İlsu Pamuk

İlsu, ilk yoga dersini üniversite yıllarında deneyimledi. Bir spor salonunda katıldığı derslerin hayatına olan olumlu etkisini fark etmesiyle, yoga hayatının önemli bir parçası haline geldi. Yogayı daha derinden öğrenmek niyetiyle 2018 yılında Cihangir Yoga’da temel uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra, bu pratiği paylaşmaya dair güçlü bir istek duydu ve mentorluk programıyla yola devam etti.

2019 yılında Cihangir Yoga’da çeşitli dersler vermeye başladı ve eğitim asistanları arasında yer aldı. Yine aynı yıl, tamamladığı temel 200 saat yin yoga uzmanlaşma programı ve tanıştığı travma bilgili yaklaşımlardan sonra yoganın farklı kullanım alanlarını keşfederek, paylaştığı dersler ile neler yapmak istediğine dair bir arayışa girdi.

Berivan Aslan Sungur’un sunduğu eğitimler ile 300 saatini tamamlamış olup, yanında, kendi dönüşümüne de katkı sağlamış çeşitli eğitimlere asistanlık desteği sunarak bu alanda yolculuğuna devam etmektedir.

2020 Yılında Banu Çadırcı Rehberliğinde 120 Saatlik Yoga Terapi Uzmanlık programını tamamladı. Sinirbilim, psikoloji ve travma üzerine çeşitli eğitimlere katıldı, halen bu alanda Ece Türkmut Dere’nin sunduğu travma bilgili temel yoga eğitimine asistanlık yaparak çalışmalarına devam etmektedir. Hayat boyu öğrenme hevesi ile şimdiye kadar aldığı uzun soluklu yoga eğitimlerinin yanı sıra, Svagito R. Liebermeister, Paul Grilley, Chris Chavez, Zeynep Aksoy, Nilüfer Devecigil, Pat Ogden, Stan Tatkin, Dr. Steven Porges, Bonnie Bainbridge Cohen ve daha birçok alanında uzman hocanın çeşitli atölye, eğitim, seminer ve inzivalarına katılma şansı yakaladı.

İlsu, derslerini, farklı ekol ve stillerden edindiği tecrübe ile beden farklılıklarını gözeten kapsayıcı, bütünsel, şefkat ve farkındalık odaklı bir yaklaşım ile sunmaktadır. Yoga, nefes, meditasyon, somatik pratikler ve sezgisel sanat çalışmalarıyla alanını deneyimleyenlerin bedenleri ve kendileri ile olan bağlantılarını güçlendirmeye, bir çeşit eve dönüş ve kendilerini keşif yolculuğuna davet eder.

Halen online ve yüz yüze sunduğu derslerin, atölye ve eğitimlerin yanında, yoganın her kesime ulaşmasına alan açabilmek için Datça’da halka açık merkezlerde eğitmen kadrosunda yer almakta, çeşitli oluşum ve projelere, paylaştığı dersler ile katkıda bulunmaktadır.

Psikoloji, edebiyat, tasarım ve sanat ilgi alanları arasında olup bu disiplinler arasında yoga ile bağlar kurmayı sever. İnsan olmaya dair her şeyi merak eder… 2020 yılına kadar, yoga ile beraber çeşitli ajanslarda tam zamanlı olarak sürdürdüğü Sanat Yönetmenliğini şimdi yogayı önceliklendirerek, özel projelerle yürütmeye devam etmektedir.

İlsu Pamuk Pratikleri

İlsu Pamuk Seminerleri