Yoga ile Dinlen / 60 dk Yin Yoga -Pazar

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin Yoga pratikleri, meditatif bir uygulamadır ve kişiyi içe bakmaya yönlendirir. Genellikle kalçaların, pelvisin, uyluğun ve omurganın etkilendiği ve yaklaşık 2-5 dakika süresince kalınan, pasif yer pozlarından oluşur. 

Yin yoga; fiziksel olarak çalışılan bölgedeki kaslar uygulama esnasında pasif bırakıldığı için derindeki fasya dokular, ligamentler, kemikler ve hatta eklemlerdeki boşluklar üzerinde onlara bir miktar stres uygulayarak çalışmamıza olanak sağlar. Daha duygusal ve zihinsel katmanlarda ise kişinin kendi merkezine dönmesine, kendi ile bağını güçlendirmesine destek olur.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, battaniye, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.

Ceren Bıçakçı Gezgin

Yogayla 2015 yılında hayatına sporu katmak için kayıt olduğu bir spor salonunda tanışan Ceren, aynı zamanda bir İnsan Kaynakları Profesyoneli olarak kurumsal hayatta çalışmaya devam ediyor. Deneme amaçlı girdiği bir hatha yoga dersi sonrası bu dersin kendi iyilik hali üzerinde yarattığı olumlu etki sonrasında farklı tarzda yoga dersleri de sunan bir stüdyoya üye olması ile birlikte yin yogayı da tecrübe etmiş oldu. İlk ders itibarıyla yin yoganın yavaş ve sakinleştirici tarzından çok etkilenerek yin yoga derslerine severek katılmaya devam etti. Yin yoganın kendi üzerindeki şifasını başkalarıyla da paylaşma niyetiyle Devrim Akkaya’nın 200 Saatlik Yin Yoga Uzmanlaşma Eğitimi’ni tamamladı ve bu eğitim hayatında bir dönüşüm sürecinin başlamasına vesile oldu. 

Ceren, yin yoganın dışarıdan yavaş ve çabasız görünen pozlarının fiziksel ve zihinsel olarak yarattığı olumlu ve iyileştirici etkiyi başkalarıyla da paylaşabilmek niyetiyle derslerini veriyor. Gittikçe hızlanan hayatlarımızda kendimizi dinlemek ve yavaşlamak için yin yoganın eşsiz bir araç olduğunu düşünmektedir. Yoganın dışında meditasyon, mindfulness ve özşefkat konuları ile de ilgilenmekte olup bu alanlara dair de MBSR, MSC gibi farklı programlarda eğitimlerini tamamlamıştır; hayatına ve yoga yoluna bu pratikleri de dahil etmektedir.

Ceren, Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur ve ardından İngiltere’deki University of Southampton’da İşletme alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Yoganın yanı sıra doğada vakit geçirmekten çok keyif almakla birlikte, edebiyat, psikoloji ve astroloji alanlarına da ilgi duymaktadır.

Aldığı Eğitimler:

2022 – Berivan Aslan Sungur ile Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Uzmanlaşma Programı (75 Saat)

2019 – Gül Dirican ile Restoratif Yoga Uzmanlaşma Programı (15 Saat)

2018 – Devrim Akkaya ile Meridyen Teorileri ve 5 Element Yoga Serileri Uzmanlaşma Programı (50 Saat)

2018 – Banu Çadırcı ile Işıltılı Kalp (6 Saat)

2016 – 2017 – Devrim Akkaya ile Yin Yoga Hocalık Eğitimi (200 Saat)

  • Her Pazar 13:00 - 14:00
Gün
Saat
Dakika
Saniye

03-12-2023 Pazar 13:00

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için