Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Yin Yoga Yoğunlaştırılmış Uzmanlaşma Programı – İlkbahar 2023 – Online (75 Saat) 

1 Nisan – 7 Mayıs
Online

Bu program, yoga uzmanlarına ya da yoga tecrübesi olanlara, Yin Yoga’nın temel unsurlarını aktarmak, derslerine ve pratiklerine Yin Yoga’yı, anatomik alt yapısını ve yogaya işlevsel yaklaşımı dahil edebilmelerini sağlamak için oluşturulmuştur. İçerik, tamamen çevirim içi verilmektedir. 
Bu program, adı gibi yoğun bir programdır. Kısa sürede yoga uzmanlarına ya da deneyimli yoga öğrencilerine Yin Yoga’nın dayandığı temelleri, özünü vermekte, yogaya işlevsel yaklaşım ve anatomiyi öğretmekte ve Berivan’ın alana şefkat ve farkındalık bazlı yaklaşımını aktarmaktadır. Yoga uzmanı olanlar, bu program sonrasında Yin Yoga dersleri verebilir hale gelir, Yin Yoga’yı derslerine entegre edebilirler.
Programın hafta sonu buluşmaları teori ağırlıklıdır. Pratiği içselleştirmek için hafta içleri Hapaka’daki Yin Yoga seanslarına katılım gösterilmesi ve Berivan Aslan Sungur’un paylaşacağı video kayıt seansların uygulanması beklenir. Katılımcılardan buluşma günleri dışında bazı bireysel ve grup çalışmaları yapmaları da beklenmektedir.

Mezunlar Ne Dediler ?

Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Uzmanlaşma Programımız ile ilgileniyor ancak karar vermek için yanıt bekleyen sorularınız varsa veya programa yazılmadan önce Berivan Aslan Sungur ile tanışmak, programa dair konuşmak, süreci kendisinden dinlemek istiyorsanız; 18 Ocak Çarşamba 20:00 – 21:30 saatleri arasında tanıtım buluşmasına davetlisiniz. 
Tanıtım buluşmasına katılmak için [email protected] adresine, Damla Sakallı dikkatine bir e-posta göndermeniz gerekmektedir.
 • Pratiğin tarihçesi, özü ve esasları
 • Uygulamanın ardındaki temel mantık
 • Yoga asanaları deşifre edebilmek için kullanılacak anatomik alt yapı
 • Anatomik farklılıklar ve yoga uygulamamıza etkileri
 • İskelet ve Kas Sistemi, Yin Yoga için adapte edilmiş modellemeler
 • Fasya
 • Germe ve Kompresyon kavramları
 • Yoga asana uygulamasına işlevsel yaklaşım
 • Pawanmuktasanalar ve Yin Yoga seanslarını destekleyen mini yang seriler
 • Yin Yoga asanaları, önemli asanaların analizleri ve uygulanma şekilleri
 • Kendi pratiğini oluşturmak
 • Yoga derslerine Yin Yoga’yı entegre etmek
 • Farklı yapıda Yin Yoga dersleri planlamak
 • Uygulamanın psikolojik ve zihinsel etkileri
 • Berivan’ın Yin Yoga’ya özgün yaklaşımını tanımak
 • Günümüz insanına bir ilaç olarak Yin Yoga
 • Meditasyona hazırlayıcı bir pratik olarak Yin Yoga
 • Bir şefkat ve farkındalık pratiği olarak Yin Yoga  
 • Çi ve Meridyen Teorisi

Program tüm 200 saatlik yoga uzmanlık sertifikası olan veya buna denk bir yoga deneyimi olan katılımcılara açıktır. Bu katılımcılar program sonrası Yin Yoga dersi verebilir, pratiğin esaslarını derslerine dahil edebilirler.

Deneyimli yoga öğrencileri bu programa Yin Yoga’yı daha bilinçli bir şekilde kendi hayatlarına dahil etmek için katılabilirler. Bu katılımcılar, program sonrası Yin Yoga dersi veremezler.

