Mehmet Sindel ile Üç Renk : Mavi Film Okuması

Mehmet Sindel ile “Üç Renk : Mavi Film Okuması” buluşmasında, film üzerinden duygusal travma, yas, kendini bulma, özgürlük, diğerkamlık, hayata katılma, paylaşma ve iyileşme yolculuğunu konuşacağız.

Üç Renk: Mavi (özgün adı: Trois Couleurs: Bleu), yönetmenliğini Krzysztof Kieślowski’nin yaptığı 1993 tarihli ve Üç Renk üçlemesinin ilk filmidir. Başta Venedik film festivalinde büyük ödül olan Altın Aslan olmak üzere çok sayıda ödüle sahiptir. Ayrıca, film anlatıcımız Mehmet Sindel’in de hem en sevdiği, hem de anlatmaktan büyük mutluluk duyduğu filmdir.

Mehmet Sindel ile “Üç Renk: Mavi Film Okuması” buluşma içeriğinde neler var?

Bu film okuması buluşmasında, hem sinematografi, kurgu, semboller, ışık, gölge ve müzik gibi sinemanın unsurlarıyla kurulan anlamı, yani filmin teknik okumasını; hem de sosyolojik, psikolojik, felsefi, mitolojik ve feminist okumalarını yapacağız.

Rehberimiz buluşma sırasında filmin tamamını, plan plan durdurup anlatarak gösterecek. Filmin buluşma öncesinde en azından bir kere izlenmiş olmasını öneriyoruz.

Okuma esnasında interaktif bir şekilde soru ve cevaplara da yer veren bir paylaşım alanı olacak, ancak tartışmaları sona saklayacağız. 

Sinema ile ilişkiniz ne seviyede olursa olsun, hayatı daha iyi anlamak ve sinema dilini öğrenmek isteyen herkesi bu buluşmaya davet ediyoruz! 

Buluşmanın kaydı alınmayacağı için, buluşma gün ve saatinde canlı katılımınızı bekliyoruz!

Mehmet Sindel ile Üç Renk : Mavi Film Okuması
05 Eki 2023 Perşembe 20:00
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Bunlar da ilginizi çekebilir