Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası
Başlamak
This kurs is currently closed

Berivan Aslan Sungur ile Kendime Annelik 
 Kış Programı (Online)

Yoga, nefes, meditasyon ve somatik pratikler ile, sinir sistemi, şefkat, duygu düzenleme teorilerinin bir arada
olduğu bir kendine bakım programı.
5 Aralık 2023- 9 Ocak 2024
Kendime, ilişkilerime ve hayatıma yeni bir bakış için :
🌿 Sinir Sistemi Okuryazarlığı
🌿 İç İlişkiye Odaklanma
🌿 Duygu Düzenleme 
🌿 Şefkat ve Kabul
Kendinle sıkça eleştirisel, katı bir iç sesle konuşuyorsan;
İlişkilerinde anlayışı, şefkati çoğaltmak istiyor ancak bunu tam olarak nasıl yapabileceğini bilmiyorsan;
Biraz yavaşlamaya ve dinlenmeye, kendini dinlemeye ihtiyacın varsa;
İlişkilerinde hep aynı duygusal, düşünsel girdaplarda takılı kalıyor ve kendini hep aynı tepkileri verirken buluyorsan;
Bu program sana iyi gelebilir.
Berivan, yıllardır yogayı insanların kendileri ile ilişkilerine ayna tutmak için bir araç olarak kullanıyor. Bu ilişki içerisinde, şefkat ve farkındalık odaklı bir iç ses geliştirmelerine katkı sunan bir alan açıyor. Bu program, bir parçası ile, Berivan’ın 14 senedir yoga hocalık eğitimleri aracılığı ile öğrettiği bu tavrın, farklı kitlelerle paylaşılma ihtiyacından doğdu. 
Yogayı hayatın içinden bir yerden ele alan Berivan, bu eğitimde beden odaklı çalışmalar ile, sinir sistemi, regülasyon, kaynaklar, bağlanma, şefkat, kabul, teslimiyet, çaba gibi kavramları bir araya getiriyor. Katılımcıları iç ilişkilerine odaklanarak, yoga, nefes, topraklanma ve somatik egzersizlerle, beden ile hemhal olmaya davet ediyor. 
Online eğitimde her hafta belli pratikler öğreniliyor, uygulanıyor ve teorik konular işleniyor. Öğrenilenler hafta hafta hayatın içinde kullanılırken, öğrenciler bu süreçte bilgilerin ve pratiklerin hayata entegrasyonunda destekleniyor.  
Programın en kıymetli özelliklerinden biri,  tüm teorik bölümün, ideal bir hali öğrenip kendimize empoze etmeye çalışmak yerine, halimizi şefkatle anlamaya ve kabul etmeye, öğrenilenlerle hayatımızda ne gibi adımlar atabileceğimizi gerçekçi bir şekilde ele almaya yönlendirmesi. Berivan’ın birçok yerde duyulan, polivagal teori, sinir sistemi, duygu düzenleme gibi kavramları tamamen hayatın içinden ve son derece anlaşılır bir şekilde anlatması. Tüm bunlar bilginin hayata entegrasyonuna önemli bir katkı sağlıyor.
Program, bilişsel bir öğrenmeden öte, hepimizin hayatımızda işimize yarayacak türlü bilgileri bedenimize indirme ve hayatımıza entegre etmeye odaklı bir program.
 Hayatımızda başımıza gelenleri, belki bazı insanları değiştirmeye biliriz; ancak radikal kabulü, şefkati, duygularımızı düzenleme, sinir sistemimizi yatıştırma yollarını, “kabımızı” genişletmeyi öğrenerek aynı hayata bambaşka bakma ve bambaşka cevaplar vermeyi geliştirebiliriz. Bu program bedeniyle ve kendisiyle daha yakın, hakiki bir ilişki kurmak isteyen herkes için. Özellikle zor ve bilinmezlik dönemleri ile, hayatın içinde ilişkilerimize bambaşka bir yerden bakabilmek için.
  Niyet
 • Zorlu duyguları barındıran ve sinir sisteminin esnekliğini talep eden zamanlarda güçlü ve esnek kalabilmek için kaynaklar edinmek;
 • Sistemlerimizin “zor” ve “bilinmez”i taşıma kapasitesini  geliştirmek;
 • İnsanın kendi hakikati ile daha samimi bir bağ kurmasında, ihtiyaçlarını fark edip gözetmesinde, şefkatli bir iç ses geliştirmesinde adım atmasına katkı sunmak; 
 • Kendimizle ilişkimize ve başkaları ile ilişkilerimize ayna tutabilecek, bağlanma odaklı yeni bakış açıları kazanmak;
 • Birlikte, hakiki ve güvende hisseden bir topluluk oluşturarak; destekli bir şekilde, tüm bunları hayata geçirme gücünü içimizde bulmak
 • 6 haftaya yayılan online eğitimle öğrenilen pratik ve teorik bilgileri hayatımıza entegre etme ve entegrasyonda gruptan, eğitim ekibinden destek alma