Bu program, adı gibi yoğun bir programdır. Kısa sürede yoga uzmanlarına ya da deneyimli yoga öğrencilerine Yin Yoga’nın dayandığı temelleri, özünü vermekte, yogaya işlevsel yaklaşım ve anatomiyi öğretmekte ve Berivan’ın alana şefkat ve farkındalık bazlı yaklaşımını aktarmaktadır. Yoga uzmanı olanlar, bu program sonrasında Yin Yoga dersleri verebilir hale gelir, Yin Yoga’yı derslerine entegre edebilirler.

Programın hafta sonu buluşmaları teori ağırlıklıdır. Pratiği içselleştirmek için hafta içleri Hapaka’daki Yin Yoga seanslarına ya da programdaki yaklaşıma benzer bir yaklaşımla Yin Yoga dersi veren başka hocaların deslerine (yüz yüze ya da online) katılınması, Berivan Aslan Sungur’un paylaşacağı video kayıt seansların uygulanması beklenir. Katılımcılardan buluşma günleri dışında bazı bireysel ve grup çalışmaları yapmaları da beklenmektedir.

 • Canlı çevirim içi buluşmalar (41 saat)
 • Haftalık Yin Yoga pratiklerine yüz yüze ve/veya çevirim içi katılım (12 Saat)
 • Kayıttan Yin Yoga pratikleri (5 Saat)
 • Asistanlarla ek dersler (6 saat)
 • Bireysel ve grup ödevleri (11 saat)
 • Hafta sonu / Hafta içi  Buluşmalar
  1-2 Nisan (Cumartesi – Pazar 10:00-17:30)
  6 Nisan (Perşembe 20:30-22:30)
  12 Nisan (Çarşamba 20:30-22:30)
  26 Nisan (Çarşamba 20:30-22:30)
  29-30 Nisan (Cumartesi – Pazar 10:00-17:30)
  6-7 Mayıs (Cumartesi – Pazar 10:00-17:30)
 • Haftalık Canlı Yin Yoga Pratikleri – 10 ders katılımı (1 Nisan – 7 Mayıs döneminde Hapaka platformunda Berivan Hoca ve benzer yaklaşımla Yin Yoga dersi veren hocaların derslerine katılım)
  Önden kayıt edilmiş, kendi zamanında çalışacakları/ pratik edecekleri program içeriği ile ilgili videolar
 • Kayıttan Yin Yoga pratikleri

Hafta sonu buluşmalarında yardımcı eğitmenler Berivan Aslan Sungur’a destek verebilir. Yukarıdaki buluşmalara ek olarak asistanlarla etüt saatleri konulabilir.

Tüm buluşmaların kaçıranların tekrar edebilmeleri için kayda alınacak ve belirli süreler için kadar katılımcılara açık olacaktır. Kayıt olmasına rağmen, eğitimin verimi için, özel mazeretler dışında canlı buluşmalara katılmak esastır.

Program sürecinde öğrencileri desteklemesi ve konuların oturabilmesi için çeşitli bireysel ve grup ödevleri verilmektedir. Hepsinin tamamlanması sertifika almaya hak kazanmak için katılımcılardan beklenmektedir. Bu buluşmalar sonrası öğrencilere grup ödevleri verilecektir ve asistanlarla ek çalışmalar yapılacaktır. Bu süreç ile birlikte mayıs ayı sonunda sertifika alınmaya hak kazanılacaktır.

Çevirim içi buluşmalar Zoom üzerinden hapaka.com platformu kullanılarak yapılacaktır. Program süresince, hapaka platformunda Berivan Hoca’nın Salı akşamları olan ve/veya başka hocaların Yin Yoga derslerine katılım sağlanır. Bu şekilde 8 Yin Yoga pratiğine katılım tamamlanır. Pratiklere haftalık katılım zorunludur. Katılamayanlar mutlaka kayıttan pratiği yapmalıdır. Teoride öğrenilenlerin içselleştirilmesi açısından bu çok önemlidir. 

