Canlandırıcı Sabah Yogası

Merhabalar,
Bu hafta boyunca birlikte olacağımız seanslarda bedenle bağlantımızı korumaya ve nefeslerin yatıştırıcı gücünü fark etmeye çalışacağız. Düzenli olarak strese maruz kaldığımız yaşantılarımızda sinir sistemimiz alarm durumuna giriyor. Nefes pratikleri, meditasyon çalışmaları, bedenle bağlantıda kalmak bizi düşünce durumundan bedendeki duyumlara yönlendirerek bozulan dengemizi tekrar kurmamız için destek sunuyor. Yapacağımız çalışmaların ihtiyaç duyanlara iyi gelmesi dileğimle…

Sevgiler, Gökçe

Canlandırıcı Sabah Yogası, bedeni uyandırmak, harekete geçirmek ve güne hazırlamak amacıyla yapılan bir pratiktir. Vinyasa yoganın bir sonraki pozu merak ettiren doğasından ilham alınan bu pratikte öncelikle omurgayı ve eklemleri ısıtıp sonrasında Güneşe Selam serileri içerisinde nefesin eşliğinde akışkanlık kazanıyor olacaksınız.

Gökçe Ergin rehberliğindeki bu dersimiz her seviyeye uygundur, deneyim gerektirmemektedir. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız ders başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Ders için mat, rahat bir kıyafet ve alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için, derslerde her zaman minder, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurabilirsiniz.

Eğitmenimiz Gökçe Ergin bu videoda ‘Canlandırıcı Sabah Yogası’ dersimizde uygulayabileceğiniz dört adet Vinyasa geçiş alternatifini sizlere gösteriyor. Sırasıyla takip ettiği pozlar şu şekilde;

  1. Aşağı Bakan Köpek – Plank Pozundan Dizleri Yere Koyarak Yere Gelme – Mini Kobra – Aşağı Bakan Köpek
  2. Aşağı Bakan Köpek – Plank – Diz Kalp Çene – Mini Kobra – Aşağı Bakan Köpek
  3. Aşağı Bakan Köpek – Plank Pozundan Yüzüstü Yere Gelme – Kobra – Aşağı Bakan Köpek
  4. Aşağı Bakan Köpek – Plank – Dört Kollu Sopa PozuYukarı Bakan Köpek – Aşağı Bakan Köpek

Sizler, bu pozlardan oluşan Vinyasa’nızı o günkü pratiğinizde kendinize uygun olacağını düşündüğünüz alternatifi seçerek uygulayabilirsiniz. Keyifli pratikler!

  • Her Pazartesi 08:00 - 08:30
  • Her Çarşamba 08:00 - 08:30
  • Her Cuma 08:00 - 08:30
Gün
Saat
Dakika
Saniye

05-06-2023 Pazartesi 08:00

Kayıtlı Diğer Pratikler için Üye Olun