Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

TAO VİNYASA PROGRAMI  – Yüz yüze /Online (30 Saat) 

Yang Akışlar : Denge, Güç ve Yumuşaklık

(30 saatlik YACEP Onaylı Program)

4 Şubat – 26 Şubat
Bu programla tüm Tao Vinyasa akışlarını  güvenli ve bütünlüklü bir şekilde kendi kendinize pratik edebilecek; eğer ki yoga uzmanı iseniz, bu akışları içeren farklı yapıda dersler oluşturmayı ve gerisindeki mantığı öğreneceksiniz.
Hoca olanlar için bu program saatleri, 30 saatlik Yoga Alliance Devamlı Eğitim saatlerine ve Berivan Aslan Sungur ile Yoga Alliance Onaylı 300 Saatlik Yoga Uzmanlığını Geliştirme Yolu İleri Seviye Program saatlerine saydırılabilmektedir.
Tao Vinyasa Nedir?
Tao Vinyasa, Paul ve Suzee Grilley’nin geliştirdikleri, içerisinde yoganın yanı sıra uzak doğu dövüş sanatları ve modern dans etkileri taşıyan yang yoga akışlarına verilen addır.
Birbirinden farklı amaçlara hizmet eden 3 temel akış (Altın Tohum, Savaşçı ve Uçan Ejderha) vardır. Akışlardan Savaşçı alt beden, Uçan Ejderha üst beden odaklıdır; Altın Tohum ise tüm bedendeki chi’yi uyandırmaya ve hissetmeye yöneliktir. Bu 3 temel akışa ek olarak Yürüyen Fil, Yürüyen Ejderha ve Yürüyen Köpek akışları kendi içlerinde farklı varyasyonlarla öğretilecektir.
Tekrarlanan akışlar, bedende esneklik, güç ve dengeyi geliştirir. Bedene güç, canlılık ve zindelik getirir. Akışlar tek başlarına birer pratik olarak kullanılabilecekleri gibi Güneşe Selam, Aya Selam‘lar gibi başka yoga pozları ve yin yoga pratiği ile de, bir araya getirilebilirler.
TAO VİNYASA PROGRAMI Yang Akışlar : Denge, Güç ve Yumuşaklık Programımız ile ilgileniyor ancak karar vermek için yanıt bekleyen sorularınız varsa veya programa yazılmadan önce eğitmenlerimiz ile tanışmak, programa dair konuşmak, süreci kendilerinden dinlemek istiyorsanız; 18 Ocak Çarşamba 20:00 – 21:30 saatleri arasında tanıtım buluşmasına davetlisiniz. 
Tanıtım buluşmasına katılmak için  adresine, Damla Sakallı dikkatine bir e-posta göndermeniz gerekmektedir.
 • 6 farklı akış öğrenip, kendi kendilerine uygulamak isteyen tüm yoga öğrencileri
 • Tao Vinyasa akışlarını kendi öğrencilerine aktarmak isteyen tüm yoga hocaları
 • Tao Vinyasa akışlarını daha önceden bilen, bu alandaki hakimiyetlerini geliştirmek isteyen yoga hocaları ve öğrencileri
 • Altın Tohum, Savaşçı, Uçan Ejderha ve yeni seriler olan Yürüyen Ejderha, Yürüyen Köpek ve Yürüyen Fil serilerini adım adım incelikleri ile öğrenme ve öğretebilecek kadar serilere hakim olma yetisi kazanma.
 • Ana 3 seriye bedeni hazırlamak için kullanılan pozları öğrenme; pozların ve akışların kendi içlerinde akışını planlayabilme yetisi kazanma.
 • Akışları bir ya da birkaçını kişisel yoga pratiğiniz ya da vereceğiniz bir ders içerisinde bütün ya da parçalı olarak kullanabilmeyi kavrama.
 • Değişik seviyedeki öğrencilere ve farklı temalara/amaçlara yönelik Tao Vinyasa dersleri verebilme ve bireysel uygulamalar oluşturabilme yetisi kazanma.
 • Tao Vinyasa stiline temel oluşturan yin&yang yoga uygulaması bakış açısını öğrenme.
 • Tao Vinyasa stilinde kişisel bir uygulama geliştirme.

