Yoga ile Dinlen / 60 dk Yin Yoga -Perşembe

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin Yoga pratikleri, meditatif bir uygulamadır ve kişiyi içe bakmaya yönlendirir. Genellikle kalçaların, pelvisin, uyluğun ve omurganın etkilendiği ve yaklaşık 2-5 dakika süresince kalınan, pasif yer pozlarından oluşur. 

Yin yoga; fiziksel olarak çalışılan bölgedeki kaslar uygulama esnasında pasif bırakıldığı için derindeki fasya dokular, ligamentler, kemikler ve hatta eklemlerdeki boşluklar üzerinde onlara bir miktar stres uygulayarak çalışmamıza olanak sağlar. Daha duygusal ve zihinsel katmanlarda ise kişinin kendi merkezine dönmesine, kendi ile bağını güçlendirmesine destek olur.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, battaniye, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.Şule Sırakaya

Şule 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu. Yoga ile tanışana kadar çok çeşitli mesleki eğitimler aldı. Herkes İçin Spor Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu yoga eğitime katıldı, burada tanımış olduğu eğitmenlerin hayata bakışlarından etkilenerek mesleki kariyerinin direksiyonun bu yöne doğru çevirdi. İlk kapsamlı yoga eğitimini 2017 yılında aldı ve sonrasında “aerial yoga” ve “yin yoga” eğitimleriyle bu alandaki bilgi varlığını genişletti. 2010 yılından beri profesyonel olarak dersler vermeye devam ediyor.

Yoganın hayatına getirmiş olduğu farkındalığı ve sakinliği sevdi, ama en çok sevdiği; hayatın koşuşturmacasından kendini sıkışmış hisseden insanlara bir nebzede olsa alan açıp nefes olmak. Varlığı ile hayatımızı aydınlatanlara bin şükür.

Aldığı Eğitimler;

2012 Türkiye Cimnastik Federasyonu – Pilates Level 1

2013 Herkes İçin Spor Federasyonu – Yoga 

2015 Peak Pilates Comprehensive Certification 1 – Didem Vatansever

2017 Deniz Bağan ile Temel Hatha Yoga Uzmanlaşma Programı (200TT)

2017 Peak Pilates Comprehensive Certification 2 – Didem Vatansever

2018 Peak Pilates Hamile Pilatesi – Didem Vatansever

2019 Peak Pilates Trapez Workshop – Didem Vatansever

2019 Antigravity Yoga – Mine Melek

2020 Peak Pilates Comprehensive Certification 3 – Didem Vatansever

2021 The Magic Fly Aerial Yoga – Elif Deniz Lökçüler

2022 Thai Masaj – Esra Yazıcı

2022 The Magic Fly Air Bar – Elif Deniz Lökçüler

2023 Berivan Aslan Sungur ile Temel Yin Yoga Uzmanlaşma Programı (200TT)

2023 Başak Yüksel ile Somatik Yoga Terapi Yoğunlaştırılmış Uzmanlaşma Programı  (30TT)

2023 Berivan Aslan Sungur ile Kendime Annelik (30 saat)

  • Her Perşembe 10:30 - 11:30
Gün
Saat
Dakika
Saniye

18-04-2024 Perşembe 10:30

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için