Enerjinizi Yenileyin: Kendinize Masaj & Yoga

Toplam 2 saat sürecek bu masaj & yoga öz-bakım atölyesinde; 1 saatlik nazik bir yoga akışı ardından, kendimize 50 dakikalık sıcak yağ ile masaj uygulayacak ve 10 dakikalık bir meditasyonla atölyeyi tamamlayacağız.

Hint yaşam bilimi Ayurveda’da, vücuda yapılan yağlı masaja “snehana” deniyor. Ne tesadüf ki Hint dilinde “snehana” aynı zamanda “sevgi” demek. Bedenimize sıcak yağ ile yaptığımız masaj da kendimize göstereceğimiz sevgi ve şefkatin en ulaşılabilir yollarından biri.

Duygusal olarak dengede kalmak için özbakım rutinlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu zamanlarda niyetimiz biraz olsun “body embodiment” yaratmak ve her ihtiyaç duyduğumuzda kendi kendimize uygulayabileceğimiz bir yoga & masaj pratiği öğrenmek.

 
Bu atölyenin amacı;

  • Sefkatli ve farkındalıklı dokunuş yoluyla kendi bedenimizle bağ kurmak.
  • Uzun süren kıştan artakalan ataleti ve bahar yorgunluğunu üzerimizden atmak.
  • Kendimize bakım vermek.
  • Zihni ve dikkati âna, bedene davet etmek.
  • Zihni ve ruhu dengelemenin ulaşılabilir yöntemlerinden masajla olan ilişkiyi geliştirmek.
  • Kendi hayatlarımızda bu rutini oluşturmayı sağlamak.


Temel düzeyde herkes kendine ve birbirine masaj yapabilir. Atölyeye katılmak için herhangi bir masaj veya yoga deneyiminizin olmasına gerek yoktur.

 Bahar yorgunluğu hisseden, zihinsel olarak gergin ve endişeli bir dönemden geçen, sıkça dalgınlık ve unutkanlık yaşayan, farkındalıklı ve şefkatli dokunmayı gündelik hayatına taşımak isteyen herkesi bu 2 saatlik atölyeye bekliyoruz.

Masaj esnasında, bedenimizdeki 10 – 15 marma noktasının üzerinden geçilecek
ve bu bölgeler ile ilgili teorik bilgilere de yer verilecektir. Atölyeye gelmeden önce kendinize susam yağı edinmenizi tavsiye ederiz. Masaj, sıcak susam yağı ile uygulanacaktır.

Piraye Kirişçi

Enerjinizi Yenileyin: Kendinize Masaj & Yoga

Bunlar da ilginizi çekebilir