Yoga ile Dinlen / 60 dk Yin Yoga – Pazartesi

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin Yoga pratikleri, meditatif bir uygulamadır ve kişiyi içe bakmaya yönlendirir. Genellikle kalçaların, pelvisin, uyluğun ve omurganın etkilendiği ve yaklaşık 2-5 dakika süresince kalınan, pasif yer pozlarından oluşur. 

Yin yoga; fiziksel olarak çalışılan bölgedeki kaslar uygulama esnasında pasif bırakıldığı için derindeki fasya dokular, ligamentler, kemikler ve hatta eklemlerdeki boşluklar üzerinde onlara bir miktar stres uygulayarak çalışmamıza olanak sağlar. Daha duygusal ve zihinsel katmanlarda ise kişinin kendi merkezine dönmesine, kendi ile bağını güçlendirmesine destek olur.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, battaniye, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.


Leyla Topuz

İlk olarak 2019 yılında kısa esneme hareketleri yaparak yoga ile tanıştı. 

Esnemelerin vücudunda yarattığı rahatlamayı çok sevdi. Bir müddet sonra yoganın zihnine de iyi geldiğini, yavaş yavaş hayatının da etkilendiğini fark etti. Yogayı daha da merak etmeye başladı. Derinlerde hissetiği “yoga aslında tam olarak nedir?” sorusu ile 2022 yılında yoga eğitimi almaya karar verdi. Yoga felsefesi ile tanıştıktan sonra yoganın aslında ne kadar derin, ne kadar kapsayıcı olduğunu gördü. Fizik bölümü mezunu olan Leyla, yoganın ayrıca enerji bedeni ile de ilgili olduğunu görünce yogayı daha da sevdi. Bununla birlikte yogaya bakış açısı tamamen değişti ve yoganın hayatının bir parçası olması gerektiğine karar verdi.

“Ben kimim?” sorusu hep hayatının merkezindeydi ve yoga öğretisi kendine olan yolculuğunda bir rehber oldu. Yoga pratikleri, onun için zamanın yavaşladığı ve anda kalabildiği kıymetli anların toplamları haline geldi.

Egzersiz ve spor bilimleri öğrencisi olan Leyla hayat boyu öğrenci olmaktan ve yeni şeyler öğrenmekten çok keyif alıyor.

Hayatında yogaya ek olarak reiki, mindfulness, pilates, astronomi ve doğal taşlarla iç içe. 

Yoga öğretisi ile ilgili hayat boyu öğrenmeye, öğrendiklerini pratik etmeye ve bilgisini paylaşmaya niyet ediyor. 

Aldığı eğitimler

2023- Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi (200 Saat), Leyla Göbülükoğlu & Nazan Tezcan

2023- Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Uzmanlaşma Programı (75 Saat), Berivan Aslan Sungur


  • Her Pazartesi 19:30 - 20:30
Gün
Saat
Dakika
Saniye

04-12-2023 Pazartesi 19:30

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için