Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası
Başlamak
This kurs is currently closed

Berivan Aslan Sungur ile Kendime Annelik 
Yüz yüze İnziva

Yoga, nefes, meditasyon ve somatik pratikler ile, sinir sistemi, şefkat, duygu düzenleme teorilerinin
bir arada
olduğu bir kendine bakım programı.
Yaz Dönemi 17-21 Temmuz 2024
Yüz yüze İnziva Programı
Kendime, ilişkilerime ve hayatıma yeni bir bakış için :
🌿 Sinir Sistemi Okuryazarlığı
🌿 İç İlişkiye Odaklanma
🌿 Duygu Düzenleme 
🌿 Şefkat ve Kabul
Kendinle sıkça eleştirisel, katı bir iç sesle konuşuyorsan;
İlişkilerinde anlayışı, şefkati çoğaltmak istiyor ancak bunu tam olarak nasıl yapabileceğini bilmiyorsan;
Biraz yavaşlamaya ve dinlenmeye, kendini dinlemeye ihtiyacın varsa;
İlişkilerinde hep aynı duygusal, düşünsel girdaplarda takılı kalıyor ve kendini hep aynı tepkileri verirken buluyorsan;
Bu program sana iyi gelebilir. 
Berivan, yıllardır yogayı insanların kendileri ile ilişkilerine ayna tutmak için bir araç olarak kullanıyor. Bu ilişki içerisinde, şefkat ve farkındalık odaklı bir iç ses geliştirmelerine katkı sunan bir alan açıyor. Bu program, bir parçası ile, Berivan’ın 14 senedir yoga hocalık eğitimleri aracılığı ile öğrettiği bu tavrın, yoga hocası olmak istemeyen, farklı kitlelerle de paylaşılma ihtiyacından doğdu. Berivan bu eğitimde yoga dışında, herkesin uygulayabileceği sinir sistemi regülasyonuna yönelik çeşitli somatik pratikler, nefes egzersizleri öğretiyor. Beden odaklı çalışmalar ile, sinir sistemi, regülasyon, kaynaklar, bağlanma, şefkat, kabul, teslimiyet, çaba gibi kavramları bir araya getiriyor. Katılımcıları iç ilişkilerine odaklanarak, yoga, nefes, topraklanma ve somatik egzersizlerle, beden ile hemhal olmaya davet ediyor. 
Program, ideal bir hali öğrenip kendimize empoze etmeye çalışmak yerine, halimizi şefkatle anlamaya ve kabul etmeye, öğrenilenlerle hayatımızda ne gibi adımlar atabileceğimizi gerçekçi bir şekilde ele almaya yönlendiriyor. Program süresince hem kendi bedeninizle daha yakın, samimi bir ilişki kurmaya dair adımlar atıp, hem de polivagal teori, sinir sistemi, duygu düzenleme gibi kavramları hayatın içinden ve son derece anlaşılır bir şekilde öğreniyor olacaksınız.
Hayatımızda başımıza gelenleri, belki bazı insanları değiştirmeye biliriz; ancak radikal kabulü, şefkati, duygularımızı düzenleme, sinir sistemimizi yatıştırma yollarını, “kabımızı” genişletmeyi öğrenerek aynı hayata bambaşka bakma ve bambaşka cevaplar vermeyi geliştirebiliriz. Bu program bedeniyle ve kendisiyle daha yakın, hakiki bir ilişki kurmak isteyen herkes için. Özellikle zor ve bilinmezlik dönemleri ile, hayatın içinde ilişkilerimize bambaşka bir yerden bakabilmek için.
Program yüz yüze ve doğa içerisinde yapılacaktır. Pratik ve teorik çalışmalar gün boyunca iç içe geçecektir. Katılımcıların gün içerisinde kendileri ile kalacakları, Hızır Kamp’ın doğasında dinlenmeye, suya girmeye ayırabilecekleri zamanları olacaktır.
  Niyet
 • Zorlu duyguları barındıran ve sinir sisteminin esnekliğini talep eden zamanlarda güçlü ve esnek kalabilmek için kaynaklar edinmek;
 • Sistemlerimizin “zor” ve “bilinmez”i taşıma kapasitesini  geliştirmek;
 • İnsanın kendi hakikati ile daha samimi bir bağ kurmasında, ihtiyaçlarını fark edip gözetmesinde, şefkatli bir iç ses geliştirmesinde adım atmasına katkı sunmak; 
 • Kendimizle ilişkimize ve başkaları ile ilişkilerimize ayna tutabilecek, bağlanma odaklı yeni bakış açıları kazanmak;
 • Birlikte, hakiki ve güvende hisseden bir topluluk oluşturarak; destekli bir şekilde, tüm bunları hayata geçirme gücünü içimizde bulmak

Mezunlar Ne Dediler ?

