Yoga ile Dinlen / 60 dk Yin Yoga -Salı

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin Yoga pratikleri, meditatif bir uygulamadır ve kişiyi içe bakmaya yönlendirir. Genellikle kalçaların, pelvisin, uyluğun ve omurganın etkilendiği ve yaklaşık 2-5 dakika süresince kalınan, pasif yer pozlarından oluşur. 

Yin yoga; fiziksel olarak çalışılan bölgedeki kaslar uygulama esnasında pasif bırakıldığı için derindeki fasya dokular, ligamentler, kemikler ve hatta eklemlerdeki boşluklar üzerinde onlara bir miktar stres uygulayarak çalışmamıza olanak sağlar. Daha duygusal ve zihinsel katmanlarda ise kişinin kendi merkezine dönmesine, kendi ile bağını güçlendirmesine destek olur.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, battaniye, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.

Ayşegül Nart 

2003 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra 16 yıl aktif diş hekimliği yaptı. 2015 yılında hayatındaki stresi yönetebilmek adına yogaya başladı. Nörobilim ve psikolojiye olan ilgisi, 2018 yılında Esra Sert’le tamamladığı 200 saatlik mindfulness temelli yoga eğitmenlik eğitiminden sonra daha da arttı ve 2019 yılında diş hekimliğini bırakarak tamamen bu yolda yürümeye karar verdi.  

O tarihten sonra yoga,mindfulness ve şefkatle ile ilgili bir çok eğitim ve atölye çalışmasına katıldı. 2022 yılında Berivan Aslan Sungur’un yin yoga eğitimine katıldı ve mindfulness, şefkat ve yin yoganın iç içe geçtiği bu alandan çok etkilenerek derinleşmeye karar verdi. Berivan Aslan Sungur ile 300 saat ileri seviye eğitimini tamamladı. 

Sağlıklı ve doyumlu bir hayat için hiçbir yöntemin tek başına çözüm olmadığına inanan Ayşegül, kendisine, ailesine ve çevresine katkı sağlamak amacıyla 2022’de fonksiyonel tıp sağlık koçluğu eğitimi aldı. 

Şefkat ve farkındalık unsurları taşıyan derslerinde amacı yolun deneyimlediği kadarını insanlarla huzur ve sessizlik içinde paylaşmak.

Aldığı Yoga Eğitimleri

Berivan Aslan Sungur ile,

2023- Tao vinyasa Uzmanlaşma Programı (30 saat)

2023- Kendime Annelik (30 saat)

2023- Hocalığı Geliştime İnzivası (40 saat)

2023- Yin Yogada Derinleşme (120 saat)

2023- Meridyen Egzersizleri (15 saat)

2022- Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Uzmanlaşma Programı (75 saat)

Banu Çadırcı ile,

2020- Viniyoga Geleneğinde Yoga Terapi eğitmenlik eğitimi (100 saat)

2020- Işıltılı Nefes (Yoga asanalarında nefes adaptasyonları ve nefes teknikleri, 30 Saat)

2019- Esra Sert ile 200 saat Mindfulness Temelli Yoga Eğitmenlik Eğitimi

Aldığı diğer eğitimler

2022- Fonksiyonel Tıp Sağlık koçu (Fonksiyonel Tıp Akademisi)

2022- School of Compassion-Sema Demirkan Şefkatin Binbir Yüzü eğitimi

2022- School of compassion-Sema Demirkan, Korkusuz Kalp Hazırlık eğitimi (Temel Dharma eğitimi)

2021- School of Compassion-Sema Demirkan MSC (mindful Self Compassion)

2020- Fizyoterapist Görkem Dizdar ile 50 saat Gelişimsel Kinesiyoloji ve Duyu Bütünleme Eğitimi


  • Her Salı 19:30 - 20:30
Gün
Saat
Dakika
Saniye

05-12-2023 Salı 19:30

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için