Yin Yoga ile Derin Gevşeme

Fiziksel olarak bedenimiz esneyip, bağ dokularımızdaki yapışmalar açılırken bir yandan da hızlı akan günlük hayatın koşuşturmacası içinde kendi iç sesimizi duymayı ve kendi ritmimizi fark etmeyi pratik edeceğiz.

Ne yapacağız? – Pozlarda 2-5 dakika kalınan pasif yer pozlarından oluşan ve genellikle kalça, pelvis, uyluk ve omurgaya odaklı pratikler deneyimleyeceğiz.
Kimler için? – Yin Yoga aracılığıyla yavaşlamak, kendini dinlemek ve kendine yaklaşmak isteyen herkes bu pratiğe katılabilir.
Ne zaman? – Her Pazar 21:30 – 22:30

Duygu Ela Erdoğan rehberliğindeki Yin Yoga ile Derin Gevşeme, bedenin sınırlarını zorlamadan, pozlarda ortalama 2- 5 dk kalınan ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kasların pasif bırakıldığı bir pratiktir.

Bedene fiziksel anlamda esneklik kazandırır, bağ dokusundaki uzun süreli yapışmaları açmaya yardımcı olur. Modern yaşama hakim olan “aceleye, yapmaya, başarmaya odaklı” hayatımızı dengeleyici niteliktedir. İnsanı yavaşlatarak, kendini dinlemesine vurgu yapan ve kendine yaklaşmasına yardımcı olan bir pratik deneyimleyeceğiz.

Meditatif bir yoga uygulaması olan Yin Yoga ile Derin Gevşeme pratiği her seviyeye uygundur, deneyim gerektirmemektedir. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız ders başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Ders için mat, rahat bir kıyafet ve alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için, derslerde her zaman minder, büyük yastık ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurabilirsiniz.

  • Her Pazar 21:30 - 22:30
Gün
Saat
Dakika
Saniye

21-04-2024 Pazar 21:30

Kayıtlı Diğer Pratikler için Üye Olun