Mehmet Sindel ile Film Okuması – HER (AŞK)

Mehmet Sindel ile “Her (Aşk) Film Okuması” buluşmasında, film üzerinden aşk, post modern toplumda insanın yalnızlığı ve ilişkilere dair konuşacağız.
Yönetmenliğini ve senaristliğini Spike Jonze’un üstlendiği, başrolünde Joaquin Phoenix’e yapay zeka Sam’i seslendiren Scarlett Johansson’ın eşlik ettiği; romantik dram ve bilimkurgu türlerindeki 2013 çıkışlı bir Amerikan filmi olan “Her (Aşk)” filmini mercek altına alacağız.

Mehmet Sindel ile “Her (Aşk) Film Okuması” buluşma içeriğinde neler var?

Bu film okuması buluşmasında, hem sinematografi, kurgu, semboller, ışık, gölge ve müzik gibi sinemanın unsurlarıyla kurulan anlamı, yani filmin teknik okumasını; hem de sosyolojik, psikolojik, felsefi, mitolojik ve feminist okumalarını yapacağız. 

Rehberimiz buluşma sırasında filmin tamamını, plan plan durdurup anlatarak gösterecek. Ancak buluşma öncesinde en azından bir kere izlenmiş olmasını öneriyoruz. 

Okuma esnasında interaktif bir şekilde soru ve cevaplara da yer veren bir paylaşım alanı olacak, ancak tartışmaları sona saklayacağız. Filmi temel alarak, Jung’un Anima/Animus kavramlarını açarak; aşk, post modern toplumda insanın yalnızlığı ve ilişkilere dair de konuşacağız.

Sinema ile ilişkiniz ne seviyede olursa olsun, hayatı daha iyi anlamak ve sinema dilini öğrenmek isteyen herkesi bu buluşmaya davet ediyoruz! Buluşmanın kaydı alınmayacağı için, buluşma gün ve saatinde canlı katılımınızı bekliyoruz!


Mehmet Sindel ile Film Okuması - HER (AŞK)
12 Tem 2023 Çarşamba 20:30
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Bunlar da ilginizi çekebilir