Hatha Yoga

 
Hatha Yoga pratikleri ile vücudu meditasyona hazırlayıp kuvvetlendirmek amacıyla yapılacak asanalar (duruşlar) ve pranayama’lara (nefes teknikleri) odaklanan uygulamalara davetlisiniz!
 
Ne yapacağız? – Hatha yoganın temel pozları üzerine yeni ve pratiği güçlendirecek çalışmalarla, kendi sınırlarımız içinde çalışacağız.
Kimler için? – Yoga aracılığıyla bedeni ile bağ kurmak ve yoga uygulamasında derinleşmek isteyen herkese, her seviyeden
katılımcıya uygundur.
Ne zaman? – Her Salı ve Çarşamba 20.00

Batı dünyasında günümüzde uygulanan ve kısaca yoga olarak bilinen çoğu fiziksel egzersiz ve stres azaltıcı nefes pratikleri Hatha yoga’dan ortaya çıkmıştır ve ruhsal ve fiziksel sağlık amacıyla yapılmaktadır.

Nadya Kaya rehberliğinde gerçekleşen bu pratiklerde, hem temel asanaları öğreneceğiz hem de oluşturduğumuz temel üzerine yeni ve pratiğimizi güçlendirecek çalışmalar ekleyerek kendi sınırlarımız içinde çabayı deneyimleyeceğiz. Bu pratiklere katılmanız için güçlü veya esnek olmanız gerekmiyor. Başlangıç seviye için de uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız, rehberimize bunu başlarken belirtmenizi rica ediyoruz.

Mat, rahat bir kıyafet ve alan pratik için yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurabilirsiniz.

19 Haziran çarşamba pratik olmayacaktır.

Kayıtlı Diğer Pratikler için Üye Olun