Restoratif Yoga ve Beden Tarama

İçinde bulunduğumuz zorlu zamanlarda beden tarama meditasyonu ile zenginleştirilen Restoratif Yoga ve Beden Tarama pratiklerinde amacımız, kasılan bedenleri rahatlatıp olanı hissetmeye olanak sağlamak, zihni sakinleştirmek, sağlıklı uyku ritmine geçişi kolaylaştırmak.

Restoratif Yoga kökenlerini Hatha Yoga’dan alan, beden ve zihin için yenileyici bir uygulamadır. Çoğunlukla yerde uygulanan ve derin gevşemeye davet eden pozlardan oluşan Resotratif Yoga çoğu zaman uykudan bile daha etkili bir gevşeme olanağı sunarak, parasempatik sinir sisteminin aktivasyonuna yardımcı olur. Böylece, zihin ve beden sakinleşmeye, yatışmaya başlarken, bedenin kendini şifalandıran içsel eczanesi uyanır.

Şeyda Tosçalı rehberliğinde Restoratif Yoga pratiği, her yaştan ve yoga deneyiminden kişinin uygulayabileceği, yoga destek malzemelerinin (blok, Bolster, battaniye vb) bolca kullanıldığı pozlardan oluşur. Günlük hayatın koşturmacasına, kaos durumlarınındaki stresin yıpratıcı etkilerine bir pansuman niteliğindedir.

Bu pratiğin yeniden canlı olarak verilmesi konusundaki fikir ve önerilerinizi her zaman bizimle [email protected]‘dan paylaşabilirsiniz.

Kayıtlı Diğer Pratikler için Üye Olun