Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Berivan Aslan Sungur ile Kendime Annelik  

Bağlanma. Duygu Düzenleme. İç İlişkiye Odaklanma. (Online)
Eylül 2022 – Aralık 2022
Berivan, uzun senelerdir yogayı insanların kendileri ile ilişkilerine ayna tutmak için bir araç olarak kullanıyor. Bu ilişki içerisinde, şefkat ve farkındalık odaklı bir iç ses geliştirmelerine katkı sağlayabilecek bir alan açıyor. Bu program, bir anlamda, Berivan’ın 13 senedir yoga hocalık eğitimleri aracılığı ile öğrettiği bu tavrın, daha farklı kitlelerle paylaşılma ihtiyacından doğdu. Yoganın hayatın içindeki karşılığını anlatan ve bunu yaşamaya gayret eden Berivan, bu eğitimle şefkat, kabul, teslimiyet, çaba kavramlarını; bağlanma, sinir sistemi bilgileri ile bir araya getiriyor.
Bu programla, katılımcıları iç ilişkilerine odaklanarak, yoga, nefes, topraklanma ve somatik egzersizlerle, beden ile hem hal olmaya davet ediyor.
Programın teori kısmının ana ekseni, “sinir sistemi okur yazarlığına” dayanıyor. Berivan sinir sistemi konusunu, regülasyon, bağlanma, tolerans penceresi gibi kavramları, hayatın içinden örneklerle ele alıyor. Teoriyi beden odaklı pratiklerle iç içe geçiriyor. Bizi, yeni bir iç ses geliştirmeye ve olana, kabul ve şefkatle bakma becerilerimizi geliştirmeye davet ediyor. 
Program Ücreti
Programın ücreti 4.450 TL’dir. 8 Eylül’e kadar gerçekleştirilen kesin kayıtlarda ücret 3.450 TL’dir. Tüm fiyatlara KDV dahildir.
Hapaka.com platformu üzerinden, kredi kartlarına 12 aya kadar taksit imkanı sunulmaktadır.
Detaylar ve tüm sorularınız için Damla Sakallı’ya ulaşabilirsiniz.
Cep: 0542 519 50 03
E-mail: [email protected]

Mezunlar Ne Dediler ?

Bu programın satışı kapanmıştır. Yeni dönem program kayıtları ve program ile ilgili tüm sorularınız için program koordinatörü Damla Sakallı’ya [email protected] e-posta adresinden ve 0542 519 5003 numaralı telefondan
(Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.
 • Bedenle, duyum ve duygularla bağlantı kurmanın önemi, duygu ve duyumların dili
 • Tolerans penceremiz, esneme kapasitemiz
 • Regülasyon, coregülasyon becerilerimiz
 • Topraklanma, kaynaklarımız
 • Kendimizle ve başkaları ile ilişkilerimizde, içsel ilişkisel dialoğumuz
 • Dikkat verme ve bağ kurma becerilerimiz
 • Şefkat yolu
 • Kabul, teslimiyet ve çaba kavramları, hayatımızdaki yerleri
 • Bağlanma modellerimizin günlük hayatımıza yansımaları
 • Yeni iletişim modelleri

Berivan, yıllardır yogayı insanların kendileri ile ilişkilerine ayna tutmak için bir araç olarak kullanıyor. Bu ilişki içerisinde, şefkat ve farkındalık odaklı bir iç ses geliştirmelerine katkı sağlayabilecek bir alan açıyor. Bu program, bir parçası ile, Berivan’ın 15 senedir yoga hocalık eğitimleri aracılığı ile öğrettiği bu tavrı, yoga hocası olmayanların da hayatlarına katabilmeleri  için geliştirildi.

Diğer yandan, Berivan’ın verdiği tüm eğitimlerin genelde, en çok yer fayda görülen kısımları, hayat ve insanın, beden farkındalığı ve yoga ile de birlikte konuşulduğu bölümleri. Ve bu programın ortaya çıkmasının bir başka sebebi de, öğrencilerinin, Berivan’a sadece bu konulara odaklanan bir eğitim açmasına dair davetleri.

 • İnsanın kendi hakikati ile daha samimi bir bağ kurmasında, kendi ihtiyaçlarını fark edip gözetmesinde, daha şefkatli bir iç ses geliştirmesinde bir adım atmasına katkı sunmak.
 • Zorlu duyguları barındıran, sinir sisteminin esnekliğini talep eden zamanlar için hazırlık yapmak, hayatımıza kolayca dahil edebileceğimiz çeşitli pratikler sunmak.
 • Kendimizle ilişkimize ve başkaları ile ilişkilerimize ayna tutabilecek, bağlanma odaklı bakış açıları kazanmak.
 • Kendisi ve başkaları ile ilişkilerinde şefkat, farkındalık ve kabul üzerinde çalışmak isteyen herkes
 • Sinir sistemini güçlendirmek, bedenini kullanarak iç çalışma yapmak isteyen herkes
 • Berivan’ın hayata yaklaşımını dinlemek ve onunla hem teorik hem de pratik çalışmalara katılmak isteyen herkes
 • Kendi yoga derslerine çeşitli sinir sistemi bilgilerini ve somatik pratikleri dahil etmek isteyen yoga uzmanları


Uygulanacak tüm yoga, meditasyon ve somatik pratikler herkese uygun, deneyim gerektirmeyen pratikler olacaktır.

