fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

40 Saatlik Yoga Alliance Onaylı Program (Yüz Yüze)

Yogaya işlevsel bakış açısını tanımanın, her yoga hocasının hatta insan bedeni ile çalışan herkesin yaptığı işe bakış açısını geliştirebilecek, değiştirebilecek güçte olduğunu düşünüyorum.
Pozları öğrenilmiş kalıplardan öte, nedeni ve nasılı ile anatomik ve işlevsel anlamda irdelediğimiz, işlevsel anatomi bilgimize dayandırarak asanaların kişiye özel adaptasyonlarını sorguladığımız ve sadece Yin Yoga’ya değil, bütünsel anlamda yogaya bakış açımızı geliştireceğimiz bir eğitim olacak İşlevsel Yaklaşım : Anatomi ve Asana Laboratuvarı Programı 

 

Tarihler: 23 – 28 Ağustos 2022
Programın verileceği mekan : Hızır Kamp, Kaz Dağları
 
 
Bu programın satışı kapanmıştır. Yeni dönem program kayıtları ve program ile ilgili tüm sorularınız için program koordinatörü Damla Sakallı’ya [email protected] e-posta adresinden ve 0542 201 7078 numaralı telefondan
(Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Otoriteyi dışarı vermek yerine, kendi bedenimizi tanıyarak, onun sinyallerini okuyarak sorumluluk almak üzerine bir eğitim bu.

Gerçeğini sevmek, gerçeğini bilmek. Ve bunu psikolojik süreçlerine de değindiğimiz bir süreç sizi bekliyor.

Bu eğitimde yoğun bir anatomi bilgisi olacak. Dilerim birlikte anatominin keyifli bir konu olabileceğini keşfedeceğiz. Aktaracağım anatomi bilgisi bedeni ile çalışan kişilerin iskelet ve kas sistemlerini basit ve akılda kalıcı bir şekilde kavramalarını ve hareketlerin içinde bedenlerde ne olduğunu görsellemelerini sağlayacak. Her bedenin, iskelet yapılarımızın aynı olup olmadığını, olası farklılıkların hareketleri nasıl etkileyebileceğini konuşup duracağız. Buna dayanarak hangi hareketlerin hangi bedenler için incitici olabileceğini, hangi bedenler için hiçbir zaman “olası” olmayabileceğini anlayacak, alternatiflerini arama yollarına gideceğiz. 

Tüm bu bilgiler ışığında, birçok pozu teker teker analiz edeceğiz. Analizlerde sizin merak ettiğiniz sorulara da yer vereceğiz. 

Bu yaklaşım ve analizler bizim Yin Yoga’da oldukça aşina olduğumuz uygulamalar ancak yaklaşım Yin Yoga’ya özel ya da bu alanla sınırlı bir yaklaşım değil, bunu hep birlikte öğreneceğiz.   

 • Bir kişinin bir poza rahatça “girmesini”ya da “girememesini”etkileyen faktörler nelerdir? 
 • Herkesin iskeleti, kas sistemi aynı mıdır? 
 • Pozun şeklini katı bir şekilde hocanınkine benzetmeye çalışmak yerine, pozu nasıl kendi bedenime adapte edebilirim?
 • İskelet sistemindeki farklılıklar hareketi/egzersizi nasıl etkiler? 
 • Beden farklılıklarının pozları uygulamamıza etkileri nelerdir? 
 • Farklılıklar egzersiz ile değiştirilebilir mi yoksa değiştirilemez mi? 
 • Hangi poz bedenimde hangi bölgeleri etkiler? (Kas ve İskelet Sistemi anlamında ve Meridyenlerle ilişkileri) 
 • Hangi ağrı/acı bedenim için iyidir? Hangisi zararlıdır? Bunu nasıl ayırt edebilirim? 
 • Hangi pozu ne için yapıyoruz? 
 • Hangi poz hangi bedenler için nasıl uygulanmalı? Neden? 
 • Hangi poz hangi amaçlar için nasıl uygulanmalı? Neden? 
 • Bir öğrencim ilk dersinde lotus pozuna girebiliyor, ben senelerdir pratik yapmama rağmen henüz giremiyorum. Bir gün girebilecek miyim? Bu durumun sebebi nedir? vb.  
 • Berivan’ın 30 veya 200 saatlik Yin Yoga Eğitimlerini tamamlamış İşlevsel Yaklaşım, Anatomi ve Asana analizi bilgi ve yetilerini pekiştirmek, geliştirmek isteyen yoga hocaları.
 • Herhangi bir yoga hocalık eğitimini tamamlamış, İşlevsel Yaklaşımı tanımak, anatomi ve asana analizi bilgi ve yetilerini geliştirmek isteyen yoga hocaları.
 • Anatomi bilgisini geliştirmek ve beden farklılıkları ve bunun hareketlere yansımalarını çözümlemek isteyen tüm beden üzerinde çalışan profesyoneller.
 • Yogaya İşlevsel Yaklaşımı tanıyıp, yogaya özel basitleştirilmiş bir anatomi bilgisi edinerek, kendi bedenini ve asanaların nedenini ve nasılını bilerek, anlayarak uygulama yapmak, pozları kendi bedenine adapte etmeyi öğrenmek isteyen meraklı yoga öğrencileri.