Mezunlar Ne Dediler ?

 • Bedenle, duyum ve duygularla bağlantı kurmanın önemi, duygu ve duyumların dili
 • Tolerans penceremizi, psikolojik  anlamda esneme kapasitemiz
 • Regülasyon, koregülasyon becerilerimiz
 • Topraklanma, kaynaklarımız
 • Kendimizle ve başkaları ile ilişkilerimizde, içsel ilişkisel dialoğumuz
 • Zor zamanlara yönelik esnek dayanıklılık stratejileri
 • Hayatın içerisinde polivagal teori
 • Dikkat verme ve bağ kurma becerilerimiz
 • Kendime ve diğerine şefkat duymanın yolları
 • Hayatın içinde radikal kabul ve teslimiyeti geliştirme
 • Bağlanma modellerimizin günlük hayatımıza yansımaları
 • Yeni iletişim modelleri
 • Ve en önemlisi hayata aktarım ve entegrasyon : tüm bu bilgilerin hayatın içinde nasıl yaşadığını, yaşanabileceğini üzerine paylaşımlar, tecrübe aktarımları, teoriyi hayatın içinde deneyimleme ve bedene indirme süreçlerine girme
 • İlişkilerinde zorlanan, kendisi ve başkaları ile ilişkilerinde şefkat, farkındalık ve kabul üzerinde çalışmak isteyen herkes
 • Zor ve bilinmezlik zamanlarında bir topluluk tarafından desteklenmek isteyen herkes
 • Basit egzersizlerle hayatını kolaylaştırmayı, sinir sistemini güçlendirmeyi öğrenmek isteyen herkes
 • Berivan’ın beden çalışmalarını, sinir sistemi, psikoloji bilgilerini kendi süzgecinden nasıl  hayatla iç içe geçirdiğini dinlemek ve onunla  teorik/pratik çalışmalara katılmak isteyen herkes
 • Kendi yoga derslerine çeşitli sinir sistemi bilgilerini ve somatik pratikleri dahil etmek isteyen tüm yoga uzmanları

Uygulanacak tüm yoga, meditasyon ve somatik pratikler herkese uygun, deneyim gerektirmeyen pratikler olacaktır.

Program 05 Aralık 2023- 09 Ocak 2024 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Buluşma gün ve saatleri :

05 Aralık, 12 Aralık, 19 Aralık, 26 Aralık ve 02 Ocak, 09 Ocak

 Salı akşamları 20.00-22.45

Bu buluşmalar canlı Berivan Aslan Sungur ile ağırlıklı teori ve bazı somatik pratikler, nefes, topraklanma egzersizleri ile geçecektir.

Buluşmaların kaydı, her buluşmayı izleyen 15 gün boyunca katılımcılara tekrar veya canlı katılamama durumlarında destek olmak amaçlı açık tutulacaktır.

Yukarıda tarihleri verilen canlı buluşmalar dışında; katılımcılarla, program süresince kendi zamanlarında uygulayacakları Berivan Aslan Sungur rehberliğinde gerçekleşmiş, çeşitli kayıtlı yoga ve somatik pratikler sunulacaktır. Bu pratikler program sürecinin tamamlayıcı bir parçasıdır. Herkes öğrenilen teorik bilgilerin yanı sıra bu pratikleri kendi zamanında uygulayabilecektir. 

 

Programı tamamlayanlar, 30 saatlik bir katılım belgesi almaya hak kazanacaktır.

