Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Bedava

Hatha Yoganın Temelleri

(Kapalı Grup Çalışması)

4 hafta boyunca

Her Pazartesi & Çarşamba
3 Nisan– 26 Nisan

Saat: 11:00 – 12:00

Hatha Yoganın Temelleri kapalı grubuna kayıtlar kapanmıştır. Gelecekteki programlarımız için bizi takipte kalın. İlginize teşekkür ederiz 😊

Duygu Bingöl ile Hatha Yoganın Temelleri Kapalı Grup çalışmasında, adım adım yoga pratiğini sağlamlaştıracağız. Zemini doğru kullanma, nefesi kullanma, kök gücü uyandırma, pozlar içinde boyun ve omuzların konumunun önemi gibi temel konulara odaklanacağız.
Eğer Hatha Yoga’da yeniyseniz, gelin temellerini birlikte inşa edelim! Eğer deneyimli bir yoga öğrencisiyseniz, pozların inceliklerini hem teorik bilgiler hem de uygulamalarla birlikte pekiştirelim!
Duygu Bingöl ile Hatha Yoganın Temelleri Kapalı Grup çalışmasının içeriği
 • Hatha yogaya temel olan ilkeler detaylı bir şekilde aktarılacak. 
 • Anlatılan konu çerçevesinde hemen hemen her seansta yapılan asanaların detayları fiziksel uygulama eşliğinde işlenecek.
 • Beden farkındalığını arttıracak anatomik ilkeler üzerinde durulacak. 
 • Her buluşma, bir önceki buluşmada öğrenilmiş bilgilerin üstüne eklenerek adım adım ilerlenecek
 • Bol tekrar sayesinde edinilen bilgilerin pekişmesi sağlanacak.
Bu kapalı grup çalışması kimler için?
 • Yogaya yeni başlayanlar, başlamak isteyenler
 • Bir süredir yoga yapan ve kendisine sağlam bir temel oluşturmak isteyenler
 • Farkındalığını artırarak yoga uygulamasında derinleşmek isteyenler
 • Bedeniyle yoga aracılığıyla daha derin bir bağ kurmak isteyenler
Bu kapalı grup çalışmasının kazanımları
neler olacak? 
 • Her seviyeden katılımcı için sağlam bir temel oluşturma imkânı
 • Beden farkındalığını artırma becerisi
 • Asanaları daha derin hissederek uygulama yapma becerisi 
 • Her yang uygulamasında kullanılan temel ilkeleri öğrenme ve pekiştirme imkânı
Duygu Bingöl’ü kısaca tanıyalım…

2012 itibariyle sayısız dersler verdi, kurslar düzenledi, hocalık eğitimleri ve staj programları yürüttü. Eğitim programlarındaki yeni yetişen eğitmenlere mentorluklar verdi. Sekanslama, gözlem becerisi, yoga anatomisi danışmanlık verdiği konu başlıklarından bazılarıdır. Yogayı sağlam temeller ve bilgilerle paylaşmayı önemsiyor.

Hapaka’da ilk defa açılan bu kapalı grup çalışmasında, Duygu Bingöl gibi deneyimli bir rehber ile çalışma fırsatını yoga ile ilişkiniz hangi seviyede olursa olsun, mutlaka değerlendirin! 
Tarih ve Saat Detayları:

Ön Buluşma: 1 Nisan Cumartesi 11:00 (Kapalı Grup öncesi tanışma ve soru-cevap)
Canlı Buluşmalar: 3 – 26 Nisan arası, her Pazartesi ve Çarşamba, saat 11:00– 12:00 arasında

Kayıt ve Zoom Buluşma Detayları:

Canlı buluşmalara, buluşmanın günü ve saatinde bu sayfada yer alacak Zoom linkinden direkt katılabilirsiniz. Kapalı grup buluşmalarına canlı katılamayanlar için tüm pratiklerin kaydı alınacaktır. Canlı Buluşmalar ve Kayıtları başlığı altında 24 saat içerisinde yüklenmiş olacaktır. Disiplin oluşturabilmek için tüm pratiklere canlı katılmanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Önceki Katılımcılar Ne Dediler ?

 • Duygu Bingöl ile Hatha Yoganın Temelleri kapalı grup çalışması tüm Hapaka üyelerine açıktır. Hapaka üyeliği satın alarak katılabilirsiniz. Üyelik için buraya tıklayın.
 • Hapaka üyeliğinizi başlattıktan sonra, bu sayfaya geri gelerek programa kaydınızı yaptırın.
 • Kaydını gerçekleştirenlerle kapalı bir WhatsApp grubu oluşturacağız. Süreç boyunca rehberimiz Duygu Bingöl bu grup üzerinden kapalı grup paylaşımları kapsamında ilgili bilgileri paylaşıyor olacak. Aynı zamanda grupta dileyenlerin deneyimlerini paylaşması için de olanak sunulacak.
 • Sorularınız için 0542 519 50 03’den Hapaka Müşteri İlişkileri ile iletişime geçin (Sesli çağrı, SMS veya Whatsapp), ya da [email protected]’a e-posta gönderin.

Duygu Bingöl kimdir?

Yoga ile 2010 yılında, hayatının çok sıkışık ve karanlık bir döneminde yoga ile Kazdağları’na işinden istifa edip gittiği bir yaz tatilinde tanıştı. İlk günden itibaren faydasını gördüğü yogayı daha derinlemesine öğrenmek için uzmanlık programlarına katıldı. 2012 itibariyle dersler vermeye başladı. Cihangir yoga bünyesinde tam zamanlı olarak çalıştı, sayısız ders verdi, kurslar düzenledi, hocalık eğitimleri ve staj programları yürüttü. Cihangir Yoga’nın programda yer alan eğitmenlerine mentorluklar verdi. Sekanslama, gözlem becerisi, yoga anatomisi danışmanlık verdiği konu başlıklarından bazılarıdır. Alanında uzman bir klinik psikolog ile iş birliği yaparak Türkiye’deki ilk yoga ve mindfulness kamplarını düzenledi. Sayısız kişiyle yolu kesişti ve sayısız kişinin hayatına yoganın girmesine vesile oldu. Yogayı sağlam temeller ve bilgilerle paylaşmayı önemsiyor. Sunduğu farklı seviyelerde klasik hatha yoga seanslarının yanında, yıllar içinde yoganın terapötik tarafıyla da ilgilenmeye başladı. Çeşitli omurga rahatsızlıkları (bel, boyun, kalça, skolyoz vs) olan kişilerle çalışmakla birlikte; MS, parkinson, tansiyon problemleri, yaş ilerlemesiyle gelen hareket aralığının azalması, anksiyete, stres, depresyon, uykusuzluk, romatoit artirit, ankilozan spondilit, solunum rahatsızlıkları gibi durumlarda da kişiye özel destekleyici bir yoga uygulaması sunma konusunda da yetkindir ve bu tip durumlarla da aktif bir şekilde çalışmaktadır.

Duygu kendi yogasını, biraz daha kendisi olma yolunda bir araç olarak görüyor. Duygu’nun seanslarına katılanlar, bu seansları çoğunlukla ‘güçlendirici, yoğun, hissedilir ve meditatif’ olarak tanımlar. Adanarak ve inanarak yogayı paylaşmaya devam eden Duygu, eşi ve kızı ile Urla’da sakin ve sade bir hayat yaşıyor.

Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!
Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!