Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Şeyda Tosçalı ile Satiminds Mindfulness Uzmanlık Programı (150 Saat YACEP)

Online & İnziva
12 Kasım 2022 – 9 Temmuz 2023
Satiminds Mindfulness Uzmanlık Programı; Şeyda Tosçalı rehberliğinde, Mindfulness’ın Budist kökenleri ve bilimsel kanıtlara dayalı pratikleri ile iç içe olarak hazırlanmış 150 saatlik kapsamlı bir Mindfulness Uzmanlık Programıdır. 8 haftalık Mindfulness programları oluşturmayı, kendi yaşamına Mindfulness pratiklerini dahil etmeyi isteyen herkese açık olan bu program, sinir sistemine dayalı pek çok bilimsel yaklaşım ve pratiği, travmaya duyarlı mindfulness aktarımını ve Budist Mindfulness kökenlerini bir bütün olarak içerir.
Mindfulness genel olarak, kökenlerinin Budist öğretiye dayandığı, batıda 1970’li yıllarda Prof. Dr. Jon Kabat-Zinn ile seküler olarak aktarılan, günümüz modern yaşamın stresine maruz kalmanın yarattığı etkileri en aza indirerek, kişinin kendine ve öz benliğine yakınlaşmasında araç olarak kullanılan pek çok pratiği içerir.
Satiminds Mindfulness ekolü, Şeyda Tosçalı’nın uzun yıllardır yoga ve meditasyon yolunda geçirdiği sürenin yanında son 4 senedir tamamladığı Mindfulness Uzmanlık eğitimleri ve meditasyon deneyimleri ile oluşturduğu bütünsel bir Mindfulness ekolüdür. Bu ekol, seküler yaklaşımlı Budist öğretiler ile bilimsel kanıtların ışığında, bireyi merkeze alan, Mindfulness’ı büyük oranda canlı katılım gerektiren çalışmalarla aktaran bir yaklaşımı benimser. 
Bu geniş kapsamlı uzmanlık programı;
– 150 saatlik uluslarası Yoga Alliance onaylı YACEP Sertifikası ile
Satiminds 8 Haftalık Mindfulness Programı öğretme yetkinliği kazanmayı,
– Katılımcıların kendi özgünlüklerinin keşfine çıkmalarını,
– Kişisel farklılıklarını muhafaza ederek Mindfulness çalışmalarını yaşamlarına entegre edebilir olmalarını sağlar.
Program detayları ile ilgili sorularınız için, program asistanı Hazal Zeynep Demirel‘e +90 (535) 746 40 59 Whatsapp nolu numaradan yazabilirsiniz. Size en geç 24 saat içerisinde dönüş yapılacaktır. 
Herkese Açık Mindfulness Sunum ve Pratiği

Program Tanıtım Buluşması

Program hakkında tüm detaylar ve sormak istedikleriniz için;

8 Ağustos Pazartesi, 20:30’da Instagram Canlı Yayını

Tarih / Saat:
12 Kasım 2022 – 9 Temmuz 2023
·      1.Buluşma: 12 – 13 Kasım Cumartesi – Pazar / 10:00 – 16:00
·      2.Buluşma: 26 – 27 Kasım Cumartesi – Pazar / 10:00 – 16:00
·      3.Buluşma: 10 – 11 Aralık Cumartesi – Pazar / 10:00 – 16:00
·      4.Buluşma: 24 – 25 Aralık Cumartesi – Pazar / 10:00 – 16:00
·      İnziva: 5 – 9 Temmuz (Yer Belirlenecek)
·      Satiminds 8 Haftalık Pratik Buluşmaları: 14 Kasım – 9 Ocak arası hafta içi 3 gün,
Pazartesi – Çarşamba – Cuma 07:30 – 08:30 arası 1 er saat pratik buluşması

12 Kasım’da başlayacak olan Satiminds Mindfulness Uzmanlaşma Programı; sinir sistemi, travmaya duyarlı teknik aktarımı, nefes teknikleri, bedensel hareket pratikleri ve bireysel rehberlik görüşmelerinin iç içe olduğu 150 saatlik Yoga Alliance onaylı bütünsel bir programdır.

Bu geniş kapsamlı uzmanlık buluşmaları süresince, katılımcıların öncelikle kendi özgünlüklerinin keşfine çıkmaları, farklılıklarını muhafaza ederek Mindfulness çalışmalarını yaşamlarına entegre edebilir olmaları ve buradan doğan bir iç görü kazanımı ile 8 haftalık Satiminds Mindfulness programını öğretme yetkinliğini kapsar.

