Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Bedava

Geçimsizlik Şiddetlenmeden İlişkiyi Onarmak

(Kapalı Grup Çalışması)

5 - 12 -19 Temmuz

Saat: 21:00 – 22:30

Burcu Bağıran ile “Geçimsizlik Şiddetlenmeden İlişkiyi Onarmak ” kapalı grubuna kayıtlar kapanmıştır. Gelecekteki programlarımız için bizi takipte kalın. İlginize teşekkür ederiz 😊

Geçimsizlik Şiddetlenmeden İlişkiyi Onarmak Kapalı grup çalışmasında, şiddetsiz iletişim alanındaki rehberimiz Burcu Bağıran ile romantik ilişkilerimizdeki uyuşmazlıklara dikkat veriyoruz.
Umut ve hayallerle başlayan ilişkilerin süresi her geçen gün kısalıyor. Evlilik aşamasına gelebilmiş ilişkilerde ise “Hep senin istediğin oluyor, benim isteklerim hiç olmuyor” veya “Sen haksızsın, ben haklıyım.” cümleleriyle başlayan gerginlikler, ilişki içinde fikir ayrılıklarına ve anlaşmazlıklara dönüşüyor. Uyuşmazlıklar “Sen çok değiştin.” ve “Artık anlaşamıyoruz.” cümleleriyle mahkeme salonlarına taşınıp “Şiddetli geçimsizlik” sebebiyle sonlanıyor. Boşanma davalarının sayısı her geçen gün artıyor. Oysa, çatışmaların kaynağındaki saygı, ilgi, samimiyet, sıcaklık, yakınlık, dürüstlük gibi ihtiyaçlar fark edilip anlaşılır, net ve olumlu bir şekilde ifade edilince ilişkilerde dönüşüm yaşanabiliyor.

Geçimsizlik Şiddetlenmeden İlişkiyi Onarmak Kapalı Grup Çalışmasının amacı nedir?

Yakın ve romantik ilişkilerde uyuşmazlıkların şiddeti artmadan, anlaşmazlıkları fark etmek, çözmek ve ilişkiyi onarmak niyetiyle, bu işin nasılını “şiddetsiz iletişim” araçları rehberliğinde konuşacağız.

Evlilik birliği içindeki eş ilişkilerinde veya evli olmasanız da bir süre devam eden romantik ilişkilerde fikirlerin, seçimlerin farklılığıyla başlayan uyuşmazlıklar, anlaşmazlığa ve çatışmaya hızlıca dönüşebiliyor.

Bu çalışmada,

 • ilişki geçimsizliğe dönüşmeden ve geçimsizlik şiddetlenmeden kendi istek ve ihtiyaçlarımızın farkında olup, eşin/partnerin istek ve ihtiyaçlarını da duymak, anlamak nasıl mümkün olur?
 • Uyuşmazlığın anlaşmazlığa dönüştüğü durumlarda kendimi nasıl ifade edersem, partnerimle bağlantı kurabilir, anlaşmazlık şiddetlenmeden ilişkiyi onarabilirim?

Gibi temel soruları sormaya ve şiddetsiz iletişim çerçevesinde cevaplar bulmaya davet ediyoruz.

Geçimsizlik Şiddetlenmeden İlişkiyi Onarmak Kapalı Grup Çalışmasının içeriğinde neler var?

Bu Kapalı grup çalışması en temelde, gerginliklerin arttığı anlarda duygusal durumun farkındalığı, gerginliğin artmaması için kişinin kendisiyle bağlantısına araç sunarken, sorunun çözümü ve ilişkinin başka bir anda onarılmasına destek sunar.

Buluşmalarda değinilecek ana konu başlıkları:

 • İlişki kısa tarihi / zaman çizelgesi (Hazırlık aşaması)
 • İlişkinin içinde hangi ihtiyaçların kıymetli olduğunu fark etmek,
 • Olaylar bazında karşılanan ve karşılanmayan ihtiyaçların farkındalığı,
 • İlişki içinde karşılanan ihtiyaçların kutlaması, karşılanmayan ihtiyaçların yasının tutulması,
 • İlişki içinde gerginlik arttığında kendi iç seslerime arabulucuk yapmak, partnerimle empatik bağlantı kurmak

Geçimsizlik Şiddetlenmeden İlişkiyi Onarmak Kapalı Grup Çalışması kimler için?

 • Yeni bir romantik ilişkiye başlamış kişiler – İlişki içinde kendini ifade etme ve partnerini anlama konusunda program destekleyici olur
 • Bir süredir bir romantik ilişki içinde olan – Mevcut ilişki içinde anlaşmazlık döngülerini fark etmekte ve dönüştürmekte destekleyici olur
 • Romantik ilişkisini evlilik ile resmileştirmiş – İlişki içindeki iletişim ve bağlantı kopukluklarını fark etmek ve onarmakta destekleyici olur
 • Evlilik birliği içinde anlaşmazlık yaşayan ve boşanıp boşanmama konusunda kafası karışık olan – Eşi ile anlaşmakta ve uzlaşmakta zorlanan kişilerin sorunun kaynağında netleşmesine destek olur
 • Boşanmış ve yeni bir ilişkiye başlama konusunda kararsız olan – Geçmiş ilişki üzerinden deneyimin değerlendirilmesi ve yeni ilişki için bilinçli bir farkındalıkla partner/ilişki seçimini destekler
 • Tüm katılımcılar için – İlişki sürecine genel ve dönemsel sorunlar üzerinden bakış açısı ilişki içindeki değişik dönemlerdeki sorunların ve/veya kronikleşmiş sorunların katılımcıda oluşturduğu duygu ve ihtiyaçta farkındalık, İhtiyaçlarını fark eden kişinin, partnerinin ihtiyaçlarını fark etmesine yönelik bir kalp genişliği sağlar.