Dileyen katılımcılar için tüm hapaka içeriklerine erişim için bu program katılımcılarına özel indirimli bir üyelik tanımlanabilmektedir.

Program sonunda 75 saatlik Yoga Alliance onaylı sertifikayı almaya hak kazanmak için, tüm buluşmalara katılmak, verilen bireysel çalışmalar, ödevler ve okumaları tamamlamak şarttır. Çevirim içi buluşmalara canlı katılımınız tercih edilir ancak mazeretiniz olduğu durumlarda, asistanları haberdar ederek dersi sonrasında kayıttan da tamamlayabilirsiniz. Derslerin kayıtları öğrencilerin tekrar yapabilmesi için belirli bir süre platformda izlenime açık olacaktır.
Sertifika ile tamamlanan saatler Yoga Alliance’ın Devamlılık Eğitim Saatlerine sayılmaktadır.

200 Saatlik bir yoga uzmanlık sertifikası veya buna denk bir yoga deneyimi, bilgisi olan kişiler, bu sertifika ile Yin Yoga’yı öğretmeye, pratiğin ardındaki prensipleri ve Yin Yoga asanalarını kendi derslerine entegre etmeye başlayabilirler ve bu alanda YACEP uzmanlık sertifikası alırlar.

Programa Yin Yoga bilgisini ve pratiğini geliştirmek için katılmış deneyimli yoga öğrencileri katılım sertifikası almaya hak kazanırlar. 

Bu sertifika Berivan Aslan Sungur’un Yoga Alliance tarafından onaylı 300 saatlik Yoga Uzmanlığını Geliştirme Programına dahildir. Dileyenler 300 saatlik programın tüm içeriği için [email protected]’a yazabilir.

Program ücreti KDV dahil 12.500 TL’dir.

Ücret iadesi:
Programa kayıt olanlar,  27 Mart tarihine kadar programa katılmaktan vaz geçenler, ödedikleri ücretin yarısını iade alabilirler. 27 Mart tarihinden sonra program katılımcılarına dijital dökümanlar Eğitim Ana Sayfasında teslim edilmeye başlanacaktır ve bu tarihinden sonra her hangi bir ücret iadesi mümkün değildir.

 • Yin Yoga Yoğunlaştırılmış Uzmanlaşma Programı Kitapçığı (Kalın bir kitap niteliğinde PDF formatında, indirilebilir, katılımcıda kalacak kitapçık)
 •  Asana Kitapçığı (Kalın bir kitap niteliğinde, tüm pozları anlatımları ile içeren, PDF formatında, indirilebilir, katılımcıda kalacak kitapçık)
 •  Berivan Aslan Sungur’un Yin Yoga derslerinden ses kayıtları (indirilebilir, katılımcıda kalacak şekilde)
 • Program içeriğini destekleyici teorik ve pratik içerikli videolar (program süresince izlenebilir)
 •  Tüm canlı buluşmaların video kayıtları (kaçıranlar veya tekrar etmek isteyenler için, belli bir süre izlenebilir)

Program ücreti KDV dahil 12.500 TL’dir.
9 Mart’a kadar avantajlı erken ödeme imkanından
faydalanabilir ve programa KDV dahil 9.500 TL’lik ücret ile kaydolabilirsiniz.

12 aya kadar taksit imkanı olan kredi kartları:

6 ve 12 aylık ödemelerde banka transferi için: [email protected] veya 0542 519 50 03  (Çağrı, Whatsapp)

 • Yukarıdaki fiyatlara Hapaka tarafından birçok kredi kartına 12 aya varan taksit yapılabilmektedir.
 • Havale/EFT ile ödemek için Damla Sakallı’ya [email protected] e-posta adresinden ve 0542 519 5003 numaralı telefondan  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.
Program ile ilgili daha fazla bilgi ve tüm sorularınız için
program koordinatörü Damla Sakallı’ya [email protected] e-posta adresinden ve 0542 519 5003 numaralı telefondan  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Berivan Aslan Sungur kimdir?

