Burcu Bağıran

Kadın, anne, evlat, kardeş, yargı dünyasında yetişmiş yargısızlığa inanan bir Avukat, Geleneksel Arabulucu ve Şiddetsiz İletişim Gönüllüsü

İzmir Maliye Meslek Lisesinde yatılı öğrenci olarak lise hayatını tamamlayıp 1997 yılında Maliye Bakanlığı İzmir Defterdarlığında, 17 yaşında çalışma hayatına başladı. Eş zamanlı olarak İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. Üniversite yılları hem çalışıp hem okuyarak geçti. Bu yıllara evlilik ve bir annelik deneyimi ekledi. Tek ebeveyn olarak çocuğunu büyüttü.

31 yaşında beynine atan bir pıhtı sonrası yaşadığı 24 aylık yoğun sağlık sorunları ve ölüme yakın deneyimler kendiyle bağlantı yolculuğunun başlamasına vesile oldu. Duygusal ve ruhsal anlamda kendiyle buluşmak için bir çok öğretiyle tanıştı. İnsanların kelimeleri kullanış biçimlerinin insanlar ve ilişkiler üzerinde yarattığı etkiyi keşfettiği dönemde, 2016 yılında yolu Şiddetsiz İletişim Bir Yaşam Dili kitabıyla kesişti. Bu karşılaşmadan günümüze Şiddetsiz İletişim metodunu içselleştirmek için adanmışlıkla kendiyle bağlantı ve insanları anlama yolunda ilerliyor.

Boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı gibi Aile hukuku alanında, Sağlık, Miras ve İş Hukuku alanlarında çatışma ve anlaşmazlık çözümlerinde Şiddetsiz İletişim üslubunu etkin olarak kullanıyor. Uyuşmazlık konularında etkin dinleme ve ihtiyaç analizi ile herkesin ihtiyaçlarının eşdeğerlilikle gözetildiği barışçıl yollar aramayı, bu vesile ile adalet, eşitlik ve hakkaniyetin açığa çıkmasını, anlaşmazlıkların onarılmasında iç barışın tesisini önemi, anlamlı ve değerli buluyor.

İnsanın şifasının şefkatten geçtiğine ve insanın çabasıyla değişimin ve dönüşümün mümkün olduğuna inanıyor.
Doğasındaki şefkatle buluşmak için emek, zaman ve kaynak ayırıyor. Yaşamdaki mana arayışını, kendini bilgiyle ve deneyimle besleyerek sürdürüyor.

Burcu Bağıran Pratikleri

Burcu Bağıran Seminerleri