Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

MERİDYENLER ve MERİDYEN EGZERSİZLERİ – Yüz yüze ve Online (15 Saat) 

4- 5 Kasım 2023
Yüz yüze ve Online
Berivan Aslan Sungur, Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan’ın beraber hazırladığı ve aktaracağı bu programda, Dr. Hiroshi Motoyama’nın uzun zaman üzerinde çalışarak oluşturduğu Meridyen Egzersizleri Serisini öğrenip,  öğretebilecek donanıma sahip olacaksınız.
Yüz yüze veya online katılıma uygun olan ve iki gün sürecek bu programda, Meridyen Egzersizleri Serisi ayrıntılı bir şekilde çalışılacak; pozların bedende odaklandıkları bölgeler ve faydaları derinlemesine incelenecek. 
Dr. Motoyama’nın, az zamanı olan günümüz modern insanının kaç yaşında olursa olsun yapmasını önerdiği, sağlığı muhafaza etmeye ve meditasyonda daha sakin ve derin bir çalışma yapmaya yönelik tasarlanan Meridyen Egzersizleri Serisini, ister kendi yoga pratiklerinize dahil etmek, isterseniz de paylaştığınız yoga derslerinize eklemek için bu programa katılabilirsiniz.
Meridyenler vücudumuzdaki yaşam enerjisinin (Çi, Prana ) dolaştığı kanallardır ve vücudun her yerindedir. Bu enerji kanalları yogada “nadiler” olarak karşımıza çıkmaktadır. 
Ve yaşam enerjisinin yani  Prana’nın (Çİ’nin)  bu kanallar içinden aktığı anlatılır.
Prana (Çi) dolaşımı,  özellikle eklemlerde kolayca durağanlaşıp tıkanabilir. Buradaki yetersiz akış vücutta çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. Meridyen Egzersizleri ile eklemlerdeki bu tıkanmalar açılarak, vücuttaki enerji akışı (çi, prana akışı) düzenlenir. 
Eklem ve meridyenlerdeki sağlıklı enerji akışını sağlamak, dolaşımı ve enerji (çi,prana) akışını iyileştirmek sağlık, esenlik açısından da her şeydir. 
Bu iki gün içerisinde Dr. Motoyama’nın günümüz modern insanının hayatına fiziksel sağlık, duygusal stabilite ve zihinsel netlik için mutlaka dahil edilmesini tavsiye ettiği basit ama bir o kadar da etkili bir seriyi hem uygulamayı hem de aktarmayı derinlemesine öğreneceğiz. 
Meridyen Egzersizleri Nedir?
Dr. Motoyoma’nın uzun yıllar üzerine çalışarak oluşturduğu “Meridyen Egzersizleri” vücuttaki yaşam enerjisini (prana-çi dolaşımını) güçlendiren, eklemlerdeki kan ve sıvı dolaşımını arttırarak sağlığı muhafaza etmemize yardımcı olan bir hareket serisidir. 
Yogada binlerce poz var. Hatta ne kadar insan varsa o kadar poz, ne kadar hayat varsa her birine hitap eden bir poz olduğu söylenir. Ancak günümüzde hepimizin az zamanı var. Bu az zaman içinde hem fiziksel sağlığımız hem de ruhsal gelişimimizi destekleyecek herkesin yapabileceği bu basit egzersizler serisi öğrenilip uygulandığında beden ve ruh üzerinde etkisi muazzam oluyor ve  meditasyonu oldukça derinleştiriyor.
Meditasyon için de oldukça kolaylaştırıcı olan bu hareket serisi eklemler üzerinde yumuşak bir şekilde çalışır. Daha evvel yoga ve meditasyon deneyiminiz olmasa dahi bu seriyi öğrenebilir ve hem kendi hem de sevdiklerinizin hayatınıza dahil edebilirsiniz.
 • Yoga deneyimi gerekmeksizin hayatına basit ve etkili, tüm bedeni ve eklemleri çalıştıran Meridyen Egzersizlerini dahil etmek isteyen herkes,
 • Her yaş ve seviyeden yoga ve meditasyon uygulayıcıları,
 • Meridyen Egzersizleri Serisi’ni öğrenip profesyonel olarak uygulamak ve derslerine katmak isteyen tüm yoga uzmanları,
 • Sporcular ve yoğun egzersiz yapan kişiler,
 • Meditasyon öncesi bedeni hareket ettirmeye ihtiyaç duyan tüm meditasyon uygulayıcıları,
 • Halihazırda beden ile çalışan ve farklı bir metod ile de bedene temas etmeye açık, beden terapistleri, fizyoterapistler, dansçılar… vb.
 • Meridyenler hakkında genel bilgi 
 • Joseph Helms’in Sandwich Modeli
 • Modern Meridyen Teorisi
 • Meridyen Egzersizleri serisini detayları ile öğrenmek, uygulamak
 • Meridyen Egzersizleri serisini öğretmenin inceliklerini öğrenmek
 • Meditasyona hazırlık (Doğru oturuş, duruş vb.)
 • İstanbul Healing Academy, Fındıklı’da 4 Kasım Cumartesi  10:00- 18:00, 5 Kasım Pazar 13:00- 18:00 arasında ister yüz yüze ister online katılım imkanıyla iki tam gün teorik ve pratik eğitim verilecek. 

