Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

TAO VİNYASA YOGA UZMANLAŞMA PROGRAMI  – Yüz yüze ve Online (30 Saat) 

Yang Akışlar : Denge, Güç ve Yumuşaklık

(30 saatlik YACEP Onaylı Program)

31 Mayıs – 1-2 Haziran 2024
Yüz yüze ve Online
“Tao Vinyasa” akışları esneklik, güç ve denge üzerinde çalışan yang yoga akışlarıdır. İçinde uzak doğu dövüş sanatları ve modern dansın etkilerini taşır. Bu programla tüm Tao Vinyasa akışlarını güvenli ve bütünlüklü bir şekilde kendi kendinize pratik edebilecek; eğer ki yoga uzmanı iseniz, bu akışları içeren farklı yapıda dersler oluşturmayı ve gerisindeki mantığı öğreneceksiniz.
Program Berivan Aslan Sungur ve Didem Uycan Yılmaz tarafından İstanbul Healing Academy Fındıklı’da 3 gün yüz yüze verilecektir. İsteyenler tüm programı online olarak alabilir. 3 gün boyunca, yoğun teori ve pratik yapılacaktır. Katılımcılara bu 3 günü izleyen 2 ay süresince, kendi zamanlarında da izleyip çalışabilecekleri detaylı video içerikleri verilecektir. Ayrıca bu süre boyunca bu akışları öğretmek ve 30 saatlik sertifika almak isteyenler eğitimi izleyen bu iki ayda bazı bireysel çalışmalar yapacak, ders verecek ve birebir mentorluk alacaktır.
Yoga uzmanı olmaksızın bedenini güçlendirecek yang akışlar öğrenmek isteyen, yin yoga uzmanı olup derslerini dengeleyecek yang akışlar öğrenmek ya da Tao Vinyasayı öğretmek isteyen herkes için uygundur.   
Program Berivan Aslan Sungur ile Yoga Alliance Onaylı 300 Saatlik Yoga Uzmanlığını Geliştirme Yolu Programı’nın 30 saatlik bir modülü olarak saydırılabilir. 300 Saat’lik programa katılmayan, programı bağımsız almak isteyenlere de, 30 saatlik Yoga Alliance / YACEP sertifikası verilebilmektedir.
Tao Vinyasa Nedir?
Tao Vinyasa, Paul ve Suzee Grilley’nin geliştirdikleri, içerisinde yoganın yanı sıra uzak doğu dövüş sanatları ve modern dans etkileri taşıyan yang yoga akışlarına verilen addır.
Birbirinden farklı amaçlara hizmet eden 3 temel akış (Altın Tohum, Savaşçı ve Uçan Ejderha) vardır. Akışlardan Savaşçı alt beden, Uçan Ejderha üst beden odaklıdır; Altın Tohum ise tüm bedendeki çi’yi uyandırmaya ve hissetmeye yöneliktir. Bu 3 temel akışa ek olarak Yürüyen Fil, Yürüyen Ejderha ve Yürüyen Köpek akışları kendi içlerinde farklı varyasyonlarla öğretilecektir.
Tekrarlanan akışlar, bedende esneklik, güç ve dengeyi geliştirir. Bedene güç, canlılık ve zindelik getirir. Akışlar tek başlarına birer pratik olarak kullanılabilecekleri gibi Güneşe Selam, Aya Selam gibi başka yoga pozları ve yin yoga pratiği ile de bir araya getirilebilirler.
Berivan Aslan Sungur’un okulunda bu akışlar işlevsel bir yaklaşım ve kapsayıcı bir dil kullanılarak, yin yoga pozları ile birleştirilerek yin-yang akışlar oluşturulacak şekilde, kendi başlarına da Hatha yoga derslerine entegre edilebilecek şekilde ya da tek başlarına kullanılabilecek şekilde ayrı ayrı öğretilir.

Mezunlar Ne Dediler ?

