Yoga ile Dinlen / 60 dk Yin Yoga – Pazartesi

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin Yoga pratikleri, meditatif bir uygulamadır ve kişiyi içe bakmaya yönlendirir. Genellikle kalçaların, pelvisin, uyluğun ve omurganın etkilendiği ve yaklaşık 2-5 dakika süresince kalınan, pasif yer pozlarından oluşur. 

Yin yoga; fiziksel olarak çalışılan bölgedeki kaslar uygulama esnasında pasif bırakıldığı için derindeki fasya dokular, ligamentler, kemikler ve hatta eklemlerdeki boşluklar üzerinde onlara bir miktar stres uygulayarak çalışmamıza olanak sağlar. Daha duygusal ve zihinsel katmanlarda ise kişinin kendi merkezine dönmesine, kendi ile bağını güçlendirmesine destek olur.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, battaniye, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.


Esra Poyraz Kandaz

Ankara’da bir kamu kurumunda görev yapan Esra, 2017 yılında yoga ile tanıştı. 2018 yılında bir stüdyoda yang pratiklerin ardından yin yoga derslerine girmenin bedeninde yarattığı lezzeti keşfetti ve yin yogaya karşı merakı büyüdü. 2021 yılında kendi başına pratik etmenin inceliklerini öğrenmek ve yin yogayı hayatına dahil etmek için Berivan Aslan Sungur ile 200 saatlik Temel Yin Yoga Uzmanlaşma Programını kendine hediye etti. 

Fotoğrafçılık eğitimi alan Esra, tıpkı anı kaydeden bir fotoğraf gibi yin yogayı da bedeninde o anda ne olup bittiğine baktığın, anın farkındalığına açılan bir kapı olarak görüyor. 

Önceleri sadece kendi pratiğini geliştirmek adına adım attığı bu yolda, kendi için yaptığı en güzel şeylerden biri olan yoga ile kendiyle buluşma zamanlarının tadına vardıkça, başkalarının hayatlarına dokunup onlara da öğrendiklerini öğretme hevesi duydu.

Aldığı Eğitimler:

2023, Berivan Aslan Sungur, Meridyen Egzersizleri Uzmanlaşma Programı (15 saat)

2023, Berivan Aslan Sungur, Tao Vinyasa Uzmanlaşma Programı (30 saat)

2023, Berivan Aslan Sungur, Yin Yogada Derinleşme (120 saat)

2022, Berivan Aslan Sungur, Kendime Annelik “Bağlanma, Duygu Düzenleme, İç İlişkiye Odaklanma (30 saat)

2022, Berivan Aslan Sungur, Anatomi, İşlevsel Yaklaşım ve Asana Laboratuvarı (30 saat)

2022, Berivan Aslan Sungur, Temel Yin Yoga Uzmanlaşma Programı (200 saat)


  • Her Pazartesi 12:00 - 13:00
Gün
Saat
Dakika
Saniye

03-06-2024 Pazartesi 12:00

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için