Online buluşmalar aşağıdaki tarihlerde, perşembe günleri 20:45 – 23:15 arasında gerçekleşecektir:

29 Eylül
6, 13, 27 Ekim
3, 10, 24 Kasım
1, 8, 15 Aralık

Buluşmalara canlı katılım önemlidir ancak canlı buluşmayı kaçıranlar ya da aynı hafta içerisinde içeriği tekrar etmek isteyenler için, her buluşmanın kaydı alınacaktır. Kayıtlar her buluşmayı izleyen 1 hafta boyunca sistemde yeniden izlenime açık olacaktır.

Buluşmaların teori ve pratik ağırlığı, o haftanın akışına göre düzenlenecektir. Genelde her buluşma, hem pratik hem de teorik bir kısım içerecektir.

Program yaklaşık 3 aya yayılan, Berivan Aslan Sungur ile birebir 25 saatlik çalışma ve katılımcıların öğrendiklerini hayata entegre edebilmelerine destek olacak yaklaşık 5 saatlik ev çalışmalarını içermektedir. Program totalde 30 saattir.

Program Berivan Aslan Sungur ile birebir 25 saatlik çalışmayı içermektedir. Katılımcılara öğrenilenleri hayatlarına entegre edebilmeleri için program süresince üzerinde düşünülecek, çalışılacak ek çalışmalar verilecektir.  Programın tamamını tamamlayan kişiler, 30 saatlik bir sertifika almaya hak kazanacaktır.

Yoga uzmanlarından, bu sertifika saatlerini Yoga Alliance Devamlı Eğitim Sertifikası (YACEP) olarak Yoga Alliance’a saydırmak isteyenler,  buluşmaların yüzde 80 ine canlı katılmaklılardır. Bu program saatleri, ayrıca Berivan Aslan Sungur’un Yoga Alliance onaylı 300 Saatlik Uzmanlığını Geliştirme Programı’na da dahildir. 

Programın ücreti 4.450 TL’dir. Tüm fiyatlara KDV dahildir.

Hapaka.com platformu üzerinden, kredi kartlarına 12 aya kadar taksit imkanı sunulmaktadır.

Program ile ilgili daha fazla bilgi ve tüm sorularınız için program koordinatörü Damla Sakallı’ya [email protected] e-posta adresinden ve 0542 519 5003 numaralı telefondan  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

 

Program ile ilgili daha fazla bilgi ve tüm sorularınız için
program koordinatörü Damla Sakallı’ya [email protected] e-posta adresinden ve
 0542 519 5003 numaralı telefondan
  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Berivan Aslan Sungur kimdir?

Berivan Aslan Sungur 2006 senesinden beri Türkiye’de Yin Yoga’nın yaygınlaşması ve sevilmesinde öncülük yapmış, bu alanda 13 senedir eğitmen eğitimleri veren, deneyimli bir eğitmendir. Yoga ile tuttuğu alan, yıllar içerisinde şefkati merkez alan bir farkındalık çalışmasına evrilmiştir. Yogayı günümüz modern insanının hakikatini anlaması, kendi ile bağlantıya geçmesi için bir araç olarak kullanmaktadır. Yoga ve anatomi alanında sunduğu eğitimlerin yanı sıra, terapistler ile birlikte bedeni kullanarak yapılan iç çalışmalar, yoga ile psikolojiyi iç içe geçiren pratikler sunmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; IFM (Institut Français de la Mode) ’da Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. 13 senelik evlidir, 9,5 ve 6,5 yaşlarında iki oğlu vardır. 20 seneden uzun süredir yoga, meditasyon, farkındalık, psikolojik astroloji, psikoloji gibi alanlarda çok çeşitli eğitimler almıştır. En büyük öğretmeni, hayatın kendisi ve 25 yıllık kendi iç çalışma pratiğidir. Berivan, kendi hayat deneyimlerinden damıttıklarını, yoga, meditasyon öğretisi ile iç içe geçirmeye çalışmakta; sıradan bir hayatın içinde, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır. Yoga, farkındalık ve hayata ilişkin Hthayat, Cnnturk iyilik sağlık, Yoga Journal Türkiye, Pozitif dergisi gibi çeşitli mecralarda yazıları bulunmaktadır. Hapaka.com dijital platformun kurucu ortaklarındandır.

Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!