Mat Pilates

Kasları güçlendirmeyi, esnekliği artırmayı ve vücudun genel sağlığını iyileştirmeyi amaçlayan bir pratiktir.
Omurga ve merkez bölge(core) üzerine çeşitli hareketlerle güçlü, farkındalıklı ve sağlıklı bir duruş egzersizini pratik ediyor olacaksınız.

Sırma Sevinç rehberliğindeki bu dersimiz, başlangıç ve orta seviyeye uygundur. İlk defa pratik yapacaksanız ders başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Ders için mat, rahat bir kıyafet ve alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için, derslerde her zaman pilates lastiği, topu ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurabilirsiniz.

Pilates için hangi matlar uygundur?

Pilates matının en az 6 mm olması gereklidir. Matın kaydırmaz özellikte olması çok önemlidir. Ancak ders esnasında ağrıya sebep olmaması için en az 10 mm – 15 mm aralığında bir pilates matı seçebilirsiniz. Eğer normalde eklem ve sırt ağrıları yaşıyorsanız 15 mm kalınlığındaki bir pilates matına yönelmeniz daha doğru olabilir. 

Bu pratiğin yeniden canlı olarak verilmesi konusundaki fikir ve önerilerinizi her zaman bizimle [email protected]‘dan paylaşabilirsiniz.

Kayıtlı Diğer Pratikler için Üye Olun