Şeyda Tosçalı ile gerçekleşecek Satiminds Mindfulness Uzmanlık Programı, 8 haftalık Mindfulness programlarının genel yapısını kavratmayı, Satiminds’ın dünya çapında en çok kullanılan Mindfulness pratiklerinden oluşan 8 haftalık programını aktarmak konusunda yetkinlik kazandırmayı ve travmaya duyarlı, sinir sistemi bilgisi olan bu alanda kendini yetkin hisseden Mindfulness uzmanları yetiştirmeyi amaçlar. Tüm bunların yanında programa katılan kişilerin kendi özgünlüklerine dokunabilmelerini, Mindfulness’ı içselleştirdikleri bir kavrayış halinden aktarabilmeyi destekler. Bu doğrultuda program içerisinde her katılımcıyla birebir olarak planlanacak, 2 seanstan oluşan bireysel süpervizyon desteği sunulmaktadır.

 • Satiminds Mindfulness 8 haftalık Programı’nı sunma yetkisi
 • Satiminds Mindfulness topluluğuna ömür boyu dahil olma ve mezunlara özel buluşmalarda yer alma imkanı
 • Dünya çapında uygulanan Mindfulness meditasyonları ile tanışmak ve pratiğine kazandırmak
 • Mindfulness temelli dersler (yoga vb) sunmak
 • Sinir sistemi anatomisi ve işleyişini öğrenmek, kendi sistemini regüle edebilmek
 • Travmaya duyarlı bir yaklaşım ile Mindfulness programlarını sunmak
 • Bireysel farklılıkları desteklemeyi öğrenmek

Bu program Mindfulness’ı yaşamlarına katmayı, kendi içsel dönüşümlerine Mindfulness pratiklerini kullanarak destek olmayı, Mindfulness temelli çeşitli dersler sunabilir olmanın yanında, Satiminds Mindfulness 8 haftalık programını sunma yetkinliği kazanmayı isteyen herkese açıktır. Daha önceden herhangi bir Mindfulness deneyimi olmasına gerek yoktur, ancak 8 haftalık herhangi bir Mindfulness programı tamamlayan kişilerin katılımlarını belgelemeleri halinde kendilerine öncelik verilecektir.

·  1.Buluşma: 12 – 13 Kasım Cumartesi – Pazar / 10:00 – 16:00

·  2.Buluşma: 26 – 27 Kasım Cumartesi – Pazar / 10:00 – 16:00

·  3.Buluşma: 10 – 11 Aralık Cumartesi – Pazar / 10:00 – 16:00

·  4.Buluşma: 24 – 25 Aralık Cumartesi – Pazar / 10:00 – 16:00

·   İnziva: 5 – 9 Temmuz (Yer Belirlenecek)

·  Satiminds 8 Haftalık Pratik Buluşmaları: 12 Kasım – 9 Ocak arası hafta içi 3 gün, Pazartesi – Çarşamba – Cuma 07:30 – 08:30 arası 1 er saat pratik buluşması

 • Satiminds 8 Haftalık Mindfulness Programı’nı Uygulama ve Uygulatmayı Öğrenme:
 • Dünya çapında En Yaygın olan Mindfulness meditasyonları
 • Mindfulness Çalışmalarını Destekleyen Nefes Pratikleri ve Mindful Yoga Pratikleri
 • Mindfulness Tanım ve Tarihçesi
 • Otonom Sinir Sistemi İşleyiş ve Anatomisi
 • Polivagal Teori
 • Vagus Siniri ve Egzersizleri
 • Travmaya Duyarlı Mindfulness (Oxford Mindfulness Merkezi yaklaşımı ile)
 • Şefkat ve Öz şefkat Çalışmaları
 • Zorlu Duygular ve Mindfulness Yaklaşımı
 • Budist Yaklaşım ile Satipatthana ve Mahasatipatthana Suttalar
 • Mindfulness Uzmanlık Becerileri
 • Yoga ve Mindfulness Temelli Hareket Serileri
 • Mindfulness Programlarının Tanıtımı, Duyuru ve Paylaşımı
 • Mindfulness Grup Çalışmalarında İletişim
 • Mindfulness 8 Haftalık Programlarda Bilimsel Ölçek Kullanımları

Program fiyatı; 7.950 TL’dir (KDV Dahil).

Bir çok kredi kartına 12 taksit imkanı bulunmaktadır.

