Yoga ile Güçlen / 60 dk Tao Vinyasa Yoga

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Tao Vinyasa, özellikle alt bedeni güçlendiren akışlar, denge çalışmaları ve omurgayı canlandıran pratiklerden oluşur. Bu akışlar bedende farklı bölgelere odaklanarak; bedene güç, denge ve esneklik getirmeyi amaçlar.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. İster ilk defa tanışacak olun, ister akışlara aşina olun bu derslere rahatlıkla katılabilirsiniz. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.


Gamze Aydın

1992 Çanakkale doğumlu, Eskişehir Anadolu üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunudur. Yoga ve meditasyon ile üniversite yıllarında öğrenciyken tanıştı. Stresli öğrencilik yıllarında yoga, meditasyon ile zihninin sakinleştiğini, huzur bulduğunu düşünüyor ve o zamandan beri yoga hep hayatında. Pandemi sonrası Çanakkale’ye dönüş yaptığında, yogada biraz daha derinleşmeyi isteyerek ilk eğitimini Çanakkale İda Yoga Stüdyosu’nda Elif Balçık’tan aldı. 

Gamze, her yoga pratiğinin onu kendisine, evine bir adım daha yaklaştırdığına inanıyor ve yoga öğretisinin büyülü ve kocaman dünyasında hem öğrenci hem de öğreticisi olmaktan büyük keyif alıyor. 

Aktif olarak yüz yüze ve online dersler veren Gamze, kendi pratiklerinde ve öğrencilerine verdiği derslerde, zihnin karmaşasından, gündelik yaşamın stresinden bir nebze olsun sıyrılıp, bedene ve bedendeki duyumlara odaklı kalmaya niyet ediyor.

Aldığı Eğitimler:

Berivan Aslan Sungur Yoga Okulu’ndan,

2023- Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Uzmanlaşma Programı (75 Saat)

2023- Meridyen Egzersizleri  (15 Saat)

2023- Tao Vinyasa Uzmanlaşma Programı (30 Saat)

2023- Bilge Yenidağ Aksoy ile Şiddetsiz İletişim Eğitimi 

2022- Gayatri Ji & Burcu Coşkun ile Aeriel Yoga Uzmanlık Eğitimi (30 Saat)

2022- Elif Balçık ile Temel Yoga Uzmanlık Programı ( 200 Saat)

  • Her Salı 09:00 - 10:00
Gün
Saat
Dakika
Saniye

05-12-2023 Salı 09:00

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için