07:30 – 09:00 Pratik (Yardımcı eğitmen ile)

9:00 – 10:30 Kahvaltı

10:30 – 13:00 Teori (Berivan Aslan Sungur ile)

13:00-17:00 Dinlenme

17:00 – 20:00 Teori (Berivan Aslan Sungur ile)

Eğitim 23 Ağustos Salı günü 16:30’da başlayacak, 28 Ağustos Pazar günü 13:00’de sona erecektir.

Eğitimi tamamlayanlar 40 saatlik Yoga Alliance onaylı devamlı Eğitim Sertifikası almaya hak kazanacaktır. Bu eğitim, Berivan Aslan Sungur’un Yoga Alliance onaylı 300 Saatlik İleri Seviye Eğitimine dahildir. İsteyen tüm yoga hocaları için 300 saatlik programa sayılacaktır. 

Program ücreti 4.650 TL’dir. 15 Haziran’a kadar gerçekleştirilen kesin kayıtlarda ücret 3.950 TL’dir. Tüm fiyatlara KDV dahildir.

Hapaka.com platformu üzerinden, kredi kartlarına 12 aya kadar taksit imkanı sunulmaktadır.

Program ücretine, yol ve konaklama dahil değildir.

Detaylar ve tüm sorularınız için Damla Sakallı’ya ulaşabilirsiniz.

Cep : 0542 201 70 78
E-mail : [email protected]

Program ücretine, yol ve konaklama dahil değildir.

Konaklama seçenek ve ücretleri için  http://www.hizirkamp.com/ adresine bakabilir, rezervasyonunuz için direk Hızır Kamp ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Yukarıdaki fiyatlara Hapaka tarafından birçok kredi kartına 12 aya varan taksit yapılabilmektedir.

Berivan Aslan Sungur kimdir?

Berivan Aslan Sungur 2006 senesinden beri Türkiye’de Yin Yoga’nın yaygınlaşması ve sevilmesinde öncülük yapmış, bu alanda 12 senedir eğitmen eğitimleri veren bir eğitmendir. Yin Yoga ile tuttuğu alan, yıllar içerisinde şefkati merkez alan bir farkındalık çalışmasına evrilmiştir. Yogayı günümüz modern insanının hakikatini anlaması, kendi ile bağlantıya geçmesi için bir araç olarak kullanmaktadır. Yoga alanında sunduğu eğitimlerin yanı sıra, terapistler ile birlikte bedeni kullanarak yapılan iç çalışmalar ve yoga ile psikolojiyi iç içe geçiren pratikler sunmaktadır. Yin Yoga’nın yanı sıra 2009 senesinden beri anatomi, anatomik farklılıklar ve işlevsel yaklaşım konularını Türkiye’de ilk anlatanlardan biridir. Eğitimlerinde psikolojinin yanı sıra, anatomi konuları ağırlık taşımaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; IFM (Institut Français de la Mode) ’da Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Evlidir, iki oğlu vardır. 20 seneden uzun süredir yoga ve çok çeşitli içsel çalışma alanlarında eğitimler almakta olan Berivan, kendi hayat deneyimlerinden damıttıklarını, yoga öğretisi ile iç içe geçirmeye çalışmakta; sıradan bir hayatın içinde, yogayı, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır. Yoga ve hayata ilişkin Hthayat, Cnnturk iyilik sağlık, Yoga Journal Türkiye gibi çeşitli mecralarda yazıları bulunmaktadır. Hapaka.com dijital platformun kurucu ortaklarındandır.

www.berivanaslansungur.com

Berivan Aslan Sungur’un bakış açısıyla Yin Yoga

Yin Yoga, her yaşa ve seviyeye uygun, meditatif bir yoga uygulamasıdır. Uygulamanın özü, yoganın köklerine dayanır. Pozlarda uzun süreli kalınır ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılır. Bedene esneklik kazandırır. Hem zihni hem de bedeni meditasyona hazırlar.

Berivan, kişiye pozlara ezbere girmeyi öğretmek yerine, birlikte pozları ve öğrencinin bedenini tanıyarak, anlayarak, her gün, kişinin o günkü hakikatini baz alarak uygulama yapmayı aktarmaya çalışmaktadır. Yin Yoga’yı aktarış tarzı, alan dışında aldığı farklı eğitimler ve annelik, partner deneyimi ile seneler içerisinde evrilmiş ve özünde günümüz modern insanını kendine yaklaştırmaya niyet eden, şefkati ve farkındalığı odaklı bir uygulama halini almıştır.

Yin Yoga, modern yaşama hakim olan “aceleye, yapmaya, başarmaya odaklı” hayatımızı dengeleyici niteliktedir. İnsanı yavaşlatarak, kendini dinlemesine, kendi içine bakmasına vurgu yapar. Ruhu ile kopan bağını yeniden oluşturmasına, insanın kendine yaklaşmasına yardımcı olur. Bu anlamda günümüz insanı için yoga terapisi niteliğinde olabileceği söylenebilir. Diğer yandan fiziksel olarak da yang (dinamik, kasları güçlendirmeye odaklı) yoga uygulamasını ve tüm yang fiziksel aktiviteyi dengeler. Özellikle kalça, bel bölgesi, leğen kemiği, omurga ve bacaklardaki bağ dokularını hedef alır. Omurga sağlığı için çok faydalıdır.