Amavasya Sohbetleri

Amavasya, nam-ı diğer Yeni Ay sohbetlerinde her ay buluşarak gökyüzündeki önemli hareketleri ve bu hareketlerin yeryüzüne ve bize olası yansımalarını konuşuyoruz. 
 Rehberimiz İpek Kigan ile her ayın “Yeni Ay” döneminde bir araya gelerek gökyüzünden bize nasıl mesajlar var, konuşmak, sorularınızı sormak ister misiniz?
Ekim, Kasım ve Aralık aylarında, her Yeni Ay döneminin beraberinde getirdiği ana temalar, konular ve mesajlar üzerine gerçekleşecek keyifli sohbetlere sizleri de bekliyoruz.

Aralık Ayı Amavasya’sında Neler Konuşacağız?

“Üçüncü Amavasya sohbetimizi gerçekleştireceğimiz 13 Aralık’ın ilk saatlerinde 20 derece Yay Burcunda 2023 yılının son Yeni Ayı gerçekleşecek. Aynı günün akşamında Hapaka’da bu heyacanlı, kıpır kıpır Yeni Ay haritasını ve olası etkilerini birlikte etraflıca inceleyeceğiz!

Her zaman bir döngüyü başlatan Yeni ay bu sefer kendi içinde bir bitişi de anlatıyor. Bakalım 2023 yılının son günlerinde gökyüzünün bize vermek isteği mesaj ne olacak?

Mars ve Neptün etkisiyle gerçekleşecek bu Yeni Ay, önümüzdeki ayın oldukça hareketli ve kaotik geçebileceğinin ipuçlarını veriyor. Aklımız karışık, önümüzü görmek oldukça güç. Belirsizlik ortamının ağır basacağı bir dönem. 13 Aralık’tan itibaren 2 hafta oldukça etkili, özellikle de Yay, İkizler, Başak ve Balık burcunda önemli gezegenleri ve kişisel noktaları olanlar için.

Yeni Ay haritasını anlatırken hem genel etkileri ve mesajları hem ülkemiz açısından getirebileceklerini, hem de yükselen burçlara göre kişisel etkilerini değerlendireceğiz.

Ve bu sefer Yay temasına uygun olarak canlı katılım sağlayanlar arasından bir kişiye harika bir astroloji kitabı hediye edeceğim.

Sohbetin soru – cevap  kısmı kayıt altına alınmayacak, özel paylaşımlar sadece o ‘AN’ orada olanlar için olacak!

Ay’ın ışığıyla birlikte büyümek dileğiyle.

Sevgilerimle,”

İpek Kigan

Amavasya Nedir? 

Amavasya, nam-ı diğer Yeni Ay Günü, özellikle Hint kültüründe hem gecesi hem de gündüzüyle büyük önem taşır. En büyük festivallerinden olan Diwali de Hint takvimindeki Karthik ay amavasyasına denk gelir. 

Amavasya’nın Sanskritçe tercümesi şöyle yapılabilir: 

  • “A”, “Mevcut olmayan” veya “Yokluk” anlamına gelir
  • “ma”, “Ay” anlamındadır
  • “vasya”/”vas” ise “giyilmek” veya “ikamet etmek” anlamına gelir. 

Hepsini bir araya getirdiğimizde, kabaca “Ay Olmayan Gün” veya “Gökyüzünde Ayın Bulunmadığı” anlamına gelen Amavasya kelimesini elde ediyoruz.

Yeni Ay’ın Gündemi, Amavasya Sohbetleri Nedir?

Amavasya Sohbetleri
13 Ara 2023 Çarşamba 21:30
Gün
Saat
Dakika
Saniye