Veganlığa Giriş Semineri

Vegan beslenmeyi pek çok kişi merak edip denemeye hevesli olsa da, vegan bir beslenme şeklinin getireceği düşünülen zorluklar veya sağlığını kaybetme endişesi sizi bunu denemekten alıkoyuyor olabilir.  Denese de devam ettiremeyen, bilgi yetersizliği nedeniyle bırakmak zorunda kalanların olduğunu görmek de korkutucu ve heves kırıcı olabilir.  Bilinçli ve hazırlıklı yaklaşıldığı sürece vegan bir beslenme şekli, son derece sağlıklı bir şekilde sürdürülebilir.  

Anlaşılabilir bir dille ve uygulanabilir adım önerileriyle dolu olacak bu seminerin sonunda katılımcılar, vegan olma fikri ve bu fikri uygulamaya geçirme sürecinde onları destekleyecek tüm bilgi birikimine sahip olacaklar.

Bu seminerde veganlığı merak edenler veya vegan olmayı düşünenler için giriş seviyesinde, anlaşılır bir dille aşağıdaki konular işlenecektir:

 • Vegan beslenirken nasıl sağlıklı kalırsınız?
 • Vegan olmayı düşünürken dikkat edilecek noktalar, nasıl hazırlanmak gerekiyor?
 • Vegan olunca sizi neler bekliyor?
 • Doğru bilinen yanlışlar
 • Temel vegan beslenme prensipleri
 • İlk vegan olunca dikkat edilmesi gerekenler

Seminer sonunda, katılımcılarla önemli noktalar ve birkaç pratik tarif içeren bir pdf doküman paylaşılacaktır. Bu seminer, vegan olmayanların ve herkesin katılımına uygundur.

Etkinliğe katılabilmek için, etkinliğin olduğu gün ve saatte e-posta ve şifrenle www.hapaka.com’a giriş yaparak bu sayfadaki ‘Katılmak için Tıkla’ butonuna basman yeterli. Böylece mail ve link olmaksızın, direk canlı buluşmaya katılabileceksin.

Yeliz Utku ile gerçekleşen Vegan Olmak: Neden ve Nasıl? konulu Pazar Sohbetimiz sırasında tavsiye ettiği, veganlıkla ilgili faydalı bilgiler içeren kitaplar listesi:

 1. Vegan Olma Rehberi-Dr. Neal Barnard
 2. Ölmek ya da Ölmemek – Dr. Michael Greger
 3. Çin Mucizesi –Dr. Colin Campbell
 4. Peynir Tuzağı – Dr. Neal Barnard
 5. Vegan Beslenme- Dr. Murat Kınıkoğlu
 6. Süper Bağışıklık – Dr. Joel Fuhrman
 7. Kolay Mutlu Mutfak – Miki Mottes
 8. Yoga ve Vejetaryenlik – Sharon Gannongerçekleşe

Yeliz Utku

Veganlığa Giriş Semineri