 • Program buluşmasının kayıtları, hapaka.com platform alt yapısıyla, program ana sayfasında iki ay süre ile katılımcıların tekrar etmesine ve kendi zamanlarında çalışabilmelerine imkan verecek şekilde açık kalacak.

Çevrimiçi buluşmalar hapaka.com platformunda zoom altyapısı ile gerçekleşecektir. Programın kayıtları hapaka.com platformunda 2 ay süresince izlenebilir olacak ve program sayfası 4 Ocak 2024 tarihinde kapatılacaktır.

Bu buluşmalar Fındıklı’daki çok merkezi ve rahat bir lokasyonda bulunan Istanbul Healing Academy’nin stüdyosunda gerçekleşecektir(Adres : Pürtelaş Hasan Efendi mh. Mebusan yokuşu sk. No:15 Kat:4-5 Beyoğlu – İstanbul (İstanbul Film Akademi’nin olduğu bina 4-5. kat).

Programın gereklerini yerine getiren tüm katılımcılara, 15 Saatlik Yoga Alliance onaylı sertifika verilecektir. Bu saatler, Berivan Aslan Sungur’un Yoga Alliance onaylı 300 Saatlik Yoga Uzmanlığını Geliştirme Yolu Programı’na da dahildir. 

Berivan Aslan Sungur, uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşu tarafından E-RYT 500 – RYT 500 sertifikasına sahiptir. (www.yogaalliance.org)
Berivan Aslan Sungur Yoga Alliance ID Numarası: 79947

Sertifika almaya hak kazanmak için:

 • Program buluşmalarının minimum %80’ine canlı katılım zorunludur.
 • Katılımcıların buluşmalara canlı katılamama durumu halinde asistanlara eğitim günü öncesinde mutlaka haber vermeleri gerekmektedir.
 • Canlı katılımın sağlanamadığı günler için katılımcının o güne ait konuları tamamladığını gösterir nitelikte bir çalışma yapması gerekmektedir. Çalışmanın niteliği ve detayları asistanlar tarafından paylaşılacaktır.

Program ücreti: 3.950 TL (KDV dahildir.)

Program Ücreti İade Politikası:

6 Ekim 2023 tarihine kadar herhangi bir sebeple programa katılmaktan vazgeçilmesi halinde  program ücreti % 100 kesintisiz olarak iade edilir.

6 Ekim- 1 Kasım 2023 tarihleri arasında herhangi bir sebeple programa katılmaktan vazgeçmesi halinde program ücretinin %50’sini iade edilir. 

4 Kasım 2023’den itibaren program dökümanları ve program sayfaları katılımcılara açılmış olacağı için bu  tarih itibariyle ücret iadesi mümkün değildir.

Program ücreti ve katılım hakkı,  Kasım 2023 tarihinde düzenlenen Meridyen Egzersizleri programı için geçerlidir. Bu hak başkasına devredilemez ve başka dönemlerdeki eğitimler yerine kullanılamaz. 

Program ile ilgili daha fazla bilgi ve tüm sorularınız için program koordinatörü Damla Sakallı’ya +90 (542) 519 50 03 ya da [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. 

12 aya kadar taksit imkanı olan kredi kartları:

Banka transferi için: [email protected] veya 0542 519 50 03  (Çağrı, Whatsapp)

Program ile ilgili daha fazla bilgi ve tüm sorularınız için
program koordinatörü Damla Sakallı’ya [email protected] e-posta adresinden ve
 0542 519 5003 numaralı telefondan
  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Berivan Aslan Sungur kimdir?

Berivan Aslan Sungur 2006 senesinden beri yogada Yin Yoga alanına odaklanmış, Yin Yoga’nın Türkiye’de yaygınlaşması ve sevilmesinde öncülük yapmıştır. 2009 yılında Türkiye’deki ilk Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’nı hayata geçirmiştir ve bu alanda yüzlerce hoca yetiştirmiştir.

Yoga dışında psikoloji, travma, somatik egzersizler, sinir sistemi, anatomi, astroloji gibi alanlarda çeşitli eğitimler almıştır. Yin Yoga ile tuttuğu alan, yıllar içerisinde şefkati merkez alan bir farkındalık çalışmasına evrilmiştir. Yogayı günümüz modern insanının hakikatini anlaması, kendi ile bağlantıya geçmesi için bir araç olarak kullanmaktadır. Yin Yoga, yoga anatomisi, tao vinyasa, yogaya işlevsel yaklaşım ve anatomik poz analizleri alanları hala yoga hocalarına eğitim verdiği alanlardır. Bunlar dışında birey ve kurumlara sinir sistemi güçlendirme, regülasyon, somatik pratikler, meditasyon ve kendine annelik gibi eğitimler vermektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; Paris’de, IFM’de Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Evlidir, iki oğlu vardır. 25 seneden uzun süredir yoga ve çeşitli içsel çalışma alanlarında eğitimler, formasyonlar almakta olan Berivan, kendi hayat deneyimlerinden damıttıklarını, yoga öğretisi ile iç içe geçirmeye çalışmakta; sıradan bir hayatın içinde, yogayı, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır. Bu alanlarda konuşmalar yapmakta ve yazmaktadır. Hthayat, Cnnturk iyilik sağlık, Yoga Journal Türkiye, Dünyahali gibi çeşitli mecralarda yazıları bulunmaktadır.