 • Bedenle, duyum ve duygularla bağlantı kurmanın önemi, duygu ve duyumların dili
 • Tolerans penceremizi, psikolojik  anlamda esneme kapasitemiz
 • Regülasyon, koregülasyon becerilerimiz
 • Topraklanma, kaynaklarımız
 • Kendimizle ve başkaları ile ilişkilerimizde, içsel ilişkisel dialoğumuz
 • Zor zamanlara yönelik esnek dayanıklılık stratejileri
 • Hayatın içerisinde polivagal teori
 • Dikkat verme ve bağ kurma becerilerimiz
 • Kendime ve diğerine şefkat duymanın yolları
 • Hayatın içinde radikal kabul ve teslimiyeti geliştirme
 • Bağlanma modellerimizin günlük hayatımıza yansımaları
 • Hayata aktarım ve entegrasyon : tüm bu bilgilerin hayatın içinde nasıl yaşadığını, yaşanabileceğini üzerine paylaşımlar, tecrübe aktarımları, teoriyi hayatın içinde deneyimleme ve bedene indirme süreçlerine girme
 • İlişkilerinde zorlanan, kendisi ve başkaları ile ilişkilerinde şefkat, farkındalık ve kabul üzerinde çalışmak isteyen herkes
 • Zor ve bilinmezlik zamanlarında bir topluluk tarafından desteklenmek isteyen herkes
 • Basit egzersizlerle hayatını kolaylaştırmayı, sinir sistemini güçlendirmeyi öğrenmek isteyen herkes
 • Berivan’ın beden çalışmalarını, sinir sistemi, psikoloji bilgilerini kendi süzgecinden nasıl  hayatla iç içe geçirdiğini dinlemek ve onunla  teorik/pratik çalışmalara katılmak isteyen herkes
 • Kendi yoga derslerine çeşitli sinir sistemi bilgilerini ve somatik pratikleri dahil etmek isteyen tüm yoga uzmanları

Uygulanacak tüm yoga, meditasyon ve somatik pratikler herkese uygun, deneyim gerektirmeyen pratikler olacaktır.

Günlük Program

17 Temmuz Çarşamba

17:00 – 18:00 Açılış çemberi, tanışma, niyet

18:00- 19:30 Pratik ve teori

18-19-20 Perşembe, Cuma, Cumartesi (Bu 3 gün program aynı olacaktır.)

08:00-09:00 Bedenle bağlantı pratikleri

9:00-11:00 Kahvaltı

11:00 – 13:00 Teori ve somatik pratikler

13:00-17:30 Dinlenme, serbest zaman

17:30 – 20:00 Teori ve somatik pratikler

21 Temmuz Pazar

08:00-09:00 Bedenle bağlantı pratikleri

9:00-11:00 Kahvaltı

11:30 – 13:00 Kapanış, paylaşım

Serbest zamanlarda, Hızır Kamp’da konaklayan tüm katılımcılar, kamp alanının müthiş doğasında zaman geçirebilecek, dinlenecek, tertemiz bir suya girerek serinleyebileceklerdir.

Programı tamamlayanlar, 30 saatlik bir katılım belgesi almaya hak kazanacaktır.

Yoga uzmanları bu 30 saatlik sertifikayı YACEP’e saydırabilmektedirler. Ayrıca program, Berivan Aslan Sungur ile 300 Saatlik Hocalığı Geliştirme Yolu’nun da bir parçasıdır.

Program Ücreti : 12.500 TL (KDV dahil).
Avantajlı erken ödeme fiyatı: 9.500 TL – 2 Mayıs 2024 tarihine kadar geçerlidir.
Kredi kartlarına 12 aya kadar taksit imkanı sunulmaktadır.

Detaylar ve tüm sorularınız için Ece Örken’e ulaşabilirsiniz.
Cep : 0542 201 70 78
E-mail : [email protected]

Katılımcı sayısı 30 kişi ile sınırlıdır. Bu program Berivan Aslan Sungur’un tek herkese açık sunduğu yaz inzivasıdır. Katılmayı gerçekten isteyenlerin kayıtlarını geciktirmemelerini öneririz.

