Çember Buluşması: İlişkilerde Oynadığımız Bilinçdışı Psikolojik Oyunlar

Yonca Hancıoğlu rehberliğinde gerçekleşecek bu Çember Buluşması ile niyetimiz; “İlişkilerde Oynadığımız Bilinçdışı Psikolojik Oyunlar” atölyesi sonrası bir kez daha bir araya gelerek, kazanımlarımızı ve zorlanmalarımızı konuşmak.

Hepinizi bu kıymetli paylaşım alanına davet ediyoruz…

Bu Çember Buluşması, 11 Nisan Pazartesi günü gerçekleşmiş olan “İlişkilerde Oynadığımız Bilinçdışı Psikolojik Oyunlar” atölyesinin devamı niteliğinde olacaktır. Çember Buluşması’na katılmak için “İlişkilerde Oynadığımız Bilinçdışı Psikolojik Oyunlar” atölyesininini izlemenizi tavsiye ederiz.

“İlişkilerde Oynadığımız Bilinçdışı Psikolojik Oyunlar” atölyesinde;

  • İkili ilişkilerde yaşadığımız her türlü çatışmada nasıl Drama Üçgeni’ne çekildiğimizi anladık.
  • Kurtarıcı, Mağdur, Zorba rollerini tanıdık ve bu roller aracılığıyla farkında bile olmadan hangi psikolojik oyunları oynadığımızı gördük.
  • Dramasız ilişkiler kurmanın yolunu – yöntemini öğrendik.

Ama biliyoruz ki öğrenmek bir şey, deneyimlemek bambaşka bir şey.

Bu nedenle 11 Nisan’daki atölyemiz sonrası bir kez daha bir araya gelelim, kazanımlarımızı ve zorlanmalarımızı konuşalım istiyoruz. Bir çember kuralım ve bütün bu bilgilerle ne yaptığımıza, neleri değiştirdiğimize, nerelerde zorlandığımıza; fark ettiklerimize, fark ettiğimiz halde tökezlediğimiz yerlere; hayal kırıklıklarımıza ve başardıklarımıza çemberin güvenli ortamında birlikte bakalım.

Başkalarıyla paylaşmanın iyileştirici gücünden yararlanalım. Çünkü benzer zorlanmaları yaşayan kişilerle duygularımız ve deneyimlerimiz hakkında konuşmak; kalbimizi açmak ve kendi gerçeğimizi
ifade etmek özgürleştiricidir.

“İlişkilerde Oynadığımız Bilinçdışı Psikolojik Oyunlar” atölyesine katılmış veya kayıttan izlemiş olan herkesi  bu kıymetli alanı paylaşmak üzere Çember Buluşması’na bekliyoruz.

Özel paylaşımlara yer verileceği için mahremiyeti korumak adına bu Çember Buluşması’nın kaydı alınmayacaktır. Bu sebeple mutlaka canlı katılmanızı ve buluşmada kameralarınız açık olacak şekilde yer almanızı öneririz.

11 Nisan Pazartesi günü gerçekleşmiş olan “İlişkilerde Oynadığımız Bilinçdışı Psikolojik Oyunlar” atölyesinin kaydına erişmek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Yonca Hancıoğlu
Çember Buluşması: İlişkilerde Oynadığımız Bilinçdışı Psikolojik Oyunlar