Yoga ile Dinlen / 60 dk Yin Yoga -Pazartesi

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin Yoga pratikleri, meditatif bir uygulamadır ve kişiyi içe bakmaya yönlendirir. Genellikle kalçaların, pelvisin, uyluğun ve omurganın etkilendiği ve yaklaşık 2-5 dakika süresince kalınan, pasif yer pozlarından oluşur. 

Yin yoga; fiziksel olarak çalışılan bölgedeki kaslar uygulama esnasında pasif bırakıldığı için derindeki fasya dokular, ligamentler, kemikler ve hatta eklemlerdeki boşluklar üzerinde onlara bir miktar stres uygulayarak çalışmamıza olanak sağlar. Daha duygusal ve zihinsel katmanlarda ise kişinin kendi merkezine dönmesine, kendi ile bağını güçlendirmesine destek olur.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, battaniye, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.

Eda Bayata Güzel

Kamuda 20. çalışma yılına giren Eda,  yoga ile 2019 yılında tanıştı. 2020 yılında ise Mindfulness  ile tanıştı. Mindfulness kendiyle olan buluşmalarında bazı farkındalıkların ortaya çıkmasını sağlarken bu yoldaki eksik taşlardan biri   Hapaka’da Berivan Aslan Sungur’un  Yin Yoga pratiklerine başlamasıyla yerine oturdu. Yin Yoga ’da kendi pratiğini daha fazla derinleştirmek için 2022 yılında Berivan Aslan Sungur’un 200 saatlik Temel Yin Yoga Uzmanlaşma Programına katıldı.

Yin Yoga Eda’nın   kendini tanıma yolculuğu için bir araç, yoğun hayat koşulları içinde kendiyle baş başa kalabildiği kendine ait bir alan. 2023 yılında yoga dersleri vermeye başlaması ise Eda için yoganın farklı bir öğrenme kapısını açtı.   

Yeni şeyler denemeyi seven Eda için her yoga dersi farklı bir deneyim. Öğrendiklerini kendince paylaşmak ise bambaşka bir öğrenme ve deneyimleme alanı.

Aldığı Eğitimler:

2020, Uzm. Psikolog Gizem Çeviker, 8 Haftalık Farkındalık Temelli Stres Azaltma  (MBSR) Programı

2020, Uzm. Psikolog Esra Uygur, 8 Haftalık Farkındalık Bazlı Bilişsel Terapi (MBCT) Programı

2021, Berivan Aslan Sungur Nilüfer Devecigil , Tam İnsan Olmanın Psikolojisi

2022, Berivan Aslan Sungur, Temel Yin Yoga Uzmanlaşma Programı (200 saat)

2022, Berivan Aslan Sungur, Kendime Annelik “Bağlanma, Duygu Düzenleme, İç İç İlişkiye Odaklanma “(30 saat)

2023, Berivan Aslan Sungur, Tao Vinyasa Uzmanlaşma Programı (30 saat) 

2023, Berivan Aslan Sungur, Yin Yoga Yoga Felsefesi ve Anatomisi (120 Saat) 

2023, Seçkin Çelebi, Nefes ve Meditasyon Uzmanlaşma Programı (100 saat)

2023, Berivan Aslan Sungur, Meridyen Egzersizleri Uzmanlaşma Programı (15 saat)

  • Her Pazartesi 21:30 - 22:30
Gün
Saat
Dakika
Saniye

22-04-2024 Pazartesi 21:30

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için