Özgür Eşkara

Özgür Eşkara, 1998 Marmara Üniversitesi İşletme (İngilizce) bölümünden mezun oldu. Kurumsal hayatta yönetici pozisyonlarında çalıştıktan sonra annelik yolculuğu ile birlikte hep ilgi duyduğu alana, psikolojiye yöneldi.

Londra’nın çocuk ruhsal gelişimi konusunda en prestijli kurumu olan Anna Freud Merkezi ve Universıty College London ortaklığında gerçekleşen mentalizasyon teorisinin fikir babası Peter Fonagy liderliğindeki, “psikanalitik gelişim psikolojisi” MSC programına kabul edildi ve lisans üstü sertifikası ile tamamladı.

16 yıllık yurt dışı tecrübesinden sonra Türkiye’ ye dönerek bireylerin öz farkındalık, sosyal farkındalık, öz yönetim, sağlıklı ilişkiler, duyarlı karar verme yetkinliklerini desteklemek, gerçek potansiyellerine ulaşmalarına pozitif katkı yaratmak amacıyla W i s d o m ‘ı kurdu. (https://linktr.ee/wisdom_tr)

W i s d o m; çocukların ve ebeveynlerin sosyal, duygusal ve entelektüel yetkinliklerini yukarı çekmeyi hedefleyen bir eğitim platformudur. Özellikle çocuklar ve ebeveynlerin başarı ve esenlik hedeflerine ulaşmalarında pozitif psikoloji, duygusal zeka ve karakter öğelerinin etkisine inanır. Hazırlamış olduğu eğitimlerin içerik ve uygulamalarını bu perspektiften ele alır.

Yale duygusal zeka merkezi’nden “belirsizlik ve stres dönemlerinde duygu yönetimi” eğitimini, Wharton School’ dan “başarı” konulu eğitimini, Oxford Üniversitesi’nden “psikolojiye giriş” eğitimini tamamlamıştır. Halen Oxford Character Project ve Harvard Human Flourishing program ortaklığında “zor zamanlarda liderlik etmek ve yeşertmek” eğitimi ve Yale Üniversitesi “iyi hissetmenin (wellbeing) bilimi” eğitimi almaktadır.

Akademik ve kişisel birikimi ile bilimsel araştırmalar ve kaynakları harmanlayarak, multidisipliner ve holistik bir yaklaşımla çalışmalarına devam etmektedir.

Özgür Eşkara Pratikleri