Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Anatomi, İşlevsel Yaklaşım ve Asana Laboratuvarı

30 Saatlik Yoga Alliance Onaylı Program

Tarihler: 21-25 Eylül 2022
Yer : Program 21 Eylül Çarşamba akşamı 3 saatlik çevirim içi bir buluşma ile başlayacak, 22-25 Eylül’de tüm gün Nati Yoga, İstinye/İstanbul’da ister yüz yüze ister online tamamlanacaktır.
Yogaya işlevsel bakış açısını tanımanın, yoga uzmanları ve insan bedeni ile çalışan herkesin, yaptıkları işe, bakış açılarını geliştirebilecek, hatta kökten değiştirebilecek güçte olduğuna inanıyorum.
Pozları öğrenilmiş kalıplardan öte, nedeni ve nasılı ile anatomik ve işlevsel anlamda irdelediğimiz, yoga pozlarının kişiye özel adaptasyonlarını sorguladığımız, bütünsel anlamda yogaya bakış açımızı geliştireceğimiz bir eğitim İşlevsel Yaklaşım: Anatomi ve Asana Laboratuvarı Programı.  
Tüm, anatomi bilgisini ve bedene hakimiyetini geliştirmek isteyen yoga uzmanları, bedenle çalışan uzmanlar ve bedenini iyice tanımak isteyen yoga öğrencileri katılabilir.
Bu programın satışı kapanmıştır. Yeni dönem program kayıtları ve program ile ilgili tüm sorularınız için program koordinatörü Damla Sakallı’ya [email protected] e-posta adresinden ve 0542 519 5003  numaralı telefondan
(Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Temelde bir asanayı uygularken; asanaya dair temel sorularımızı“Şeklim doğru mu, değil mi? Yapabiliyor muyum? Yapamıyorum muyum? Elim ya da ayağım doğru yerde mi, değil mi?”nin ötesinde bir yere; 

“Bu asananın işlevi nedir? Neden uygulanıyor? Peki o etkiyi kendi bedenimde nasıl bulurum? Öğrencime nasıl buldurabilirim?”

“Aynı etkiyi farklı kişiler farklı şekillerde bulabilir mi?” çizgisine taşımak, 

Otoriteyi dışarı vermek yerine, kendi bedenimizi tanıyarak, onun sinyallerini okuyarak sorumluluk almak üzerine bir program bu.

Kabul, şefkat, gerçeğini sevmek, gerçeğini bilmek ve bunun psikolojik süreçlerine de değindiğimiz bir program.

İşlevsel Yaklaşım’ı ve bu anlamda pozları analiz ve kişiye özel adapte edebilmemizi sağlayacak anatomi bilgisini öğrenmekten geçiyor. Bu sebeple, bu eğitimde yoğun bir anatomi bilgisi olacak. Aktaracağım anatomi bilgisi bedeni ile çalışan kişilerin iskelet ve kas sistemlerini basit ve akılda kalıcı bir şekilde kavramalarını sağlayacak ve hareketlerin içinde bedenlerde ne olduğunu görsellemelerini sağlayacak. Her bedenin, iskelet yapılarımızın aynı olu olmadığını, olası farklılıkların hareketleri nasıl etkileyebileceğini konuşup duracağız. Buna dayanarak hangi hareketlerin hangi bedenler için incitici olabileceğini, hangi bedenler için hiçbir zaman “olası” olmayabileceğini anlayacak, alternatiflerini arama yollarına gideceğiz. 

Tüm bu bilgiler ışığında, birçok pozu teker teker analiz edeceğiz. Analizlerde sizin merak ettiğiniz sorulara da yer vereceğiz. 

İşlevsel Yaklaşımın hem yüz yüze hem de online derslerde yoga tarzından bağımsız tüm uzmanlara sağlayabileceği faydaları konuşacağız. 

 • Yogaya işlevsel yaklaşım nedir?
 • İskelet ve kas sistemlerinin yogaya özel basitleştirilmiş modellerinin öğrenilmesi
 • Yoga pozlarının işlevlerine göre gruplara ayrılması
 • Yoga pozlarının grup grup anatomik analizleri
 • Farklı bedenlere uygun farklı uygulamaların keşfedilmesi
 • İşlevsel yaklaşımın online ve yüz yüze derslerde nasıl kullanılabileceği
 • İşlevsel yaklaşımın, otoriteyi dışarı vermek yerine, kendi bedenimizi tanıyarak, onun sinyallerini okuyarak sorumluluk almak, kabul, şefkat ve gerçeğini sevmekle ilişkisi
 • Herkesin iskeleti birbirinin aynısı mıdır? 
 • İskelet sistemindeki farklılıklar pozları uygulayışımızı ne denli ve nasıl etkiler? 
 • Bir kişinin bir poza rahatça “girmesini”ya da “girememesini”belirleyen faktörler nelerdir? 
 • Beden oranlarımız yogamızı nasıl etkiler?
 • Bir pozu uygularken, hangi ağrı/acı bedenim için iyidir? Hangisi zararlıdır? Bunu nasıl ayırt edebilirim? 
 • Pozları nasıl kendi bedenime adapte edenbilirim? Öğrencilerime nasıl kendi bedenlerine göre uygulatabilirim?
 • Bazı pozlara senelerdir pratik yapmama rağmen tam olarak “giremiyorum”. Bir gün girebilecek miyim? Bu durumun sebebi nedir?

