Yoga ile Dinlen / 60 dk Yin Yoga -Perşembe-2

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin Yoga pratikleri, meditatif bir uygulamadır ve kişiyi içe bakmaya yönlendirir. Genellikle kalçaların, pelvisin, uyluğun ve omurganın etkilendiği ve yaklaşık 2-5 dakika süresince kalınan, pasif yer pozlarından oluşur. 

Yin yoga; fiziksel olarak çalışılan bölgedeki kaslar uygulama esnasında pasif bırakıldığı için derindeki fasya dokular, ligamentler, kemikler ve hatta eklemlerdeki boşluklar üzerinde onlara bir miktar stres uygulayarak çalışmamıza olanak sağlar. Daha duygusal ve zihinsel katmanlarda ise kişinin kendi merkezine dönmesine, kendi ile bağını güçlendirmesine destek olur.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, battaniye, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.


Mehmet Üvey

Bir Veteriner Hekim ve mikrobiyolog olan Mehmet, 2018 yılında çalıştığı kurumsal firmanın kişisel gelişim seminerlerinden birinde meditasyon ve yogayla tanıştı. Çalışmalarını özellikle yoğun iş temposunu duraklatmasına izin veren Yin Yoga ve Mindfulness pratikleriyle sürdürdü. 

Çalışmayı, derin araştırmayı, doğrusunu öğrenmeyi tutku olarak düşünen Mehmet kendi pratiğine devam ederken daha spritüal hale geldikçe, yoga felsefesinin derin kökleri olduğunu ve yoganın sağlık yönü ya da diğer yararlarından daha çok kendisini ilgilendiren şeyin pratik yapmanın arkasındaki felsefe ve mantık olduğunu fark ederek yin yogada bir miktar daha derinleşme ihtiyacı hissetti.

İnsanları ve kültürleri, yaşam tarzlarını tanımak ve öğrenmek, iyi yemek ve şarap, Latin dansları, kültür ve sanat, okumalar, yabancı diller ve elbette yoga pratiği Mehmet’i besleyen kaynakların arasında yer alıyor. Ayrıca evlat edindiği iki köpek arkadaşı Zeytin ve Arya yaşamında önemli ve büyük bir yer kaplıyor. Onlarla yapılan geziler, yaşanılan komik olaylar, onların yaşamına kattıkları kendisini besleyen kaynaklar arasında ön plana çıkıyor..

Yaşam boyu sürecek bu keyifli yolculukta Mehmet keyifle öğrenmeye ve öğrendiklerini aktarıp paylaşmaya devam ediyor.

Aldığı Eğitimler

2023, Çağ Rical Gürle, Yoga Uzmanlık Programı (200 saat) 

2023, Berivan Aslan Sungur, Anatomi, İşlevsel Yaklaşım ve Asana Laboratuvarı (30 saat)

2023, Berivan Aslan Sungur, Kendime Annelik “Bağlanma, Duygu Düzenleme, İç İç İlişkiye Odaklanma “(30 saat)

2023, Berivan Aslan Sungur, Tao Vinyasa Uzmanlaşma Programı (30 saat) 

2023, Berivan Aslan Sungur, Yin Yogada Hocalığını Geliştirme Yolu (40 saat)

2023, Berivan Aslan Sungur, Yin Yogada Derinleşme (120 Saat) 

2023, Sarah Powers , Insights Yoga (Çevrim içi eğitim)

2022, Şeyda Tosçalı, 4 haftalık Mindfulness Derinleşme Programı

2022, Berivan Aslan Sungur, Temel Yin Yoga Uzmanlaşma Programı (200 saat)

2022, Dr. ALV Kumar, Tradiational Yoga Yogi Training (500 saat) 

2021, Devrim Akkaya Kaçmaz, Çakraların Psikolojisi (120 saat) 

2021, Şeyda Tosçalı, Satiminds Mindfulness Uzmanlık Programı (130 saat)

2021, Berivan Aslan Sungur, Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Felsefesi ve Anatomisi Uzmanlaşma (50 saat) 

2021, Paul Grilley, Anatomy For Yoga – Bare Bones of Yoga (Çevrim içi eğitim)

  • Her Perşembe 19:30 - 20:30
Gün
Saat
Dakika
Saniye

07-12-2023 Perşembe 19:30

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için