Konaklama ve ulaşım, programdan ayrıdır. Konaklama seçenek ve ücretleri için  http://www.hizirkamp.com/ adresine bakabilir, rezervasyonunuz için direkt Hızır Kamp ile iletişime geçebilir ve ödemeyi yapabilirsiniz. Ulaşım her katılımcının kendisi tarafından organize edilecektir. Ulaşım ve konaklamanın program ile direkt bir bağlantısı bulunmamaktadır.

2 Mayıs 2024 tarihine kadar herhangi bir sebeple programa katılmaktan vazgeçilmesi halinde  program ücreti % 100 kesintisiz olarak iade edilir.

2 Mayıs 2024– 1 Temmuz 2024 tarihleri arasında herhangi bir sebeple programa katılmaktan vazgeçmesi halinde program ücretinin %50’sini iade edilir. 

1 Temmuz 2024’den itibaren program dökümanları ve program sayfaları katılımcılara açılmış olacağı için bu  tarih itibariyle ücret iadesi mümkün değildir.

Program ücreti ve katılım hakkı 17 Temmuz 2024- 21 Temmuz 2024 tarihleri arasında düzenlenen Kendime Annelik Yaz Dönemi Yüz yüze İnziva programı için geçerlidir. Bu hak başkasına devredilemez ve başka dönemlerdeki eğitimler yerine kullanılamaz. Konaklama için yaptığınız rezervasyonun iptal ve ücret iadesini direkt Hızır Kamp ile görüşebilirsiniz.

12 aya kadar taksit imkanı olan kredi kartları:

Banka transferi için: [email protected] veya 0542 201 70 78  (Çağrı, Whatsapp)

Program ile ilgili daha fazla bilgi ve tüm sorularınız için
program koordinatörü Ece Örken’e [email protected] e-posta adresinden ve
0542 201 70 78 numaralı telefondan
  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Berivan Aslan Sungur kimdir?

Berivan Aslan Sungur Türkiye’de Yin Yoga’nın yaygınlaşması ve sevilmesinde öncü bir rol oynamıştır, yüzlerce yoga hocası yetiştirmiştir. 20 seneyi aşkın bir süredir aktif olarak yoga, meditasyon, anatomi, psikoloji, astroloji, mindfulness, sinir sistemi gibi alanlarda eğitimler almaktadır. 10’lu yaşlarından beri, farklı metodlar aracılığı ile kendi iç çalışmasına odaklanmaktadır.
Yoga ve beden odaklı çalışmalar ile tuttuğu alan, zaman içerisinde, insanların kendilerine yakınlaşmalarına, sinir sistemlerini yatıştırmalarına, hayatlarında “radikal kabulü” ve daha şefkatli bir iç sesi geliştirmelerine hizmet eden bir alana dönüşmüştür. Berivan, teorik bilgileri kendi hayat deneyimlerinden damıttıkları ile bir araya getirmekte; teoriyi hayatın içinden, herkesin anlayabileceği bir yerden aktarmaktadır. Yaklaşık 10 yıldır, terapistler ile birlikte, beden odaklı pratikler, yoga ile psikolojiyi iç içe geçiren çalışmalar sunmaktadır. 5 yıl kadar bir psikiyatrın yanında bulunmuş, çeşitli eğitim ve süpervizyonlar almıştır. Integral Somatic Psychology, Somatic Attachment Therapy, Bodynamics Beden Psikoterapisi Temel Eğitimleri gibi çeşitli eğitimleri tamamlamıştır. Şu anda Somatik Deneyimleme Uygulayıcı Eğitimi ve psikoloji Yüksek Lisansı eğitimlerine devam etmektedir.
Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; IFM (Institut Français de la Mode)’da Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Evlidir, iki oğlu vardır. Yoga ve hayata ilişkin hthayat, cnnturk iyilik sağlık, Yoga Journal Türkiye, Pozitif Dergisi Mindfulness gibi çeşitli mecralarda yazıları bulunmaktadır. Batı Yapı şirketi ve Hapaka.com dijital platformu kurucu ortaklarındandır. Yuvam Dünya Derneği üyesidir. Sıradan bir şehir hayatı içerisinde, yogayı, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır.

www.berivanaslansungur.com

www.hapaka.com

Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!