Selin ile İçimizdeki Çocuğa Masallar

Bu masal buluşmaları, içimizdeki çocuğa iyi gelecek, bizleri belki de günün telaşından bir nebze alıp uzaklaştıracak! Uyku öncesinde, çeşitli kültürlerden anonim masallar ve kimi zaman derleme hikayeler dinlemek isteyen herkesi masal akşamlarına bekliyoruz.

Ne yapacağız? – Her hafta 30 dakikalığına buluşup, masallar diyarına dalacağız. Çeşitli kültürlerden anonim masallar ve kimi zaman derleme hikayeler dinleyeceğiz.

Kimler için? – Sembollerle dolu anlatı dünyasında gezinmek, yaratıcılık yollarını açmak ve insanın dönüşümüne tanıklık etmek isteyen tüm yetişkinler için.

Ne zaman? Her Perşembe 21.45 – 22.
15

Bir varmış bir yokmuş, hapakalıların mutlu yaşadığı yerlerden birinde, kış gecelerinde masal dinlemeyi özleyen birileri varmış…

Masalların sadece çocuklar için olduğuna dair yaygın bir kanı var. Oysa eski zamanlardan beri masallar hem küçükler hem de büyükler için anlatılmaktadır. Hatta günümüz akılcı dünyasında yetişkinlerin hayal kurmaya belki de çocuklardan daha fazla ihtiyacı vardır. İnsan var olduğundan beri mitler, masallar, hikayeler de var olmuştur. İşte bu kadim bilgilerin izini sürmeye, gizemlerle dolu bilinçdışının kapılarını aralamaya niyetliysen, Perşembe akşamları yetişkinler için düzenlediğimiz masal gecelerinde buluşalım.

Masallar ve hikayeler aracılığıyla insana dair çok şey söyleyen sözlü kültür külliyatına hayatımızda yer açmak

Yaratıcılık yollarını açmak, sembollerle dolu anlatı dünyasında gezinmek, insanın dönüşümüne tanıklık etmek isteyen tüm yetişkinler için.

Çeşitli kültürlerden anonim masallar ve kimi zaman derleme hikayeler anlatılacaktır.

Yatmadan önce, tam bilinç dışına düşmeden hemen önce bize bilinçdışının kapılarını aralayan masallar dinlemek, eğer güvenip de kendimizi o dünyaya bırakabilirsek rüya alemimizi canlandırır. Hem kendimizle, hem insanlığın gelişimiyle ilgili farkındalık kazanmamızı sağlar.

  • Her Perşembe 21:45 - 22:15
Gün
Saat
Dakika
Saniye

07-03-2024 Perşembe 21:45

Kayıtlı Diğer Pratikler için Üye Olun