İnsanlara hayattaki zorlanmalarında farklı araçlarla rehberlik ve destek sunan  www.hapaka.com adlı dijital platformun kurucu ortaklarındandır. Yuvam Dünya derneği eğitim kurulu üyelerindendir. İklim krizi alanında farkındalık yaratmak için gönüllü olarak çalışmaktadır.

www.berivanaslansungur.com

Didem Uycan Yılmaz Kimdir?

İlk kez 2010 yılında yogayı deneyimleyen ve girdiği ilk yoga dersinden sonra yogaya karşı büyük bir merak beslemeye başlayan Didem Uycan Yılmaz yıllar içinde hatha, vinyasa, ashtanga gibi farklı yoga tarzlarını deneyimledikten sonra 2016 yılında katıldığı 200 saatlik Berivan Aslan Sungur – Yin Yoga Temel Eğitimi’nde Berivan Aslan Sungur’un yogayı hayatın içine taşıma bakış açısından çok etkilenmiştir ve bu alanda eğitimini devam ettirmeye karar vermiştir. Berivan Aslan Sungur’un farklı eğitimlerine katılmış ve kendisi ile 500 saatlik bir eğitim sürecini tamamlamıştır. Berivan Aslan Sungur’un çeşitli eğitimlerinde 4 sene boyunca asistanlık yapmış ve 2021 yılından beri de kendisinin yin yoga alanındaki eğitimlerinde yardımcı eğitmen olarak görev almaktadır.

Yin yoganın yanı sıra yoga yolculuğunda hamile yogası, çocuk yogası, restoratif yoga, Tao Vinyasa gibi alanlarda da eğitimler almıştır ve bu alanlarda da aktif olarak dersler sunmaktadır.

Ayrıca Nilüfer Devecigil ve Berivan Aslan Sungur’dan Tam İnsan Olmanın Psikolojisi eğitimini ve bunun yanı sıra Somatik Deneyimleme Giriş Semineri’ni almıştır. Edindiği sinir sistemi bilgilerini verdiği yoga derslerine dahil etmektedir. Derslerinde katılımcılara kendi iç seslerini  fark etmeye davet eden, beden farklılıklarını gözeten ve şefkatli bir alan açmaktadır. 

Güney Amerika Şamanizmi konusu ile de ilgilenmekte olan Didem, bu alanda 2019 yılından beri Peru’daki İnka Şamanizmi’nin doğal mirasçıları olan Apaza ailesinin çeşitli üyelerinden İnka Şamanizmi ve enerji bedeni üzerine eğitimler almaktadır.

Farklı disiplinlerden edindiği bilgileri yoga ile harmanlayarak temas ettiği kişilere aktarmak niyetiyle çalışmalar yapmaktadır.

Duygu Ela Erdoğan Kimdir?

2009’da yogayla tanışan Duygu Elâ bu yolculukta, ilk 200 saatlik hocalık eğitimini Hatha Yoga üzerine Çağ Rical Gürle’den aldı. Ardından Çağ ile Meridyenler ve Beş Element eğitimlerini tamamladı. Hocalık eğitimlerine Berivan Aslan Sungur ile 200 saat Yin Yoga Hocalık Eğitimi ile devam ettikten sonra Berivan’la 300 saat ileri seviyeyi tamamladı. Zeynep Aksoy ile Yoga Tarihi ve Felsefesi, Deniz Bağan’dan Psoas Eğitimleri aldı. Nur Sakallı ile Hamile Yogası eğitimini bitirdi. Somatik Deneyimle Giriş Semineri’ni tamamladı. 

Duygu Ela, Berivan Aslan Sungur’un eğitimlerinde uzun yıllar asistanlık deneyiminden sonra, 2 yıldır eğitimlerde yardımcı eğitmen olarak çalışmaktadır. Uzun yıllardır grup ve bireysel Hatha Yoga ve Yin Yoga dersleri vermektedir. Anatomik farklılıkları gözeterek bedene şefkat ve farkındalıkla yaklaşan bir yoga tarzını benimsemiştir. Klinik Psikolog Arielle Schwartz yogaya yaklaşımını çokça etkilemektedir. Yogayı insana her haliyle olana kucak açan bir alan olarak görmekte, bedeni hem fiziksel hem de sinir sistemi üzerinde etkili pozlar (yin ve yang)  ve somatik pratikler ile çalıştırmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı mezunudur. Şu anda yine aynı üniversitede Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. Yoganın yanı sıra bir takı tasarımcısı da olan Duygu Ela’nın, L’atelier D’ela adında bir markası vardır.

Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!