Program ile ilgili satış konusunda gelen sorulara destek olması adına, program asistanı Hazal Zeynep Demirel’e
+90 (535) 746 40 59
Whatsapp nolu numaradan yazabilirsiniz. Size en geç 24 saat içerisinde dönüş yapılacaktır.

Program katılımcılarının gereken eğitmen yetkinliklerini karşılamaları, tüm ödevleri tamamlamaları,buluşmalara düzenli katılarak inziva ile beraber programı tamamlamaları durumunda, Satiminds 8 haftalık Mindfulness Program Uzmanı olma yetkinliği veren uluslararası geçerli, Yoga Alliance Yacep onaylı 150 Saatlik Mindfulness Uzmanlık belgesi almaya hak kazanacaklardır.

Şeyda Tosçalı Yoga Alliance ID: 137498

Bu belge ile ömür boyu Satiminds Mindfulness Programları açma yetkisi kazanılırken, Satiminds 8 haftalık Mindfulness programının içeriğinde güncelleme olduğu takdirde, bilgilerini tazelemek isteyenler, gelecek yıllarda açılacak 2 günlük güncelleme programlarına ekstra kayıt olarak katılabileceklerdir.

 • 4 Haftasonu eğitim buluşmasına ve sabah pratiklerine %70 canlı katılım
 • Katılım sağlanamayan haftasonu buluşmaları için buluşma kayıtlarını Hapaka platformundan izlemek ve buluşma özeti hazırlayarak program asistanına iletmek
 • Satiminds 8 Mindfulness Programı’nın Hapaka’daki haftalık sabah pratik buluşmalarına canlı katılmak, canlı katılamadığında kayıtlardan pratik etmek (tüm katılımların devam yoklaması Hapaka sisteminden doğrulanacaktır.)
 • Programda açıklanacak ödevleri tamamlamak (ders verme, gözlem vb ödevler program buluşmalarında detaylıca açıklanacaktır)
 • Şeyda Tosçalı’dan alınacak 2 süpervizyonu online olarak gerçekleştirmek
 • İnzivaya yüz yüze olacak şekilde katılmak
 • Tüm saatlerin tamamlanması ile beraber, program sonunda ve inzivanın öncesinde ödevlerini tamamlamış olan kişiler ile Şeyda Tosçalı tarafından yapılacak bireysel süpervizyon görüşmesinde Satiminds 8 haftalık Mindfulness Uzmanlık değerlendirmesi yapılacak olup gerekli kriterleri sağlayan kişilere uzmanlık belgesi verilecektir.
 • Tüm eğitim buluşmalarının kayıtları alınacak, ayrıca Şeyda’nın ileteceği pratik kayıtları gün gün sisteme yüklenecek. Süpervizyon görüşmeleri Şeyda ve katılımcılar arasında özel olarak asistanlar tarafından ayrı olarak planlanacak.
 • Hafta sonu buluşmalarının sonunda Soru-cevap bölümü olacak. Ayrıca program sayfasında yer alacak soru alanı bölümünden katılımcılar sorularını iletebilecekler. 
 • Yukarıdaki fiyatlara Hapaka tarafından birçok kredi kartına 12 aya varan taksit yapılabilmektedir.
 • Havale/EFT ile ödemek için Damla Sakallı’ya 0542 519 5003 numaralı telefondan  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Şeyda Tosçalı Kimdir?

Şeyda Tosçalı, 1986 yılı İstanbul doğumlu. Abant İzzet Baysal Üniversitesi İngilizce Biyoloji bölümü mezunu. 2010 yılında Polonya Jagiellonski Üniversitesi’nde Erasmus Bursu ile Biyoteknoloji ve Ekoloji alanlarında öğrenim gördü.
İlk Yoga eğitmenlik eğitimini 2010 yılında Berivan Aslan Sungur’un, 200 saatlik Yin Yoga Eğitmenlik programı ile Cihangir Yoga’da tamamladı. Bu eğitimin ardından çeşitli yoga eğitimleri almaya devam etti. Paul Grilley, Donna Farhi, Lesli Kaminoff, Carlos Pomeda, God Frey ve David Cornwell isimli hocalarla çalışma fırsatı bulurken, uzun süre Berivan’ın yanında eğitimlerine asistanlık yaptı.
2012-2020 yılları arasında çalıştığı Danone’da kurumsal eğitmenlik rolünü yürüttü. 2012’de ID Academy Integral Koçluk eğitimi ile ICF onaylı Yaşam Koçluğu belgesini alarak Danone’da satış ekiplerine koçluk yapmaya başladı. 2017 yılında NVC Şiddetsiz İletişim Eğitici Eğitimi, iletişimde şiddetsizliği ve empatiyi çalışmalarına dahil ederek sunmasını sağladı.
2018 yılında David Cornwell ve Banu Çeçen ile ICF onaylı Breathing Mind Mindfulness Practioner eğitimini tamamlayarak 8 Haftalık Mindfulness Eğitimleri ve Mindfulness Koçluk seansları vermeye başladı.2019-2020 yıllarında David ve Banu’ya Mindfulness Practioner eğitimlerinde asistanlık yaparak katılımcılara Mindfulness Koçluğu yaptı.Oxford Mindfulness merkezinden aldığı eğitimlerle Mindfulness alanındaki bilgisini derinleştirdi. Şeyda, İstanbul’un pek çok stüdyosunda yoga dersleri vermiş olup şu sıralar Hapaka’da ve Satiminds ekolünde online dersler sunmakta, Mindfulness koçluk çalışmaları yürütmektedir.
Spiritüel gelişim, yoga ve yaşam hakkındaki yazılarını www.seydatoscali.com adlı web sitesinde paylaşmaktadır.

