Yoga ile Dinlen / 60 dk Yin Yoga -Perşembe

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin Yoga pratikleri, meditatif bir uygulamadır ve kişiyi içe bakmaya yönlendirir. Genellikle kalçaların, pelvisin, uyluğun ve omurganın etkilendiği ve yaklaşık 2-5 dakika süresince kalınan, pasif yer pozlarından oluşur. 

Yin yoga; fiziksel olarak çalışılan bölgedeki kaslar uygulama esnasında pasif bırakıldığı için derindeki fasya dokular, ligamentler, kemikler ve hatta eklemlerdeki boşluklar üzerinde onlara bir miktar stres uygulayarak çalışmamıza olanak sağlar. Daha duygusal ve zihinsel katmanlarda ise kişinin kendi merkezine dönmesine, kendi ile bağını güçlendirmesine destek olur.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, battaniye, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.Ceren Altıneşik

Uzun yıllar bankacılık sektöründe görev alan Ceren, yoga ile 2015 yılında hamileyken tanıştı. Günlük hayatın koşturmacasında biraz yavaşlama, zihnini ve bedenini  dinleme fırsatını yoga derslerinde buldu. 

Yogaya olan ilgisi gün geçtikte artarken, kendini bu alanda geliştirmek istediğine karar verdi ve 2017 yılında ilk eğitimini alarak 200 saatlik Yin Yoga uzmanlaşma programına katıldı. 

2020 yılında 15 yıl çalıştığı kurumsal hayata veda etti. O günden beri öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor. 

Yogayı insanın kendisini anlamasında önemli bir araç olarak görüyor. Öğrencilerine de bu alanda eşlik etmek için Yin Yoga’yı oldukça kıymetli buluyor. 

Aldığı eğitimler: 

2023- Ayca ve Nur ile Online Hamile Yogası Uzmanlaşma Programı (85 saat)

2023- Çağ Gürle ile Yoga Uzmanlık programı (200 saat)

2021- Zeynep Aksoy ile Advayta Yoga Online Yoga Uzmanlık Programı (200 saat)

2020- Breathing Mind-Şeyda Tosçalı ile 8 haftalık Mindfulness Meditasyonu

2017- Berivan Aslan Sungur ile Yin yoga Uzmanlaşma Programı (200 saat)

  • Her Perşembe 12:00 - 13:00
Gün
Saat
Dakika
Saniye

07-12-2023 Perşembe 12:00

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için