Hatha Yoga

Hatha Yoga (Başlangıç – Orta Seviye)

Hatha Yoga, vücudu meditasyona hazırlayıp kuvvetlendirmek amacıyla yapılacak asanalar (duruşlar) ve pranayama’lara (nefes teknikleri) odaklı bir pratiktir.

Batı dünyasında günümüzde uygulanan ve kısaca yoga olarak bilinen çoğu fiziksel egzersiz ve stres azaltıcı nefes pratikleri Hatha yoga’dan ortaya çıkmıştır ve ruhsal ve fiziksel sağlık amacıyla yapılmaktadır.

Sinem Mengi rehberliğinde gerçekleşen bu derste, hem temel asanaları öğreneceğiz hem de oluşturduğumuz temel üzerine yeni ve pratiğimizi güçlendirecek çalışmalar ekleyerek kendi sınırlarımız içinde çabayı deneyimleyeceğiz. Bu dersi pratik edebilmek için güçlü ve esnek olmanız gerekmiyor. Başlangıç seviye için de uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız ders başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Ders için mat, rahat bir kıyafet ve alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için derslerde her zaman minder, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurabilirsiniz.

Bu pratiğin yeniden canlı olarak verilmesi konusundaki fikir ve önerilerinizi her zaman bizimle [email protected]‘dan paylaşabilirsiniz.

Kayıtlı Diğer Pratikler için Üye Olun