinliklerine dalacağımız yoga felsefesine dair siz de cebinize koyacak yeni deneyimler bulabilirsiniz.
Yogayı hayatının içinde yürümeyi seçtiği bir yol olarak bilinçli adanmışlıkla ilerlemeye niyet eden herkesi bekliyoruz.
Tarih ve Saat Detayları:
Instagram Canlı Yayını: 27 Aralık Çarşamba saat 21.00 @hapakacom Instagram hesabı
Ön Buluşma: 4 Ocak Perşembe 21.30 – 22.00
Canlı Buluşmalar: 7 – 28 Ocak her Pazar 10.00 – 11.00
Kayıt ve Zoom Buluşma Detayları:
Canlı buluşmalara, buluşmanın günü ve saatinde bu sayfada yer alacak Zoom linkinden doğrudan katılabilirsiniz. 
Kapalı grup buluşmalarına canlı katılamayanlar için kayıt alınacak. Canlı Buluşmalar ve Kayıtları başlığı altında 24 saat içerisinde yüklenmiş olacak. Rehberle ve katılımcılarla interaktif bir paylaşım alanında daha fazla yarar sağlayabilmeniz içinde tüm buluşmalara canlı katılmanızı önemle tavsiye ediyoruz. 
  • Sinem Mengi ile “Hayatın İçinde Mantra ve Tanrı(ça)lar Aracılığıyla Yoga Pratiği”  Kapalı Grup çalışması tüm Hapaka üyelerine açıktır. Hapaka üyeliği satın alarak katılabilirsiniz. Üyelik için buraya tıklayın.
  • Hapaka üyeliğinizi başlattıktan sonra, bu sayfaya geri gelerek programa kaydınızı yaptırın.
  • Kaydını gerçekleştirenlerle kapalı bir WhatsApp grubu oluşturacağız. Süreç boyunca rehberlerimiz  bu grup üzerinden kapalı grup paylaşımları kapsamında ilgili bilgileri paylaşıyor olacak. Aynı zamanda grupta dileyenlerin deneyimlerini paylaşması için de olanak sunulacak.
  • Sorularınız için 0542 519 50 03’den Hapaka Müşteri İlişkileri ile iletişime geçin (Sesli çağrı, SMS veya Whatsapp), ya da [email protected]’a e-posta gönderin.
Sinem Mengi kimdir?
2015’te hayatının sonuna dek severek yapmak istediği bir şeyin arayışında iken yoga ile tanıştı. Aynı sene içerisinde aldığı 200 saatlik Yoga Alliance onaylı eğitimin ardından yogayı farklı stüdyolarda paylaşmaya başladı, yaklaşık 3 sene süren 300 saatlik eğitimini Elena Brower, Meghan Currie, Leslie Kaminoff, Carlos Pomeda gibi uluslararası bir çok eğitmen ile de çalışarak tamamladı.
2019’da Hindistan’da Saul David Ray ile Bhakti Yoga çalıştı, ardından Nepal’de Tibet Budist manastırında 1 ay boyunca Budizm üzerine eğitim aldı. Döndükten sonra yoga paylaşımlarını bağış usulü yapmaya başladı, Budist öğretileri ve yoga felsefesini birleştiren ‘Kendi Terapistin Ol’ isimli bir Farkındalık Programı açtı. Halen aynı çalışmalara devam etmekte.
Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!