Berivan Aslan Sungur 2006 senesinden beri yogada Yin Yoga alanına odaklanmış, Yin Yoga’nın Türkiye’de yaygınlaşması ve sevilmesinde öncülük yapmıştır. 2009 yılında Türkiye’deki ilk Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’nı hayata geçirmiştir ve bu alanda yüzlerce hoca yetiştirmiştir.

Yoga dışında psikoloji, travma, somatik egzersizler, sinir sistemi, anatomi, astroloji gibi alanlarda çeşitli eğitimler almıştır. Yin Yoga ile tuttuğu alan, yıllar içerisinde şefkati merkez alan bir farkındalık çalışmasına evrilmiştir. Yogayı günümüz modern insanının hakikatini anlaması, kendi ile bağlantıya geçmesi için bir araç olarak kullanmaktadır. Yin Yoga, yoga anatomisi, tao vinyasa, yogaya işlevsel yaklaşım ve anatomik poz analizleri alanları hala yoga hocalarına eğitim verdiği alanlardır. Bunlar dışında birey ve kurumlara sinir sistemi güçlendirme, regülasyon, somatik pratikler, meditasyon ve kendine annelik gibi eğitimler vermektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; Paris’de, IFM’de Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Evlidir, iki oğlu vardır. 25 seneden uzun süredir yoga ve çeşitli içsel çalışma alanlarında eğitimler, formasyonlar almakta olan Berivan, kendi hayat deneyimlerinden damıttıklarını, yoga öğretisi ile iç içe geçirmeye çalışmakta; sıradan bir hayatın içinde, yogayı, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır. Bu alanlarda konuşmalar yapmakta ve yazmaktadır. Hthayat, Cnnturk iyilik sağlık, Yoga Journal Türkiye, Dünyahali gibi çeşitli mecralarda yazıları bulunmaktadır.

İnsanlara hayattaki zorlanmalarında farklı araçlarla rehberlik ve destek sunan  www.hapaka.com adlı dijital platformun kurucu ortaklarındandır. Yuvam Dünya derneği eğitim kurulu üyelerindendir. İklim krizi alanında farkındalık yaratmak için gönüllü olarak çalışmaktadır.

www.berivanaslansungur.com

Berivan Aslan Sungur’un bakış açısıyla Yin Yoga

Yin Yoga, her yaşa ve seviyeye uygun, meditatif bir yoga uygulamasıdır. Uygulamanın özü, yoganın köklerine dayanır. Pozlarda uzun süreli kalınır ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılır. Bedene esneklik kazandırır. Hem zihni hem de bedeni meditasyona hazırlar.

Berivan, kişiye pozlara ezbere girmeyi öğretmek yerine, birlikte pozları ve öğrencinin bedenini tanıyarak, anlayarak, her gün, kişinin o günkü hakikatini baz alarak uygulama yapmayı aktarmaya çalışmaktadır. Yin Yoga’yı aktarış tarzı, alan dışında aldığı farklı eğitimler ve annelik, partner deneyimi ile seneler içerisinde evrilmiş ve özünde günümüz modern insanını kendine yaklaştırmaya niyet eden, şefkati ve farkındalığı odaklı bir uygulama halini almıştır.

Yin Yoga, modern yaşama hakim olan “aceleye, yapmaya, başarmaya odaklı” hayatımızı dengeleyici niteliktedir. İnsanı yavaşlatarak, kendini dinlemesine, kendi içine bakmasına vurgu yapar. Ruhu ile kopan bağını yeniden oluşturmasına, insanın kendine yaklaşmasına yardımcı olur. Bu anlamda günümüz insanı için yoga terapisi niteliğinde olabileceği söylenebilir. Diğer yandan fiziksel olarak da yang (dinamik, kasları güçlendirmeye odaklı) yoga uygulamasını ve tüm yang fiziksel aktiviteyi dengeler. Özellikle kalça, bel bölgesi, leğen kemiği, omurga ve bacaklardaki bağ dokularını hedef alır. Omurga sağlığı için çok faydalıdır.

Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!