TAO VİNYASA PROGRAMI Yang Akışlar : Denge, Güç ve Yumuşaklık Programımız ile ilgileniyor ancak karar vermek için yanıt bekleyen sorularınız varsa veya programa yazılmadan önce eğitmenlerimiz ile tanışmak, programa dair konuşmak, süreci kendilerinden dinlemek istiyorsanız; 18 Ocak Çarşamba 20:00 – 21:30 saatleri arasında tanıtım buluşmasına davetlisiniz. 
Tanıtım buluşmasına katılmak için  adresine, Damla Sakallı dikkatine bir e-posta göndermeniz gerekmektedir.
 • 6 farklı akışı öğrenip, kendi kendilerine uygulamak isteyen tüm yoga öğrencilerine,
 • Tao Vinyasa akışlarını kendi öğrencilerine aktarmak, derslerine dahil etmek isteyen tüm yoga uzmanlarına,
 • Bazı Tao Vinyasa akışlarını önceden bilen, tüm akışları öğrenmek ve bu alandaki hakimiyetlerini geliştirmek isteyen yoga uzmanları ve öğrencilerine
 • Hali hazırda beden ile çalışan ve farklı bir yöntem ile de bedene temas etmeye açık dansçılar, Uzak doğu savaş sanatları öğrencilerine
 • Altın Tohum, Savaşçı, Uçan Ejderha ve yeni seriler olan Yürüyen Ejderha, Yürüyen Köpek ve Yürüyen Fil akışlarını adım adım incelikleri ile öğrenme ve öğretebilecek kadar serilere hakim olma yetisi kazanma
 • Ana 3 seriye bedeni hazırlamak için kullanılan pozları öğrenme; pozların ve akışların kendi içlerinde akışını planlayabilme yetisi kazanma
 • Akışların bir ya da birkaçını kişisel yoga pratiğinde ya da bir yoga dersi içerisinde bütün ya da parçalı olarak kullanabilmeyi kavrama
 • Değişik seviyedeki öğrencilere ve farklı temalara/amaçlara yönelik Tao Vinyasa dersleri verebilme ve bireysel uygulamalar oluşturabilme yetisi kazanma
 • Tao Vinyasa stiline temel oluşturan yin&yang yoga uygulaması bakış açısını öğrenme
 • Tao Vinyasa stilinde kişisel bir pratik geliştirme
 • Tao Vinyasa derslerine geri bildirim alarak, kendini geliştirme, ders planlama ve verme
 • İstanbul Healing Academy Fındıklı’da 31 Mayıs – 01 ve 02 Haziran Cuma- Cumartesi ve Pazar 10:00- 18:00 arasında dileyenlere ister yüz yüze ister online katılma imkanı ile 3 tam gün pratik ve teorik eğitim verilecektir. 
 • 31 Mayıs-2 Ağustos arasındaki süreçte hapaka.com platformu alt yapısı ile katılımcılar, akışlara dair kendi kendilerine çalışabilecekleri teorik ve pratik eğitim videolarına, detaylı bir eğitim kitapçığına ulaşacaklar ve platform üzerinden çalışmalarını, tekrarlarını kendi zamanlarında sürdürebilecekler. 
 • Bu alanda dersler vermek isteyen kişiler, eğitim buluşmalarını takip eden 1-2 ay süresinde, akışlar, ders planlama üzerinde çalışacak, ders verecek ve eğitmenlerden bireysel geri bildirim alabileceklerdir. 

Çevrimiçi buluşmalar hapaka.com platformunda zoom altyapısı ile gerçekleşecektir. 

Tao Vinyasa akışlarının detaylı anlatım videoları yine hapaka.com platformunda 2 ay süresince izlenebilir olacaktır. Program sayfası 2 Ağustos 2024 tarihinde kapatılacaktır.

Programın gereklerini yerine getiren tüm katılımcılara 30 Saatlik Yoga Alliance onaylı devamlılık programı (YACEP) sertifikası verilmektedir. Ayrıca, bu saatler, Berivan Aslan Sungur’un Yoga Alliance onaylı 300 Saatlik Yoga Uzmanlığını Geliştirme Yolu Programı’na da dahildir.

Berivan Aslan Sungur, uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşu tarafından E-RYT 500 – RYT 500 sertifikasına sahiptir. (www.yogaalliance.org) Berivan Aslan Sungur Yoga Alliance ID Numarası: 79947

Sertifika almaya hak kazanmak için:

 • Program buluşmalarının minimum %80’ine canlı katılım tercih edilir. Canlı katılamayan ve sertifika isteyen katılımcılar, kayıtlardan eğitimi izleyip, tüm buluşmayı kayıttan izlediği ve çalıştığını gösteren özel çalışmalar yapmak durumundadır.
  (Katılımcıların buluşmalara canlı katılamama durumunu asistanlara eğitim günü öncesinde haber vermeleri gerekmektedir.)
 •  Sisteme yüklenen videoları izlemek
 •  Program süresince verilen bireysel çalışmalar, grup çalışmaları, ödevler ve okumaları belirlenen son teslim tarihine kadar tamamlamak mecburidir.

Program Ücreti KDV dahil 13.500 TL‘dir.

Program Ücreti İade Politikası:

6 Mayıs – 28 Mayıs 2024 tarihleri arasında herhangi bir sebeple programa katılmaktan vazgeçmesi halinde program ücretinin %50’sini iade edilir. 

28 Mayıs 2024’den itibaren program dökümanları ve program sayfaları katılımcılara açılmış olacağı için bu  tarih itibariyle ücret iadesi mümkün değildir.

Program ücreti ve katılım hakkı Mayıs – Ağustos 2024 tarihleri arasında düzenlenen Tao Vinyasa Uzmanlaşma Programı için geçerlidir. Bu hak başkasına devredilemez ve başka dönemlerdeki eğitimler yerine kullanılamaz. 

Program ile ilgili daha fazla bilgi ve tüm sorularınız için program koordinatörü Ece Örken’e +90 (542) 201 70 78 ya da [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. 