Buluşma Gün ve Saatleri :
 
4-5 Şubat Cumartesi Pazar (Hibrid)
İsteyenler için Online,
İsteyenler için Yüz yüze @Nati Yoga, İstinye (İstanbul)
13:00 – 19:00

25-26 Şubat Cumartesi Pazar (Online)
Herkes için Online
10:00 – 17:00

Canlı buluşmalar hapaka.com platformunda Zoom altyapısı ile gerçekleşecektir. Program katılımcılarının canlı buluşmalar dışında da tüm içeriği kendi zamanlarında çalışabilmeleri ve pratik edebilmeleri için bütün buluşmaların kayıtları ve önceden çekilmiş pratik/teorik video kayıtları yine hapaka.com platformunda izlenebilir olacaktır.

Program sayfası ve tüm içerikleri, 31 Mart 2023 tarihine kadar erişilebilir olacaktır.

Programın gereklerini yerine getiren tüm katılımcılara 30 Saatlik Yoga Alliance onaylı devamlılık programı (YACEP) sertifikası verilmektedir. Ayrıca, bu saatler, Berivan Aslan Sungur’un Yoga Alliance onaylı 300 Saatlik Yoga Uzmanlığını Geliştirme Yolu Programı’na da dahildir.
Berivan Aslan Sungur, uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşu tarafından E-RYT 500 – RYT 500 sertifikasına sahiptir. (www.yogaalliance.org)
Berivan Aslan Sungur Yoga Alliance ID Numarası: 79947

Sertifika almaya hak kazanmak için:
• Çevrimiçi ya da yüzyüze program buluşmalarının minimum %80’ine canlı katılım zorunludur.
• Buluşmalarda çevrimiçi yoklama alınmaktadır.
• Katılımcıların buluşmalara canlı katılamama durumu halinde asistanlara eğitim günü öncesinde mutlaka haber vermeleri gerekmektedir.
• Canlı katılımın sağlanamadığı günler için katılımcının o güne ait konuları tamamladığını gösterir nitelikte bir çalışma yapması gerekmektedir. Çalışmanın niteliği ve detayları asistanlar tarafından paylaşılacaktır.
• Program katılımcılarının kendi çalışmalarını yapabilmeleri için önden çekilip sisteme yüklenecek tüm video içeriğini izlemesi zorunludur.
• Program süresince verilen bireysel çalışmalar, grup çalışmaları, ödevler ve okumaları belirlenen son teslim tarihine kadar tamamlamak mecburidir.

Program ücreti :
Program ücreti 7.500 TL’dir.
Fiyatlara KDV dahildir.

Detaylı bilgi ve sorularınız için Damla Sakallı ile bağlantıya geçebilirsiniz.
Tel: 0542 519 50 03
E-mail: [email protected]

 

Program ücreti KDV dahil 7.500 TL’dir.
20 Ocak’a kadar avantajlı erken ödeme imkanından
faydalanabilir ve programa KDV dahil 6.500 TL’lik ücret ile kaydolabilirsiniz.

 • Yukarıdaki fiyatlara Hapaka tarafından birçok kredi kartına 12 aya varan taksit yapılabilmektedir.
 • Havale/EFT ile ödemek için Damla Sakallı’ya [email protected] e-posta adresinden ve 0542 519 5003 numaralı telefondan  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.
Program ile ilgili daha fazla bilgi ve tüm sorularınız için
program koordinatörü Damla Sakallı’ya [email protected] e-posta adresinden ve 0542 519 5003 numaralı telefondan  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Berivan Aslan Sungur kimdir?

