Demir Hans Masalı*: Erkek Kahramanın Yolculuğu

Selin Akoğlu rehberliğindeki ‘Demir Hans Masalı*: Erkek Kahramanın Yolculuğu’ seminerinde; erkek kahramanımız bir yolculuğa çıkar. Çıktığı yolculuk dışarıda değil, kendi iç dünyasındadır. Tanıştığı dost ve düşmanlar da dışarıda değil, kendi içindedir, kendi parçalarıdır. Ve kahraman kendi çeşitli haliyle karşılaşarak hayatı öğrenir…

Masallarda kahraman pek de kolay olmayan bir yolculuğa çıkar. Karşısına dostların yanında birçok engel, düşman ve zorluk da çıkar. Ve kahraman tüm bu zorlukları dostların veya ilahi olanın yardımıyla aştığında artık yola ilk çıkan ‘ben’ değildir. Değişmiş dönüşmüştür. İşin güzel yanı, yolculuk bir tane de değildir. Bir yolculuk biter ve bir diğeri başlar. Kahraman bu sonsuz yolculuklar izinde giderek büyür.

Bu seminerde; erkek bireyin erginlenme yolculuğunun izlerini gözlemlemek üzere buluşacağız. Erkek psişesi, dinamikleri, arketipleri ve bireyleşme yolculuğunu keşfedeceğiz.

Masalların bireyleşme yolculuğuna katkılarını fark etmek, masalın kadim bilgisinden istifade etmek isteyen herkesi bu seminere bekliyoruz.


Demir Hans Masalı*: Erkek Kahramanın Yolculuğu
22 Ara 2022 Perşembe 21:00
Gün
Saat
Dakika
Saniye