Yoga uzmanları bu 30 saatlik sertifikayı YACEP’e saydırabilmektedirler. Ayrıca program, Berivan Aslan Sungur ile 300 Saatlik Hocalığı Geliştirme Yolu’nun da bir parçasıdır. Sertifika saatlerini Yoga Alliance Devamlı Eğitim Sertifikası (YACEP) olarak Yoga Alliance’a saydırmak isteyenler veya Berivan Aslan Sungur ile 300 Saatlik programı tamamlayanlar, buluşmalara canlı katılım göstermelidirler. Katılamadıkları durumda asistanların kendilerinden kayıtları izlediklerine dair doldurmaları istedikleri google doc’u canlı verilen eğitim tarihini izleyen 10 gün içerisinde doldurmaları beklenmektedir.

Program Ücreti : 7.500 TL (KDV Dahildir).

Kredi kartlarına 12 aya kadar taksit imkanı sunulmaktadır.

Detaylar ve tüm sorularınız için eğitim koordinatörü Damla Sakallı’ya ulaşabilirsiniz.

Cep : 0542 519 50 03

E-mail : [email protected]

30 Kasım 2023’e  kadar herhangi bir sebeple programa katılmaktan vazgeçilmesi halinde, program ücreti % 100 kesintisiz olarak iade edilir.

30 Kasım 2023 tarihininden sonra kadar herhangi bir sebeple programa katılmaktan vazgeçmesi halinde, program ücretinin %50’sini iade edilir. 

1 Aralık 2023’den itibaren program dökümanları ve program sayfaları katılımcılara açılmış olacağı için, ücret iadesi mümkün değildir.

Program ücreti ve katılım hakkı 05 Aralık 2023- 09 Ocak 2024 tarihleri arasında düzenlenen Kendime Annelik Kış Dönemi online programı için geçerlidir. Bu hak başkasına devredilemez ve başka dönemlerdeki eğitimler yerine kullanılamaz.

Başlayan bu programa katılmak için son fırsat.
İlk Buluşmayı kayıtlardan tekrar edip, senede bir kere açılan bu programa hemen katılabilirsiniz .

12 aya kadar taksit imkanı olan kredi kartları:

Banka transferi için: [email protected] veya 0542 519 50 03  (Çağrı, Whatsapp)

 • Yukarıdaki fiyatlara Hapaka tarafından birçok kredi kartına 12 aya varan taksit yapılabilmektedir.
 • Havale/EFT ile ödemek için Damla Sakallı’ya [email protected] e-posta adresinden ve 0542 519 5003 numaralı telefondan  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.
Program ile ilgili daha fazla bilgi ve tüm sorularınız için
program koordinatörü Damla Sakallı’ya [email protected] e-posta adresinden ve
 0542 519 5003 numaralı telefondan
  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Berivan Aslan Sungur kimdir?

Berivan Aslan Sungur Türkiye’de Yin Yoga’nın yaygınlaşması ve sevilmesinde öncü bir rol oynamıştır, yüzlerce yoga hocası yetiştirmiştir. 20 seneyi aşkın bir süredir aktif olarak yoga, meditasyon, anatomi, psikoloji, astroloji, mindfulness, sinir sistemi gibi alanlarda eğitimler almaktadır. 10’lu yaşlarından beri, farklı metodlar aracılığı ile kendi iç çalışmasına odaklanmaktadır.
Yoga ve beden odaklı çalışmalar ile tuttuğu alan, zaman içerisinde, insanların kendilerine yakınlaşmalarına, sinir sistemlerini yatıştırmalarına, hayatlarında “radikal kabulü” ve daha şefkatli bir iç sesi geliştirmelerine hizmet eden bir alana dönüşmüştür. Berivan, teorik bilgileri kendi hayat deneyimlerinden damıttıkları ile bir araya getirmekte; teoriyi hayatın içinden, herkesin anlayabileceği bir yerden aktarmaktadır. Yaklaşık 10 yıldır, terapistler ile birlikte, beden odaklı pratikler, yoga ile psikolojiyi iç içe geçiren çalışmalar sunmaktadır.
Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; IFM (Institut Français de la Mode)’da Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Evlidir, iki oğlu vardır. Yoga ve hayata ilişkin hthayat, cnnturk iyilik sağlık, Yoga Journal Türkiye, Pozitif Dergisi Mindfulness gibi çeşitli mecralarda yazıları bulunmaktadır. Hapaka.com dijital platformu kurucu ortaklarındandır. Yuvam Dünya Derneği üyesidir. Sıradan bir şehir hayatı içerisinde, yogayı, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır.

www.berivanaslansungur.com

www.hapaka.com

Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!