Vinyasa Yoga

Merhabalar!
Canlandırıcı Sabah Yogası ve Vinyasa Yoga dersleri için bu hafta boyunca kalçaların çevresindeki kasları esneten pozların daha yoğun olarak yer alacağı seriler hazırlayacağım. Kalçalar, güçlü kasların ve kemiklerin olduğu bir bölgedir ve çoğumuz bu pozlarda yoğun hisler hissederiz. Derslerde, benzer dinamikleri içeren daha basit pozlarla o hisleri bedene, yaptığımız düzenli tekrarla aynı yolu zihne yavaş yavaş tanıtacağız. Benzer ya da bilindik yerden geçmek sinir sistemimiz üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahip. Derslerde bunlardan faydalanmaya devam edeceğiz.
Derslerde görüşmek üzere!
4 Aralık Haftası

Sevgiler, Gökçe


Basitten zora doğru kademeli olarak ilerlenilen, pozların organik bir şekilde birbirine bağlandığı dinamik bir pratiktir. Pozlar arasındaki geçişlerde nefes farkındalığına ve yavaşlamaya özen göstermek pratiğe denge ve zarafet getirir. Düzenli çalışma ile beden güçlenerek esneklik kazanır. Kendi hizasını bulmaya başlayan bedende nefesler daha rahat akmaya başlar. Nefes farkındalığı ise, zihnin de beden gibi matın üzerine getirilmesine olanak sağlar.

Gökçe Ergin rehberliğindeki bu dersimiz her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız ders başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Ders için mat, rahat bir kıyafet ve alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için derslerde her zaman minder, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurabilirsiniz.

Eğitmenimiz Gökçe Ergin bu videoda ‘Canlandırıcı Sabah Yogası’ dersimizde uygulayabileceğiniz dört adet Vinyasa geçiş alternatifini sizlere gösteriyor. Sırasıyla takip ettiği pozlar şu şekilde;

  1. Aşağı Bakan Köpek – Plank Pozundan Dizleri Yere Koyarak Yere Gelme – Mini Kobra – Aşağı Bakan Köpek
  2. Aşağı Bakan Köpek – Plank – Diz Kalp Çene – Mini Kobra – Aşağı Bakan Köpek
  3. Aşağı Bakan Köpek – Plank Pozundan Yüzüstü Yere Gelme – Kobra – Aşağı Bakan Köpek
  4. Aşağı Bakan Köpek – Plank – Dört Kollu Sopa PozuYukarı Bakan Köpek – Aşağı Bakan Köpek

Sizler, bu pozlardan oluşan Vinyasa’nızı o günkü pratiğinizde kendinize uygun olacağını düşündüğünüz alternatifi seçerek uygulayabilirsiniz. Keyifli pratikler!

  • Her Pazar 11:30 - 12:30
Gün
Saat
Dakika
Saniye

10-12-2023 Pazar 11:30

Kayıtlı Diğer Pratikler için Üye Olun