Kış Öncesi Enerjimizi Yükseltelim!

 Ulli Allmendinger rehberliğindeki ‘Kış Öncesi Enerjimizi Yükseltelim’ atölyemizde; 2 önemli organımıza (akciğerlerimiz ve kalın bağırsağımız) odaklanacağız. Bizi besleyen oksijen ile besinlerin bedenimize giriş noktaları olan bu iki organın sağlıklı ve dengeli çalışmaları çok önemli. Bu atölyede de amacımız; sağlıklı bir sonbahar/kış dönemi için bol miktarda enerji depolamak ve bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak.

Sonbaharın son günlerinde, artık yapraklar kurumaya başlıyor. Yazın coşkusu bitiyor. Ağaçların özü yavaş yavaş köklerine çekiliyor. Yılın bu zamanı, bizim de kendi içimize döndüğümüz ve iç enerjimizle yeniden bağ kurduğumuz bir dönem. Metal elementi bu dönemde tipik olarak bize “Ben kimim?” ve “Hayatım nereye gidiyor?” sorularını sorduruyor.  Aslında yılın bu dönemi bizi, kendimiz için gerçekten nelerin önemi olduğunu sorgulamaya yönlendiriyor.

Bu atölyede öncelikle “Yaz Sıcağını” bedenimizden nasıl temizleyeceğimizi inceleyeceğiz. Ardından da Vata’mızı sakinleştirmeye dindirmeye ve dokularımızı kayganlaştırmaya bakacağız.

Ulli Allmendinger bizlere, Ayurveda ve Çin Tıbbından tavsiyelerle;

  • Belirli yiyeceklerle,
  • yaşam şeklimizde küçük ama önemli değişikliklerle
  • ve basit mevsimsel alışkanlık ve rutinler aracılığıya

metal elementimizi dengelemenin ve desteklemenin yollarını anlatacak ve bizlerle önümüzdeki mevsime en sağlıklı şekilde hazırlanmanın ipuçlarını paylaşacak.

Bu atölye sırasında çeviri yapılacaktır. Özel soru-cevap bölümünde Ulli Allmendinger’e bizzat danışmak istediğiniz konular için atölyemize canlı katılmanızı tavsiye ederiz.

Kış Öncesi Enerjimizi Yükseltelim!