Aldığı Eğitimlerden Bazıları 

 • Berivan Aslan Sungur ile Yin Yoga Hocalık Eğitimi 2010 (Yoga Alliance Sertifikası 200 Saat)
 • Paul & Suzee Grilley Yin Yoga Anatomy and Philosophy 2011 (Yoga Alliance Sertifikası 30 Saat)
 • Berivan Aslan Sungur ile Yogaya Yönelik Anatomi 2012 (Yoga Alliance Sertifikası 30 Saat)
 • Mey Elbi ile İleri Seviye Yoga Hocalık Eğitimi 2014 (Yoga Alliance Sertifikası 150 Saat)
 • Banu Çadırcı ile Sandalye Yogası 2014
 • Carlos Pomeda ile Yoga Felsefesi 2014 (Yoga Alliance Sertifikası 30 Saat)
 • Mey Elbi ve Naz Şarman ile Cihangir Yoganın Temelleri Hocalık Eğitimi 2015 (Yoga Alliance Sertifikası 200 Saat)
 • Donna Farhi ile Omurga Bütünlüğü 2015 (Yoga Alliance Sertifikası 30 Saat)
 • Cihangir Yoga Staj Programı 2015 (Yoga Alliance Sertifikası 30 Saat)
 • Cihangir Yoga Asistanlık Programı 2016 (Yoga Alliance Sertifikası 30 Saat)
 • NVC Şiddetsiz İletişim Eğitici Eğitimi 2017 (160 Saat) Eğitmen: Vivet Alevi
 • Berivan Aslan Sungur ile İleri Seviye Yin Yoga Hocalık Eğitimi 2018 (120 Saat)
 • David Cornwell & Banu Çeçen ile Breathing Mind Practioner Mindfulness Koçluğu 2018-19 (220 Saat)
 • Carlos Pomeda & Zeyneb Uras – Yoga Felsefesi 2019 (30 Saat)
 • David Cornwell & Banu Çeçen ile Breathing Mind Practioner Mindfulness Koçluk Programı (Asistan Koç -2019-2020)
 • Oxford Mindfulness Centre, Korona Döneminde Mindfulness Öğretmek Atölyesi (04,2020)
 • Oxford Mindfulness Centre & David Cornwell ile, 8 Haftalık MBCT Programı
 • Jon Kabat-Zinn 8 Haftalık Mindfulness Programı
 • Oxford Mindfulness Centre – Psk. David Treleaven ile Mindfulness Eğitmenleri için Travmaya Duyarlı Mindfulness Eğitimi (04,2021)
 • Somatik Yoga Terapi Uzmanlık Programı (03,2021)


Referanslardan Bazıları:

 • Danone Nutricia ile Kurumsal Eğitmenlik Görevi (2012-2020)
 • Funofis ile Kurumlara Ofis Yogası Atölyeleri (2015-2018)
 • Bilgi Üniversitesi Örgütsel Psikoloji Bölümü Bipolar Bozukluk Tanısı olan Bireylerin Çalışma Yaşamı Programı- Mindfulness Semineri (17 Aralık 2019)
 • Özyeğin Üniversitesi & TbeMark Online Seminer: İş Yaşamında Mindfulness (24 Mart,2020)
 • Bayer – Korona Dönemi Mindfulness Eğitimi (Nisan, 2020)
 • Cihangir Yoga, Advayta Yoga, Oasis Bomonti, Nefess Yoga’da Yoga eğitmenliği

 

Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!