Vardha Rainer

2002 yılında meditasyona başlamasıyla birlikte ve kendini keşfetme yolculuğu da başladı. Aktif meditasyonlar ve meditatif terapilerin yanı sıra diğer meditasyon gelenekleriyle başlayarak, yıllar boyunca farklı nefes çalışmalarını deneyimledi (Diamondbreath, Biyodinamik Nefes, Yeniden Doğuş, Holotropik Nefes, Pranayama ve diğerleri). Nefesi kişisel dönüşüm çalışmasına nasıl entegre edeceği konusunda kendi anlayışına ulaştı.

Kendi kendine sorgulama (self-inquiry) konusundaki devamlı pratikleri, Koan* ile yaptığı çalışmaları ve Yoğun Farkındalık Çalışmalarına (Awareness Intensive Retreats) katılması ve kolaylaştırıcı olarak yer alması ile birlikte Katie ile ilk kez tanıştığı 2005 yılından bu yana Byron Katie’nin okulunun birçok inzivasına ve çalışmasına katılması ve görev almasıyla devam ediyor.

Bireyler, gruplar ve kuruluşlarda kolaylaştırıcı olarak küresel çapta tam zamanlı çalışarak, hayatın her kesiminden insanlarla birlikte oturma ve kişinin kendi iç bilgeliğiyle yeniden bağlantı kurma fikrini uygulama ayrıcalığına sahip oldu.

Rehberin diğer deneyim ve yetkinlikleri: Heilpraktiker für Psychotherapie (Şifa Uygulayıcı Psikoterapisi), Somatik Deneyimleme (R) Uygulayıcısı, NLP, Transomatik Diyalog/Trans, Iyengar Yoga, Sistemik Koçluk ve Organizasyonel Gelişim, Öğrenme Koçluğu, Çeşitli Kişilik Modelleri (örn. DISC, Graves Değerleri, Reich Kişilik Tipleri), Reiki ve diğerleri.

*Koan: Zen Budizmi’nde mantıklı düşünceyle cevaplanması mümkün olmayan, yalnız sezgilerle anlaşılabilen hikâye, diyalog ya da sorulara verilen addır.

Vardha Rainer Pratikleri

Vardha Rainer Seminerleri