Berivan Aslan Sungur, 20 yılı aşkın bir süredir yoga pratiğini hayatının merkezinde tutmaktadır. 2009 yılında Türkiye’deki ilk Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’nı vermeye başlayarak, bu alanda yüzlerce hoca yetiştirmiş, Yin Yoga’nın ve Tao Vinyasa akışlarının Türkiye’de yaygınlaşması ve sevilmesinde öncülük yapmıştır. Paul ve Suzee Grilley’nin geliştirdikleri akışları Türkiye’ye ilk defa 2009 senesinde getirmiştir. Bu akışları içeren derslerine Tao Vinyasa adını vererek, yıllarca bu akışları Yin Yoga pratiği ile bir araya getiren dersler vermiştir. 2010 yılında, ilk Tao Vinyasa Eğitimini vermiş, bu akışları daha sonrasında Türkiye’de öğretecek birçok kişi yetiştirmiştir.

Yoga, psikoloji, travma, sinir bilim, mindfulness, anatomi, astroloji gibi alanlarda aldığı formasyonlar ve kendi içsel çalışmalarından yola çıkarak, bugün yogayı beden bazlı bir iç çalışma alanı olarak kullanmaktadır. Sunduğu pratik, insanlara davranış kalıplarını, kendileri ile olan ilişkilerini anlamaları için ayna tutmaya, insanların kendilerini besledikleri, büyüttükleri bir alan açmaya yöneliktir.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; Paris’de IFM (Institut Français de la Mode)’da Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Kendi hayat deneyimlerinden damıttıklarını, yoga öğretisi ile iç içe geçirmeye çalışmakta; sıradan, iki çocuklu ve evli, şehir hayatının içinde, teslimiyeti ve özgürlüğü aramakta, bu konularda çeşitli mecralarda yazılar yazıp konuşmalar yapmaktadır. 

Didem Uycan Yılmaz Kimdir?

İlk kez 2010 yılında yogayı deneyimleyen ve girdiği ilk yoga dersinden sonra yogaya karşı büyük bir merak beslemeye başlayan Didem Uycan Yılmaz yıllar içinde hatha, vinyasa, ashtanga gibi farklı yoga tarzlarını deneyimledikten sonra 2016 yılında katıldığı 200 saatlik Berivan Aslan Sungur – Yin Yoga Temel Eğitimi’nde Berivan Aslan Sungur’un yogayı hayatın içine taşıma bakış açısından çok etkilenmiştir ve bu alanda eğitimini devam ettirmeye karar vermiştir. Berivan Aslan Sungur’un farklı eğitimlerine katılmış ve kendisi ile 500 saatlik bir eğitim sürecini tamamlamıştır. Berivan Aslan Sungur’un çeşitli eğitimlerinde asistanlık yapmış ve hala kendisiyle yakın çalışmaya devam etmektedir.

Üniversiteden iktisat ve halkla ilişkiler bölümlerinden mezun olduktan sonra ekonomist olarak 12 sene kurumsal hayatta tecrübe edinmiştir. 2017 yılında devam eden kurumsal hayat deneyimini sonlandırarak yoga eğitmenliği yapmaya başlamıştır.

Aynı zamanda Güney Amerika Şamanizmi konusu ile ilgilenmekte ve bu alanda da eğitimler almaktadır. Farklı disiplinlerden edindiği bilgileri yoga ile harmanlayarak temas ettiği kişilere aktarmak niyetiyle çalışmalar yapmaktadır.

Temel Tao Vinyasa serileri ile 2016 yılında Berivan Aslan Sungur’un Temel Yin Yoga eğitiminde tanışmış ve 2019 yılında da yine kendisinin açtığı Tao Vinyasa Uzmanlaşma Eğitimi’ne katılarak yeni serileri öğrenmiştir. O tarihten itibaren farklı mecralarda aktif olarak Tao Vinyasa dersleri vermektedir.

Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!