 • Yukarıdaki fiyatlara Hapaka tarafından birçok kredi kartına 12 aya varan taksit yapılabilmektedir.
 • Havale/EFT ile ödemek için Damla Sakallı’ya [email protected] e-posta adresinden ve 0542 519 5003 numaralı telefondan  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

12 aya kadar taksit imkanı olan kredi kartları:

Banka transferi için: [email protected] veya 0542 519 50 03  (Çağrı, Whatsapp)

Program ile ilgili daha fazla bilgi ve tüm sorularınız için
program koordinatörü Ece Örken’e [email protected] e-posta adresinden ve
0 (542) 201 70 78 numaralı telefondan
  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Berivan Aslan Sungur kimdir?

Berivan Aslan Sungur, 20 yılı aşkın bir süredir yoga pratiğini hayatının merkezinde tutmaktadır. 2009 yılında Türkiye’deki ilk Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’nı vermeye başlayarak, bu alanda yüzlerce hoca yetiştirmiş, Yin Yoga’nın ve Tao Vinyasa akışlarının Türkiye’de yaygınlaşması ve sevilmesinde öncülük yapmıştır. Paul ve Suzee Grilley’nin geliştirdikleri akışları Türkiye’ye ilk defa 2009 senesinde getirmiştir. Bu akışları içeren derslerine Tao Vinyasa adını vererek, yıllarca bu akışları Yin Yoga pratiği ile bir araya getiren dersler vermiştir. 2010 yılında, ilk Tao Vinyasa Eğitimini vermiş, bu akışları daha sonrasında Türkiye’de öğretecek birçok kişi yetiştirmiştir.

Yoga, psikoloji, travma, sinir bilim, mindfulness, anatomi, astroloji gibi alanlarda aldığı formasyonlar ve kendi içsel çalışmalarından yola çıkarak, bugün yogayı beden bazlı bir iç çalışma alanı olarak kullanmaktadır. Sunduğu pratik, insanlara davranış kalıplarını, kendileri ile olan ilişkilerini anlamaları için ayna tutmaya, insanların kendilerini besledikleri, büyüttükleri bir alan açmaya yöneliktir.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; Paris’de IFM (Institut Français de la Mode)’da Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Kendi hayat deneyimlerinden damıttıklarını, yoga öğretisi ile iç içe geçirmeye çalışmakta; sıradan, iki çocuklu ve evli, şehir hayatının içinde, teslimiyeti ve özgürlüğü aramakta, bu konularda çeşitli mecralarda yazılar yazıp konuşmalar yapmaktadır. 

Didem Uycan Yılmaz Kimdir?

İlk kez 2010 yılında yogaya başlayan Didem Uycan Yılmaz yıllar içinde hatha, vinyasa, ashtanga gibi farklı yoga tarzlarını deneyimledikten sonra 2016 yılında katıldığı 200 saatlik Berivan Aslan Sungur – Yin Yoga Temel Eğitimi’nde Berivan Aslan Sungur’un yogayı hayatın içine taşıma bakış açısından çok etkilenmiştir ve bu alanda eğitimini devam ettirmeye karar vermiştir. Berivan Aslan Sungur’un farklı eğitimlerine katılmış ve kendisi ile 500 saatlik bir eğitim sürecini tamamlamıştır. Berivan Aslan Sungur’un çeşitli eğitimlerinde 4 sene boyunca asistanlık yapmış ve 2021 yılından beri de kendisinin yin yoga ve Tao Vinyasa alanındaki eğitimlerinde yardımcı eğitmen olarak görev almaktadır.

Temel Tao Vinyasa serileri ile 2016 yılında Berivan Aslan Sungur’un Temel Yin Yoga eğitiminde tanışmış ve 2019 yılında da yine kendisinin açtığı Tao Vinyasa Uzmanlaşma Eğitimi’ne katılarak yeni serileri öğrenmiştir. O tarihten itibaren farklı mecralarda aktif olarak Tao Vinyasa dersleri vermektedir.

Ayrıca Nilüfer Devecigil ve Berivan Aslan Sungur’dan Tam İnsan Olmanın Psikolojisi eğitimini ve bunun yanı sıra Somatik Deneyimleme Giriş Semineri’ni almıştır. Edindiği sinir sistemi bilgilerini verdiği yoga derslerine dahil etmektedir. Derslerinde katılımcılara kendi iç seslerini  fark etmeye davet eden, beden farklılıklarını gözeten ve şefkatli bir alan açmaktadır. 

Güney Amerika Şamanizmi konusu ile de ilgilenmekte olan Didem, bu alanda 2019 yılından beri Peru’daki İnka Şamanizmi’nin doğal mirasçıları olan Apaza ailesinin çeşitli üyeleri ile Alberto Villoldo’dan İnka Şamanizmi ve enerji bedeni üzerine eğitimler almaktadır.

Farklı disiplinlerden edindiği bilgileri yoga ile harmanlayarak temas ettiği kişilere aktarmak niyetiyle çalışmalar yapmaktadır.

 

Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0 542 201 70 78 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!