Şamanik Yolculuk

Davul ve ses yöntemini kullanarak; anlatım, bedeni hazırlama (Çakra Dansı), Şamanik yolculuk ve uyumlanma aşamalarını deneyimleyeceğimiz Işık Dikmen rehberliğindeki bu seminerde; belki çocukluktan beri parlama fırsatı bulamamış özümüzün ışığını parlatmaya ve hayata özümüzün hediyesini sunmaya niyet edeceğiz.

Hayatımızın başlangıcı olan çocukluk evresinde karşılanmamış ihtiyaçlarımız, hayatımızın akışında ve enerji bedenlerimizde tıkanıklıklar meydana getirir.

Şamanik Pratikler de; insan psikolojisi ve insan ruhunun sağlığı için tıpkı modern psikoloji bilimi gibi ruhsal ve enerjetik beden tıkanıklarının kökeni olan erken çocukluk evresinin ‘’iyileşmesi’’ ile ilgilenir. Kozmoz’a ve hayatın döngülerine uyumlanma kılavuzu olan Şamanik Pratikler, bu tıkanıkları Toprak ana ruhlarından yardım isteyerek akışkanlığa ve uyuma davet eder. Bu pratikler, ‘’enerjetik iyileşme’’ye yardım etmeye niyet eder.

‘Enerjetik İyileşme ‘’nin hayatımızı daha özgür ve içten yaşayabilmemiz için gerçekleşmesi ön görülür. Bu seminerde de; yüksek ata ruhlar tarafından bize miras kalan Şamanik yöntemlerden yararlanarak, ‘’iyi bir niyetle’’ şamanik şifa alanına; enerji bedenlerimizle bir yolculuk deneyimleme niyeti ile bir araya geleceğiz.

Yolculuğumuzda davul ritmi yöntemini kullanacağız. Tekrar eden davul sesi yardımıyla beyin dalgalarımızı yavaşlatarak bilincimizin farklı bir seviyesine (bebek, belki de anne karnı haline) rehberli bir keşfe çıkacağız. Davul, beynimize yardımcı olurken ninnilerle içimizdeki bebeğin ihtiyacına da karşılık vermeye niyet edeceğiz.

Seminerin Amacı

 • Katılımcılar için açılan şifa döngüsüne uyumlanmış kutsal alanda, toprak ana ruh formlarını eterik alana yardım ricasıyla davet etmek
 • Daha bebekken bedenlenmeye çalışan ruhumuzun bu dünyaya ayak uydurmak istememiş, rahat edememiş parçalarına bir davetle yumuşak bir alanda hafifçe kendimizi kucaklamak
 • ‘’Ruh kavuşumu’’ denen bu kucaklaşmanın hayatımıza getireceği faydalara değinmek.

Seminerin Potansiyel Kazanımları

 • Şamanik alandaki ‘’kutsal bölgemiz’’ ile ve ruhumuzun rehberleriyle tanışmak
 • Desteklenmeyi bekleyen küçüklük parçalarımızı fark etmek
 • Küçüklük parçalarımızın kalbimizde bütünlemesi için en etkili ilaçlar olan; ‘’desteklenmeyi’’, ‘’sevilmeyi’’, ‘’görülmeyi’’ hissetmek
 • Bu deneyimle hissettiklerimizi ilham olarak günlük hayatımıza taşımak
 • Kendimizi, hayatımızı ‘’destekleyecek’’ ipuçları keşfetmek.

Konu Başlıkları

 • Şaman’nın Hazırlığı (Dansla çakra aktivasyonu)
 • Sesle Şamanik Yolculuk
 • Ata Bilgeliği
 • Ruh Kavuşumu
 • Enerjetik İyileşme
 • İçimizdeki bebeğin giderilmemiş ihtiyacını görmek ve bu ihtiyacın karşılık bulmasına yardımcı olmak

Bu Seminer Kimler İçin:

Bilincin entelektüel seviyesinde netliğe kavuşmuş görünen fakat anlamlandıramadığımız şekilde hayatımızda tıkanmaya devam eden spesifik bir enerji akışı ya da davranış motifimiz var ise;

Şamanik Şifa Pratikleri, bize bu tıkanıkların açılmasında ve tekrar eden davranış bozukluklarımızın iyileşmesinde destek olmayı amaçlar.

Şamanik Yolculuktaki deneyimin amacı; yaşamımızdaki enerji tıkanıklarına bilincin farklı seviyelerinde ‘’şifa karşılığı’’ ekmektir.

Hayatını dönüştürmeye açık, kendine ve ruhun derinliklerine daha yakından bakmaya istekli kişiler bu pratikten yararlanabilir.

Önemli Bir Not 🙂 

Bu çalışma, kişinin bilincinin farklı bir düzeyinde kişiye özel bir şekilde gerçekleşecek. Bu sebepten kişinin deneyimi sadece ona özel ve biricik olacak. Şamanik Yolculuk deneyiminde herhangi belirli bir deneyimi ön görülmez ya da başkalarının deneyimiyle kıyaslanmaz. 

Bu alana gelirken korunaklı bir alana geldiğinin bilincinde, kendine yumuşak bir yaklaşım tavrıyla katılım sağlamak faydalı olacaktır.

Şamanik Yolculuk