fbpx

İpek Kigan

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olan İpek Kigan, yıllar içinde çeşitli sektörlerde Pazarlama İletişimi, Dergi Editörlüğü ve Yazarlığı yaptı. 2012’de küçüklüğünden beri ilgi duyduğu astroloji konusunda eğitim almaya başladı. Üç sene süren Klasik alt tabanlı Modern Astroloji eğitiminin ardından uzmanlık eğitimlerini Uranyen Astroloji, Soru Astrolojisi ve İlişkiler Astrolojisi alanlarında almış; yurt içi – yurt dışından astroloji ile ilgili bir çok seminer ve kısa süreli eğitimlere de katılmıştır. Öğrenmenin hiç bitmeyeceği bu yolda halen Ezoterik ve Hermetik Astroloji eğitimine devam etmektedir. 

3 yıldır Astroloji Danışmanlığı yapmakta ve kişileri doğum haritaları ile tanıştırmaktan, kendi labirentleri içinde dolaşırken onlara rehberlik yapmaktan büyük mutluluk duymaktadır.  Astrolojinin korkutmak için değil, fayda sağlamak için kullanılması gerektiğine bütün kalbiyle inanan İpek Kigan bunu ifade edebileceği söyleşiler ve atölyeler de düzenlemektedir. 

2019 yılında Yin Yoga eğitmeni de olan Kigan, Hillsider Magazine dergisindeki röportaj ve yazılarına da devam etmektedir. 

NCGR – PAA  (Professional Astrologers’ Alliance) sertifikasına (L.1) sahip olan İpek Kigan, bir NCGR üyesidir.