Tarih ve Saat Detayları:

Instagram Canlı Yayını: 15 Haziran Perşembe saat 21.00 @hapakacom Instagram hesabı

Ön Buluşma: 21 Haziran Çarşamba akşamı saat 20.30 (Kapalı Grup öncesi hazırlık, ilişki zaman çizelgesi çıkarma, tanışma ve soru-cevap)

Canlı Buluşmalar: 5 – 12 ve 19 Temmuz, Çarşamba akşamları saat 21:00– 22:30 arasında

Kayıt ve Zoom Buluşma Detayları:

Canlı buluşmalara, buluşmanın günü ve saatinde bu sayfada yer alacak Zoom linkinden doğrudan katılabilirsiniz.

Kapalı grup buluşmalarına canlı katılamayanlar için kayıt alınacak. Canlı Buluşmalar ve Kayıtları başlığı altında 24 saat içerisinde yüklenmiş olacak. Rehberle ve katılımcılarla interaktif bir paylaşım alanında daha fazla yarar sağlayabilmeniz içinde tüm buluşmalara canlı katılmanızı önemle tavsiye ediyoruz.

 

 • Burcu Bağıran ile “Geçimsizlik Şiddetlenmeden İlişkiyi Onarmak” Kapalı Grup çalışması tüm Hapaka üyelerine açıktır. Hapaka üyeliği satın alarak katılabilirsiniz. Üyelik için buraya tıklayın.
 • Hapaka üyeliğinizi başlattıktan sonra, bu sayfaya geri gelerek programa kaydınızı yaptırın.
 • Kaydını gerçekleştirenlerle kapalı bir WhatsApp grubu oluşturacağız. Süreç boyunca rehberlerimiz  bu grup üzerinden kapalı grup paylaşımları kapsamında ilgili bilgileri paylaşıyor olacak. Aynı zamanda grupta dileyenlerin deneyimlerini paylaşması için de olanak sunulacak.
 • Sorularınız için 0542 519 50 03’den Hapaka Müşteri İlişkileri ile iletişime geçin (Sesli çağrı, SMS veya Whatsapp), ya da [email protected]’a e-posta gönderin.
Burcu Bağıran kimdir?

Kadın, anne, evlat, kardeş, yargı dünyasında yetişmiş yargısızlığa inanan bir Avukat, Geleneksel Arabulucu ve Şiddetsiz İletişim Gönüllüsü

İzmir Maliye Meslek Lisesinde yatılı öğrenci olarak lise hayatını tamamlayıp 1997 yılında Maliye Bakanlığı İzmir Defterdarlığında, 17 yaşında çalışma hayatına başladı. Eş zamanlı olarak İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. Üniversite yılları hem çalışıp hem okuyarak geçti. Bu yıllara evlilik ve bir annelik deneyimi ekledi. Tek ebeveyn olarak çocuğunu büyüttü.

31 yaşında beynine atan bir pıhtı sonrası yaşadığı 24 aylık yoğun sağlık sorunları ve ölüme yakın deneyimler kendiyle bağlantı yolculuğunun başlamasına vesile oldu. Duygusal ve ruhsal anlamda kendiyle buluşmak için bir çok öğretiyle tanıştı. İnsanların kelimeleri kullanış biçimlerinin insanlar ve ilişkiler üzerinde yarattığı etkiyi keşfettiği dönemde, 2016 yılında yolu Şiddetsiz İletişim Bir Yaşam Dili kitabıyla kesişti. Bu karşılaşmadan günümüze Şiddetsiz İletişim metodunu içselleştirmek için adanmışlıkla kendiyle bağlantı ve insanları anlama yolunda ilerliyor.

Boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı gibi Aile hukuku alanında, Sağlık, Miras ve İş Hukuku alanlarında çatışma ve anlaşmazlık çözümlerinde Şiddetsiz İletişim üslubunu etkin olarak kullanıyor. Uyuşmazlık konularında etkin dinleme ve ihtiyaç analizi ile herkesin ihtiyaçlarının eşdeğerlilikle gözetildiği barışçıl yollar aramayı, bu vesile ile adalet, eşitlik ve hakkaniyetin açığa çıkmasını, anlaşmazlıkların onarılmasında iç barışın tesisini önemi, anlamlı ve değerli buluyor.

İnsanın şifasının şefkatten geçtiğine ve insanın çabasıyla değişimin ve dönüşümün mümkün olduğuna inanıyor.
Doğasındaki şefkatle buluşmak için emek, zaman ve kaynak ayırıyor. Yaşamdaki mana arayışını, kendini bilgiyle ve deneyimle besleyerek sürdürüyor.

Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!