Yukarıdaki sorular ve benzerlerine cevap bulmak, savaşçı pozlarından, kafa duruşuna, aşağı bakan köpekten köprüye birçok pozu birlikte anatomik olarak analiz etmek ve farklı bedenlerin bu pozları neden ve nasıl uyguladığını anlamak için bu eğitimde buluşalım.

Bir sürü beden analiz edeceğiz. Anatomiyi yogaya özel basitleştirilmiş bir modelle zihnimizde oturtacak, pozları anatomik olarak deşifre etmeyi öğreneceğiz. Pozlarda yaşadığınız sorunları masaya yatıracak, pozlara dair tüm sorularınızı olabildiğince cevaplayacağım.

 • Herhangi bir yoga hocalık eğitimini tamamlamış, İşlevsel Yaklaşımı tanımak, anatomi ve asana analizi bilgi ve yetilerini geliştirmek isteyen tüm yoga uzmanları
 • Benim 200 ve 30 saatlik Yin Yoga Eğitimlerimi tamamlamış anatomi ve poz analizi bilgi ve yetilerini pekiştirmek, geliştirmek isteyen eski öğrencilerim
 • Anatomi bilgisini geliştirmek ve beden farklılıkları ve bunun hareketlere yansımalarını çözümlemek isteyen tüm beden üzerinde çalışan profesyoneller 
 • Yogaya İşlevsel Yaklaşımı tanıyıp, yogaya özel basitleştirilmiş bir anatomi bilgisi edinerek, kendi bedenini ve asanaların nedenini ve nasılını bilerek, anlayarak uygulama yapmak, pozları kendi bedenine adapte etmeyi öğrenmek isteyen meraklı yoga öğrencileri 

Online buluşma :

21 Eylül Çarşamba 19:30 – 22:30

Online / Yüz yüze buluşmalar (İsteyen nasıl katılacağını seçebilir) :

22-23 Eylül Perşembe & Cuma 12:00-18:00

24-25 Eylül Cumartesi & Pazar 13:30-19:30

Yer : Nati Yoga, İstinye / ISTANBUL

Eğitimi tamamlayanlar 30 saatlik Yoga Alliance onaylı Devamlı Eğitim Sertifikası (YACEP) almaya hak kazanacaktır. Program Yoga Alliance (30 Saat YACEP) onaylıdır.
Dileyenler, program saatlerini Berivan Aslan Sungur’un Yoga Alliance onaylı 300 Saatlik İleri Seviye Eğitimine saydırabilir.

Eğitimin ücreti KDV dahil 4.650 TL’dir.

Hapaka.com platformu üzerinden, kredi kartlarına 12 aya kadar taksit imkanı sunulmaktadır.

Detaylar ve tüm sorularınız için Damla Sakallı’ya ulaşabilirsiniz.

Cep : 0542 201 70 78

E-mail : [email protected]

Ücret iadesi:
Programa kayıt olanlar, 30 Ağustos 2022 tarihine kadar her hangi bir kesinti yapılmadan ödedikleri ücretin tamamını iade alabilirler. Daha sonrasında (programın başlamasına 1 ay kala) ücret iadesi yapılmamaktadır.

Programa katılmalarına engel olacak kişisel veya sağlık sorunu olanlar ücret iadesi talep ederlerse, ayrıca karşılıklı konuşarak, beraber karar verilir.

 • Yukarıdaki fiyatlara Hapaka tarafından birçok kredi kartına 12 aya varan taksit yapılabilmektedir.
 • Havale/EFT ile ödemek için Damla Sakallı’ya [email protected] e-posta adresinden ve 0542 519 5003 numaralı telefondan  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.
 Program ile ilgili daha fazla bilgi ve tüm sorularınız için
program koordinatörü Damla Sakallı’ya [email protected] e-posta adresinden ve
 0542 519 5003 numaralı telefondan
 (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.  

Berivan Aslan Sungur kimdir?

Berivan Aslan Sungur 2006 senesinden beri Türkiye’de Yin Yoga’nın yaygınlaşması ve sevilmesinde öncülük yapmış, bu alanda 13 senedir eğitmen eğitimleri veren bir eğitmendir. Yin Yoga ile tuttuğu alan, yıllar içerisinde şefkati merkez alan bir farkındalık çalışmasına evrilmiştir. Yogayı günümüz modern insanının hakikatini anlaması, kendi ile bağlantıya geçmesi için bir araç olarak kullanmaktadır. Yoga alanında sunduğu eğitimlerin yanı sıra, terapistler ile birlikte bedeni kullanarak yapılan iç çalışmalar ve yoga ile psikolojiyi iç içe geçiren pratikler sunmaktadır. 2009 senesinden beri anatomi, anatomik farklılıklar ve işlevsel yaklaşım konularını Türkiye’de ilk anlatanlar eğitmenlerden biridir. Eğitimlerinde psikolojinin yanı sıra, anatomi konuları oldukça ağırlık taşımaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; IFM (Institut Français de la Mode) ’da Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Evlidir, iki oğlu vardır. 20 seneden uzun süredir yoga ve çok çeşitli içsel çalışma alanlarında eğitimler almakta olan Berivan, kendi hayat deneyimlerinden damıttıklarını, yoga öğretisi ile iç içe geçirmeye çalışmakta; sıradan bir hayatın içinde, yogayı, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır. Yoga ve hayata ilişkin Hthayat, Cnnturk iyilik sağlık, Yoga Journal Türkiye gibi çeşitli mecralarda yazıları bulunmaktadır. Hapaka.com dijital platformun kurucu ortaklarındandır.

Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!